Krótki poradnik w jaki sposób otworzyć dobrze prosperującą aptekę

Decyzja o otworzeniu swojego własnego biznesu już zapadła. Jeżeli dysponujemy niewykorzystanymi środkami powinniśmy zastanowić się nad... apteką. To niezwykle atrakcyjny pomysł na biznes. Nie zapominajmy przy tym o paru zasadniczych kwestiach. O czym mowa?

Apteka
Na początku powinniśmy uzbroić się w sporo cierpliwości. Proces przygotowań zajmuje przynajmniej osiem tygodni. W najgorszym wypadku może potrwać aż 20 tygodni! Najwięcej czasu absorbuje remont odpowiedniego miejsca.

Zaintrygował Cię ten opis? Jeżeli tak, to przejdź do następnego artykułu i czytaj całość tutaj o tym, co najbardziej Cię ciekawi.

Nie jest to łatwe zadanie, bo samo przystosowanie do wymaganych norm jest dość długotrwałe. Zwróćmy naszą uwagę na powierzchnię wybranego lokalu.

Ministerstwo Zdrowia opisuje minimalną powierzchnię pomieszczenia. Apteka może znajdować się w odrębnym obiekcie lub mieścić się w budowli o innym przeznaczeniu. Jeśli postawimy na franchising, miejmy na względzie korzystną lokalizację. Wklepując w wyszukiwarkę frazę „apteka franchising” bezproblemowo wyszukamy ważne informacje. Dowiemy się, że spore znaczenie ma: otoczenie, natężenie ruchu i odległość od innych punktów aptecznych. Zadbajmy o to, aby nasza przyszła apteka mieściła blisko gabinetów lekarskich, przychodni lub szpitali.

Jak otworzyć aptekę?
Poniżej są wymagane wytyczne. Trzeba zatroszczyć się o niezbędne pozwolenie na prowadzenie apteki. Wydaje je wojewódzki inspektor farmaceutyczny po przedłożeniu konkretnego wniosku. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w sieci po wpisaniu do wyszukiwarki hasła „apteka franchising”. Najbardziej istotną kwestią podanie imienia oraz nazwiska farmaceuty, który będzie odpowiedzialny za prowadzenie apteki. Koszt udzielenie wspomnianego pozwolenia nie jest mały, ponieważ stanowi równowartość pięciokrotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę.

W jaki sposób jest ono określane?
Na podstawie przepisów na temat minimalnego wynagrodzenia za pracę. Całkowita kwota, jaką będziemy musieli przeznaczyć na uruchomienie apteki jest ogromna. Na ten cel trzeba przeznaczyć przynajmniej 150 000 złotych! Rady, jak otworzyć aptekę, wydają się być bez końca. Powinniśmy pomyśleć o przyjęciu do pracy doświadczonej oraz wykwalifikowanej osoby, jaka obejmie stanowisko kierownika. Także godziny otwarcia apteki nie są dziełem przypadku. Powinny być one ułożone w taki sposób, by ludzie mieli do niej dostęp w nocy oraz podczas świąt i innych dni wolnych od pracy.
19/05/14, 11:45:02