Paniom trudniej na rynku pracy?

Jeżeli jesteś pozbawioną pracy panią w średnim wieku, możesz mieć problem ze znalezieniem stałej pracy. Dziś rynek pracy jest wyjątkowo niekorzystny dla osób po pięćdziesiątce. Mimo, że absolwenci również nie znajdują nowej pracy, to ludzie w średnim wieku borykają się z tym samym kłopotem, chociaż posiadają niekiedy wieloletnie doświadczenie.

Pani Katarzyna Kowalska aktualnie przebywa w Białymstoku. Właśnie skończyła pięćdziesiąt pięć lat. Po piętnastu latach pracy w jednej firmie została zwolniona. Pomimo dużego doświadczenia bezrobotna kobieta ma problemy ze znalezieniem stałej pracy. Mimo że skończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz kurs prawa jazdy (polecamy również kurs prawa jazdy lubin). Przez dziesięć lat poznawała język francuskie w stopniu podstawowym.
uczniowie podczas pracy w grupie
Chociaż pani Kowalska starała się znaleźć nową pracę w zawodzie, wyszło na to, że w jej mieście bezrobocie jest na bardzo dużym poziomie. Jak również wiek kobiety działa na jej niekorzyść. Na rynku pracy ma miejsce ogólna tendencja do dyskryminacji bezrobotnych osób po czterdziestce. Tymczasem wyjątkowo trudno jest dostać potrzebną pomoc od państwa. Na dzień dzisiejszy w kraju jest bardzo wiele ludzi w podobnej nieciekawej sytuacji. (News - oferty pracy pielęgniarka) Choć Urzędy Pracy oferują od czasu do czasu dodatkowe kursy dla ludzi poszukujących pracy, ale nie dla wszystkich znajdą się miejsca. Wszystko zależy od zasobności gminy, która daje pieniądze na dany urząd pracy oraz jak dany urząd rozporządza tymi funduszami.


Więcej treści

Nieruchomości użytkowe i mieszkalne w Warszawie

Płyty ogniochronne firmy Knauf
Warszawa to stale i dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości. Agencje nieruchomości w stolicy oferują sprzedaż i wynajem nie tylko mieszkań, ale też powierzchni przeznaczonych do urządzenia biura czy sklepu. Zatrudnienie pośredników, których bez problemu znaleźć można po wpisaniu w Google np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” na pewno skraca czas poszukiwań i zwiększa szansę na znalezienie pomieszczenia, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.

Ciekawą perspektywą dla osób długotrwale bezrobotnych są również dodatkowe kursy dotowane przez Unię Europejską. Warto z nich skorzystać, ale powinno się mieć świadomość, gdzie ich szukać. Dzisiejszy rynek pracy jest niezwykle zmienny, dlatego należy być elastycznym i w razie utraty pracy szybko działać i być gotowym na zmianę branży. W tym celu należy podnieść swoje kwalifikacje i nabyć nowych kompetencji. W ten sposób, gdy osoba bezrobotna znajdzie na tablicy ogłoszeń informację: praca recepcjonistka, będzie mogła bez kłopotu odpowiedzieć na ogłoszenie.
Szukanie pracy wymaga również więcej wysiłku niż się wydaje. Nie wystarczy co dzień po południu przeglądać serwisy internetowe i wpisywać w przeglądarkę to samo hasło: praca Rybnik. Powinno się szukać ogłoszeń także poza swoim miejscem zamieszkania.
18/11/07, 07:16:02