Musimy myśleć przyszłościowo!

Rynek pracy przez cały czas zmienia się jak w kalejdoskopie. Te umiejętności na które jeszcze kilka lat temu istniał popyt, dziś nie są już tak pożądane. Zasada ta działa też w drugą stronę. Są osoby, których kwalifikacje zyskały na wartości. Zatrudniający powiadamiają, iż największe braki występują w kategorii wykwalifikowanych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalności.

Pomimo widocznego zastoju w budownictwie cały czas występują trudności ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych. Nadal na stosunkowo szybkie znalezienie pracy ergonomia pracy będą mogli liczyć wprawni technicy różnych specjalności - technicy budowlani, mechanicy, elektrycy i energetycy. Stale poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Eksperci zaobserwowali mniejsze zapotrzebowanie na kierowników budowy. To efekt nieciekawej sytuacji ekonomicznej, która w poprzednim roku dała się odczuć mniejszą ilością zleceń w branży budowlanej. (Oferta dla Ciebie: praca wykładanie towaru)
praca
Brak kierowców samochodów ciężarowych z właściwymi uprawnieniami to także utrapienie pracodawców. Liczmy się z tym, iż ważne w chwili zlecenia są kwestie dyspozycyjności, stan gotowości do podróży zagranicznych, oraz opanowanie innych języków. (Zobacz oferty pracy inspektor nadzoru) Bezrobotnych spełniających takie wymagania niestety zdecydowanie brakuje.


Więcej treści

Jakie są popularne usługi IT dla przedsiębiorców

sii, serwery, outsourcing it
Rozmaite rozwiązania informatyczne odgrywają aktualnie niesamowicie wręcz ważną rolę w wielu firmach, bez względu na to, o jakiej dokładnie branży akurat mówimy. Nie można jednak się temu dziwić, ponieważ takie rzeczy po prostu są w stanie w znacznym stopniu usprawniać jakąkolwiek działalność tego typu i ułatwiać zarządzanie poszczególnymi jej elementami. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że same rozwiązania tego typu odznaczają się obecnie znacznym zróżnicowaniem, więc w niektórych przypadkach bez fachowej pomocy najzwyczajniej nie będziemy w stanie w pełni z nich korzystać. Na szczęście jednak istnieje obecnie bardzo wiele rozmaitych usług stworzonych właśnie dla firm zainteresowanych korzystaniem z takich właśnie rzeczy.

Kolejną dziedziną jest informatyka. Sytuacja nie uległa zmianie i jak w poprzednich, wśród pracodawców najbardziej pożądani są programiści.
Dziś każdy zakład pracy, działalność mając zamiar odnosić sukcesy, musi posiadać wsparcie w postaci systemów czy aplikacji usprawniających zarządzanie. Odwiedzajmy fora, portale poświęcone pracy precyzując przy tym region w którym chcemy podjąć pracę, np. oferty pracy Skierniewice - bądźmy aktywni.
Dla Starego Kontynentu najważniejszym wzorem w procesie planowania rozwoju rynku pracy są Stany Zjednoczone, warto więc przyjrzeć się przewidywaniom mówiącym o tamtejszym rynku pracy. Zastanowić się nad tym co będzie się działo w naszej firmie nie za 3 dni, lecz za 3 lata. W jaki sposób możemy się przygotować na ewentualne reformy podnosząc swoje umiejętności. Musimy myśleć przyszłościowo.
22/12/01, 07:05:15