Manifestacja mieszkańców Krobi przeciwko uruchomieniu kopalni odkrywkowej

Ostatnio w mediach mogliśmy usłyszeć, iż mieszkańcy Krobi protestują przeciwko planom budowy kopalni. Uczestnicy tej manifestacji sprzeciwiali się zamiarom budowy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego na tym terenie.
Krobia to niewielkie miasteczko w powiecie gostyńskim. Protestujący nie chcą, żeby kopalnia powstała na tym terenie. Protestują przeciwko działaniom poszukiwawczym, a także planom stworzenia kopalni. Będą protestować tak długo, aż ich postulaty będą zaakceptowane.

kopalnia
Działania geologiczne, których celem jest wykrycie złóż węgla brunatnego w tym rejonie prowadzone są już od bardzo dawna. Poszukiwania i zidentyfikowanie złóż tego surowca w tym obszarze przyniosły pozytywne skutki, gdyż zatwierdzono obecne tam zasoby tego paliwa. Zwolennicy kopalni w Krobi mają więc powody do zadowolenia. Mieszkańcy Krobi nie podzielają jednak tego zadowolenia. Sprzeciwiają się kopalni, chcą, aby miejscowość rozwijała się tradycyjnie w oparciu o dziedzictwo poprzednich pokoleń. W opinii stowarzyszenia, które powstało z myślą właśnie o manifestacji, utworzenie kopalni w miejscowości zapewne doprowadzi do zniszczenia terenów rolniczych.

Jeżeli potrzebne Ci dodatkowe informacje na omawiany tu temat, to bez wątpliwości przyda Ci się to warte uwagi wiarygodne źródło.Uczestnicy manifestujący przeciwko kopalni (serwis internetowy) rozpoczęli swoje protesty pod lokalnym kościołem, a następnie przeszli pod ratusz. Została również opracowana odpowiednia petycja władz gminy Krobia adresowana do premiera Polski. W petycji mieszkańcy w głównym stopniu żądają zaniechania prac mających na celu znalezienie węgla brunatnego na terenie Krobi. Postulują o poszanowanie własności ich gruntów, bowiem ziemia ta jest im zagwarantowana prawnie. Dodatkowo żądają decyzji, które nie pozwolą na powstanie kopalni na tym terenie. Mieszkańcy zdecydowanie nie widzą żadnych korzyści z przedsięwzięcia, a raczej upatrują się wyłącznie wad. Należy wspomnieć również, iż kopalnia w dużym stopniu mogłaby mogłaby mieć wpływ na zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Warto pamiętać, że jednak jest to niemała inwestycja, która w ogólnej perspektywie może przynieść spore korzyści finansowe. To również kolejne miejsca pracy dla mieszkańców Krobi. Dla mieszkańców tej miejscowości nie są to jednak argumenty, jakie byłyby w stanie ich przekonać.


Więcej treści

Tradycyjna promocja, a innowacyjne rozwiązania reklamowe

Ulotka reklamowa
Reklama jest podstawą w przypadku dzisiejszych firm. Jak zatem zareklamować się skutecznie? Dzisiejsze rozwiązania nie zawsze dają wymarzony efekt. Klient zwykle nie ma godziny na kliknięcia i czytanie reklam www, za to dzień w dzień chodzi po mieście, zbiera ulotki, czyta plakaty. Tradycyjny sposób docierania do ludzi działa od zawsze.
19/11/13, 07:11:04