Dzisiaj potrzebne są konkretne projekty i wybitni specjaliści

W dzisiejszych czasach nie za bardzo liczą się średniej jakości projekty, tak samo jak nie ma miejsca dla specjalistów, którzy umieją „trochę tego i trochę tamtego”. Tak naprawdę najistotniejsze są projekty ambitne, nowatorskie lub chociażby solidne, a także ludzie, którzy potrafią zarządzać tego typu projektami. To jest dopiero sztuka, żeby połączyć te dwie sfery, odpowiednich narzędzi i odpowiednich ludzi na właściwych miejscach. To zdecydowanie zapewnia najlepsze wyniki.

szkolenie
Jak to w sumie zdobyć? Nie ma na to prostej recepty, gdyż nieczęsto przychodzą na świat ludzie o niesamowitych zdolnościach. Nic jednakże straconego, gdyż nie każdy musi być od razu genialnym człowiekiem, najważniejsze są różnorodne szkolenia, które przybliżają nas do tego celu. Jeśli chodzi o zarządzanie poważnymi projektami, to najbardziej pożądane certyfikacje to prince2 egzamin i Cobit 5.

Prince 2 to zarządzanie projektami, metodyka oparta na produktach. Co ważne, stosować ją możemy, żeby zarządzać i sterować projektami różnego rodzaju i różnej wielkości. Metodyka Prince 2 została pierwszy raz opublikowana w 1996 roku, jako standardowa metoda zarządzania projektami, które mogą pochodzić z różnych biznesowych gałęzi.

Dzięki swojej niezawodności prędko stała się niezwykle popularna, przykładowo w Wielkiej Brytanii stała się powszechnie stosowaną metodą. Stale jednakowoż zyskuje duże uznanie na całym świecie. Najważniejsze w tej metodzie jest źródło, czyli PROMPT – Project Resource Organisation Management Planning Technique. To projekty informatyczne opracowane w latach 70. przez prywatną firmę Simpact Systems Limited. W późniejszym okresie wzbogacono tę metodykę o zarządzanie jakością. Na szkolenia zakończone egzaminem można się zapisać na stronie

Cobit 5, to program doceniany na całym świecie. Gwarantuje on pogląd biznesowy (end-to-end) w temacie zarządzania przedsiębiorstwem. Skupia się na przedsiębiorstwach z dziedziny technologii informacyjnych wysuwając na pierwszy plan centralną rolę informacji oraz technologii w kreowaniu wartości dla przedsiębiorstw każdego typu. Cobit 5 to solidne zasady, narzędzia analityczne, modele i praktyki, które definiują najlepsze przywództwo, znajdują się w tym także wytyczne pochodzące od ekspertów i przedsiębiorstw w temacie zarządzania informacją całego świata.

Cobit 5 zapewnia najważniejsze wytyczne dla personelu wykonawczego, a także dla osób, jakie podejmują istotne decyzje odnoszące się do korzystania z technologii. Program wspomaga liderów wielu firm, ażeby zaspokoić potrzeby każdego z interesariuszy w całym przedsiębiorstwie, maksymalizacje także w sposób profesjonalny wartość otrzymaną z informacji i technologii.


Więcej treści

Stosuj Prince 2

Sala konferencyjna, sufit podwieszany
Z metodyki Prince 2 korzysta się w podczas realizacji| projektu. Nazwa jest skrótem od angielskiego sformułowania “Prioject In A Controlled Evironment”, co oznacza po polsku “projekt w kontrolowanym środowisku”. W rozumieniu tego pojęcia projekt jest powołany do życia na określony czas, wg. przyjętego planu i założeń, ma mieć unikalny charakter, a termin jego realizacji jest odgórnie wyznaczony.
18/06/21, 18:51:58