Bankowość dla właścicieli firm

Zarówno średnie, wielkie jak i małe firmy wymagają odpowiednich kont w banku. Oferta dla przedsiębiorców różni się od tej, jaką udostępnia się jednostkom indywidualnym. Jako że w ramach firm obraca się znacznie wyższymi sumami, banki w celu przyciągnięcia klienta oferują mu komplet atrakcji oraz opcjonalnie gratisy w postaci gadżetów elektronicznych – przykładowo popularnych rodzajów tabletów. Takie oferty przede wszystkim dają możliwość posiadania dużej liczby różnych subkont, których zasady ustala sam przedsiębiorca. Daje to opcję nieskomplikowanego monitorowania środków finansowych w obrębie firmy, co jest niezwykle istotne dla średnich i większych przedsiębiorstw.
bankonoty i monety
Korzyści od banków Większa część banków oferując przedsiębiorcy konto dla firmy , dba o to aby jego obsługa kosztowała jak najmniej. Często zdarza się więc tak, że posiadanie konta jest zupełnie bezpłatne, a bank pobiera opłaty jedynie za kartę debetową, o ile nie zostaną spełnione określone warunki (przykładowo transakcje kartą na ustaloną kwotę), oraz w niektórych przypadkach za przelewy. Banki zazwyczaj proponują bezpłatne przelewy do ZUS oraz urzędu skarbowego, tak żeby bez ponoszenia dodatkowych kosztów można było odprowadzać ubezpieczenie dla zatrudnionych, jak również rozliczać się na bieżąco z podatku od towarów i usług. Bywa również, że konto jest powiązane z innego rodzaju usługami, pozwalającymi na prowadzenie księgowości czy tworzenie rachunków.


Więcej treści

Czym się powinno charakteryzować najlepsze konto firmowe, na które parametry należy zwrócić uwagę podczas szukania.

bank
Zakładając własną firmę trzeba dopełnić kilka spraw formalnych. Jedną z nich jest założenie rachunku w banku, z jakiego będzie się wykonywać przelewy do zusu, urzędu skarbowego i kontrahentów, i na jakie też będą wpływać wszystkie przychody. Dzisiaj nie ma żadnego problemu z tym, bo banki prześcigają się w zdobywaniu klientów, jednak ich propozycja bardzo się różni.

Przelewy krajowe i zagraniczne
Na kontach przedsiębiorstwa dokonuje się bardzo dużo operacji pieniężnych – od tych łączących się z zamówieniami od klientów, po wypłaty dla pracowników. Dobrze jest więc wybrać odpowiedni rachunek kontrolując koszty transakcji, może bowiem wyjść na jaw że będzie to główny koszt prowadzenia rachunku. Trzeba się również przyjrzeć kosztom przelewów międzynarodowych, głównie w ramach Unii Europejskiej. Jakiś czas temu kraje członkowskie Unii sporządziły specjalne porozumienie umożliwiające firmom prowadzenie błyskawicznych transakcji bezgotówkowych w Euro.

Nie czekaj - czytaj o temacie, który tu zaprezentowaliśmy. Dużo informacji odkryjesz w tekście ukrytym pod poniższym linkiem.

Taka transakcja jest znana pod nazwą „przelew Sepa” (więcej info tutaj: ). Jest to usługa za którą banki pobierają opłatę, toteż zapoznając się z ofertą należy sprawdzić jednorazowy koszt takiej transakcji.
20/06/05, 07:16:19