Jak projektuje się tajemniczego klienta?

Coraz więcej przedsiębiorstw w Polsce przeprowadza w swoich placówkach badanie mystery shopper. Żeby to się ziściło wynajmuje się agencję badawczą, która następnie zatrudnia do tego dobrze przeszkolonych pracowników.

Z pewnością zgadujecie na czym polega tego typu badanie. Otóż kontroluje się standardy obsługi klienta na terenie wybranego sklepu. Oczywiście przygotowanie usługi wymaga czasu i niemało kosztuje. Jednak przedsiębiorcy zazwyczaj doceniają wyniki. Duże przedsiębiorstwa zamawiają tego typu usługi co jakiś czas, aby mieć stale pod kontrolą swoich pracowników, a także zapewniać na zadowalającym poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: oferty pracy tapicer). W jaki sposób się to odbywa? W pierwszej kolejności na spotkaniu z przedsiębiorcą ustala się jakiego typu typy sprzedaży są praktykowane w sklepie, a także standardy dotyczące wyglądu sklepu, tj.ekspozycji asortymentu , a także profilu typowego konsumenta. Dalej tworzy się szczegółowy kwestionariusz, zawierający właściwą ilość pytań.
tapicerowany zagłówek łózka
Z reguły są to pytania zamknięte, żeby kontroler mógł szybko dokonać oceny placówki, jednak pytania otwarte są także istotne.

Gdy uznasz, że warto by było przeanalizować inny aspekt tej kwestii, kliknij tu i przeczytaj jeszcze więcej szczegółów w tekście.

W nich bowiem kontroler może opisać swoje spostrzeżenia, które stanowią wyjątkowo cenny materiał badawczy.


Więcej treści

Co to jest ocena 360 stopni

Biznesmen
Od wielu lat pracownicy podlegają kontroli. Ówcześnie praktykowano na ten cel ścisłe zasady, a praca wykonywana była pod ostrym dozorem przełożonych. Teraz, by dowiedzieć się na ile dobrze pracujemy stworzone zostały różnorakie techniki oceny. Ocena pracownicza pomoże szefowi dokonać odpowiedniej selekcji, ale również pochwalić liderów i odpowiednio ich mobilizować, inspirować.

Kiedy mamy już gotowy formularz powinniśmy wybrać osoby, które wykonają część badania w terenie. Wybrany pracownik powinien być z natury uważny, mieć trochę umiejętności aktorskich.Ponad to szuka się osób, którzy sumiennie wykonają swoje zadanie . Zdarzały się bowiem kłopotliwe sytuacje, gdy ktoś wcale nie skontrolował danego placówki, a kwestionariusz wypełnił. (Ogłoszenie: praca Tarnów).
Firma badawcza, która angażuje audytorów, musi ich wcześniej odpowiednio przeszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie drogie.
Zakończeniem wizytacji jest raport. Znajdziemy w nim część analityczną oraz zalecenia dla klienta. Nierzadko firmy dowiadują się, że ich technika sprzedaży jest nieefektowna, a ich pracownicy nie wykonują prawidłowo swojej pracy, zaniżając w tym samym wyniki sprzedaży.
Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Ponieważ ostatnimi czasy jest to dosyć modna praca, również w środowisku studentów, nawet w mniejszych powiatach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszystkie osoby zainteresowane, tego typu ogłoszeniami, powinny zdawać sobie sprawę z faktu, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów nie wystarczy. Nierzadko w topowych serwisach z ogłoszeniami nie znajdziemy ofert typu praca tajemniczy klient. Musimy odwiedzić strony działających w naszym mieście agencji badawczych i wysyłać CV prosto na ich formularz zamieszczony na stronie www.
19/03/18, 11:20:02