Obszary, gdzie są kopalnie odkrywkowe

Nie raz słyszeliśmy, że nasz kraj kopalniami stoi. Może kiedyś tak się mawiało. Dziś kopalnie są zamykane. Górnicy stale protestują, bo tracą oni jedyne źródło utrzymania rodziny. A sporo osób się dziwi się, bo uważa, że mogą zmienić kwalifikacje. Ale te osoby, nie wiedzą, że ludzie pracujący na kopalni pracują tam z pokolenia na pokolenie i tak naprawdę nie dadzą rady się przekwalifikować. A wyjazd z kraju i działanie w kopalniach w innych państwach bywa dość ryzykowna i często nie jest możliwa.
kopalnia
Ostatnimi czasy kontrowersje dotyczą nie tylko górników pracujących na dole, ale też kopalni odkrywkowych. W różnych krajach taka metoda wydobywania surowców jest stosowana, ale u nas niestety coraz więcej osób jest przeciwnych i z tego powody są organizowane protesty okolicznych mieszkańców. Osoby protestujące uważają, że odkrywka, odkryj więcej, zniszczy między innymi okoliczne uprawy. Oczywiście ludzie protestujący mają wiele innych powodów dla których tak głośno krzyczą. Ale warto pamiętać, że odkrywka to nie jedynie wady.

Więcej treści

Przyszłość informatyka

Zawód informatyka nie jest wbrew opiniom tak łatwy, jak się czasem wydaje. Informatyk, który z komputerami jest na dobrej stopie, poświęca zazwyczaj wiele czasu na programowanie, wymyślanie przełomowych rozwiązań technologicznych, czy też walkę z komputerowymi usterkami. Nie ma przesadnie wielkich kłopotów ze znalezieniem zatrudnienia, co innego jednak z jego trafnym wybraniem. W natłoku ofert trudno zdecydować się na taką pracę, która najtrafniej odpowiadałaby nie jedynie zdolnościom, ale także charakterowi pracownika.


Mieszkańcy sporej ilości gmin w naszym kraju uważają, że powstanie kopalni odkrywkowej w ich okolicy przyczyni się do katastrofy ekologicznej. W związku z tym ludzie burzą się. My Polacy przyzwyczailiśmy się, że trzeba protestować w taki tylko sposób nasz głos zostaniemy zauważeni. Dlatego ludzie z miejscowości Krobia (strona główna) razem z mieszkańcami pobliskich gmin i nie tylko, zrobili prawie ośmiokilometrowy łańcuch z ludzi, protestujących przeciw budowie odkrywki Poniec-Krobia-Oczkowice. Mieszkańcy chcą, by zaprzestano myślenia o tworzeniu kopalni odkrywkowych w ogóle.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis wiertnictwo, w którym znajdziesz podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.kopalnia
Oczywiście jasne jest, że teren wokół jak i obszar samej kopalni odkrywkowej uległby totalnemu przeobrażeniu, ale - sprawdź - poza wieloma minusami są również plusy takiej inwestycji. Nowe miejsca pracy i możliwość wydobywania cennych surowców. Ale każdy ma swoją opinie i w tej sytuacji nie da się znaleźć złotego środka. Bez względu na podjętą decyzję będą osoby niezadowolone. Warto byłoby zamiast protestować albo podejmować decyzje na górze przeprowadzić debatę publiczną ze zwolennikami i przeciwnikami tworzenia kopalni odkrywkowej. Przez to można byłoby chociaż przyjrzeć się sytuacji z dwóch stron i wybrać któreś rozwiązanie, moglibyśmy pojąć, o co w tym chodzi.
20/03/20, 07:39:04