Groźby, jakie niesie ze sobą funkcjonowanie kopalni odkrywkowej.

Na obszarze dwóch gmin, czyli Krobi i Miejskiej Górki wykryto złoża węgla brunatnego Oczkowice, o powierzchni prawie siedemdziesięciu dwóch kilometrów kwadratowych. Jako, że będzie okazja z tego pozyskać około jednego miliarda ton węgla brunatnego - to pozostają to w tym momencie jedne z największych pośród niezagospodarowanych złóż węgla tego rodzaju w Polsce.

Firma PAK Górnictwo zainteresowana pozostaje ich wydobywaniem i już od pięciu lat zbiera wszystkie wiadomości techniczne co do pomiarów i dochodowości tego złoża. W przyszłości zaplanowano, że na tych terenach mogłaby stanąć kopalnia oraz elektrownia. Przeciwni temu są lokalni rolnicy, jacy wytyczają jakie są niebezpieczeństwa, które wywołuje ze sobą prosperowanie kopalni odkrywkowej. Dodatkowo, obawiają się również przedsiębiorcy działający na terenie miejscowości Krobia oraz Miejska Górka, ponieważ obawiaj się wysiedlenia mieszkańców, co powiązane pozostaje ze stratą stanowisk zatrudnienia. Spór między inwestorami, a ludźmi mieszkającymi na terenie gmin toczy się już od parunastu miesięcy, a zaczynał się od przesyłania skarg. Dowiedz się więcej o sytuacji.
kopalnia odkrywkowa z samolotu
Kopalnia, jaka ma być zbudowana nie tylko bowiem może wpływać ujemnie na stan środowiska. Mieszkańcy boją się straty miejsc pracy. Jest to naturalne. Właściciele spółki inwestującej w kopalnię wskazują na walory tego pomysłu, aczkolwiek na ten moment nic nie jest w stanie zakończyć konfliktu. Przeciwnicy budowy kopalni wskazują na rzeczywiste zagrożenia. Tereny na jakich ma powstać kopalnia do tej pory miały stricte rolniczy klimat. Tymczasem, w czasie, w jakim powstanie na nich kopalnia odkrywkowa – szkody produkcji roślinnej i zwierzęcej mogą dotyczyć nawet parunastu miliardów złotych. Mało tego, lokalny biznes związany z działalnością rolniczą także mnóstwo straci. W kwestii wybudowania potencjalnej kopalni wiele już się wydarzyło. Zapoznaj się ze stronami miejscowego sporu -


Więcej treści

Jak się podchodzi do procedury zakupu działającej firmy, zalety wyceny przedsiębiorstw w tego typu procesie.

Wycena przedsiębiorstwa
Zdecydowana większość osób, które otwiera własną firmę planuje, aby ją rozwinąć do odpowiedniego poziomu i mieć jakieś dochody. I przeważnie tak się dzieje, jeśli właściciel podejmuje dobre decyzje, to firma będzie działać i przynosić odpowiednie zyski. Sporo będzie zależeć od ambicji osób, które kierują takimi firmami, niektórym wystarcza osiągnięcie określonego poziomu i nie planują dalszego rozwoju, a reszta będzie chcieć osiągnąć jak najwięcej.

Inwestorzy zaznaczają jednak, że nie podjęli finalnie decyzji. Dotychczas wykonano odwierty i inne obliczenia, jakie mają wskazywać, czy na takich obszarach będzie opłacać się rozpoczynać tego typu inwestycję oraz czy faktycznie niebezpieczeństwa, jakie wywołuje ze sobą prosperowanie kopalni odkrywkowej będą tak duże.

Spójrz na witrynę i prześledź wpis (http://www.kontenery-ibc.pl/kategoria/pojemniki-ibc/mauser/), który niewątpliwie totalnie Cię wciągnie, ponieważ dane tam zawarte, przyciągają uwagę.

Jest to nazbyt kontrowersyjny i wywołujący emocje w obu stronach temat, lecz wszystko wskazuje na to, że już za niedługo ta długoletnia walka się skończy.
19/10/03, 07:59:04