Jak wybrać optymalną domenę internetową?

Jednym z najbardziej istotnych elementów danej marki, poza jej nazwą czy logo, jest strona internetowa. Aktualnie bez witryny internetowej zyskanie popularności na rynku jest praktycznie niemożliwe. Z postanowienia o zrobieniu strony internetowej wynika konieczność wyboru domeny. Domena sieciowa jest tym, co internauci wpisują w pasek, by trafić do danej strony.
Adres www to podstawa na naszej stronie
Wbrew pozorom wybór właściwej domeny nastręcza wiele trudności i wymaga namysłu. Im trafniejsza bowiem domena, tym większą rzeszę klientów można będzie zdobyć w przyszłości.

Jakie są możliwości

W adresie internetowym można umieścić parę elementów.

Czy zajmują Cię zbliżone zagadnienia? Jeżeli tak, to jeszcze więcej (https://www.workservice.pl/praca/sezonowa/wroclaw/) tego typu opisów znajdziesz na naszej następnej stronie. Zachęcamy!

Są to głównie litery, bez różnicowania na małe i wielkie, jak również bez znaków diakrytycznych. Osobne fragmenty domeny oddziela się kropką. Dozwolone jest używanie liczb oraz kresek. Kolejnym elementem jest rozszerzenie. Może być ono typowe dla konkretnego kraju, w przypadku Polski jest to , lub określające charakter konkretnej firmy. Wykorzystanie odpowiedniego rozszerzenia jest tak samo ważny jak wybór domeny dla firmy, ponieważ wiadomo powszechnie, że przeciętny internauta w Polsce, nie znając dokładnie danego adresu, użyje odruchowo końcówki alboJakich czynników unikać

Więcej treści

Franczyza - co to takiego?

zdrowie
Franczyza jest to sposób na prywatny biznes pod słynnym logo. Korzystają z niej najogromniejsze ogólnoświatowe marki, powinniśmy więc wiedzieć czym jest firma na franczyzowej licencji.


Własne przedsiębiorstwo, mimo że we franczyzie urzeczywistniany pod cudzym szyldem, to jedna z najszybszych dróg do dużych zysków.


Jest kilka czynników, których powinno się unikać przy ustalaniu domeny sieciowej. Pierwszym z nich będzie użycie długiej nazwy. Im bardziej rozbudowana bowiem, tym trudniejsza do zapamiętania przez potencjalnych użytkowników. Z drugiej strony stosowanie krótkich akronimów od nazwy przedsiębiorstwa może uczynić adres zbyt enigmatycznym. Inną rzeczą, której należy unikać, są liczby. Pomimo że taka opcja istnieje, wykorzystywanie jej jest niepolecane, zwłaszcza na początku domeny. Utrudnia to bowiem wypowiadanie adresu strony na głos, przez co może sprawić kłopoty w dyktowaniu jej, na przykład przez telefon.

Podobnie rzecz ma się z kreskami. Przeciętny internauta nie zapamiętuje kresek w domenach sieciowych. Najlepszym przykładem może być ogromnie popularna przed laty strona „Nasza Klasa”, której domena, pisana z myślnikiem, sprawiała internautom wiele kłopotów. Coraz częściej również używa się w domenach przedrostków, do których należy „e”. Jest to wskazane wyłącznie w niektórych, uzasadnionych sytuacjach.

Uważasz ten artykuł za fascynujący? Wejdź na odsyłacz do źródła (http://opiekuninformatyczny.pl/), które da Ci bardzo dużo bardzo wciągających informacji na omawiany wątek.

/J]
19/09/19, 07:05:10