Jak zrobić dużo, nie czyniąc właściwie najmniejszego wysiłku czyli przekazujemy jeden procent podatków na organizację pożytku publicznego

Od czasu do czasu chyba każdy z nas pragnie zrobić coś dobrego dla innych ludzi. Najczęściej o potrzebujących myślimy w szczególności w święta bożonarodzeniowe, które są niemal dla każdego człowieka symbolem czasu spędzonego z najbliższymi oraz pomocy innym. O ubogich osobach myślimy również wtedy, kiedy rozpoczyna się zima - zdajemy sobie bowiem świetnie sprawę z faktu, jak wiele ludzi nie ma dachu nad głową, a zima jest dla nich szczególnie.
finanse
Okazuje się jednak, że możemy zrobić coś dobrego także w inne pory roku - powinieneś zwrócić na to uwagę zwłaszcza w przypadkach, kiedy nie masz wystarczająco dużo pieniędzy aby pomóc wszystkim, którzy tego potrzebują. Jeżeli zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na jakiś wyjątkowy cel, możesz wówczas mocno komuś pomóc, nie robić www.pitonline.pl/rozlicz-pit-online !--pagebreak-->

Więcej treści

Układy zarządzania - norma ISO 14001:2015 kurs, norma ISO 9001:2015 kurs

szkolenia iso
Dzisiaj układy zarządzania sukcesywnie wprowadzane są w wielu branżach, jakie dzięki temu działają zdecydowanie dynamiczniej. Na rynku pojawia się coraz więcej firm, jakie wdrażają właściwe systemy, i przeprowadzają należyte kursy na temat ich obsługi. Wskutek tego jesteśmy w stanie zauważyć spory rozwój poszczególnych dziedzin biznesu i nie tylko.


Jak przekazać swój 1% podatku na jakiś wybrany cel? Wystarczy, że podczas corocznego rozliczania podatku dochodowego (czyli po prostu wypełniania PIT-a) wpiszesz w odpowiednią rubryczkę numer KRS fundacji, której chcesz pomóc . Co istotne - to zupełnie nic Cię nie kosztuje. Ten 1% podatku i tak zostałby Ci zabrany, a jedynie przekazany na rzecz Skarbu Państwa. Jeżeli chcesz zatem komuś pomóc albo po prostu dać symboliczny wyraz swojego poparcia dla danej instytucji, zdecydowanie nie ma lepszego sposobu.

Pamiętaj jednakże, że możesz wesprzeć jedynie te organizacje, które są tak zwanymi organizacjami pożytku publicznego. Jeśli nie jesteś pewny, czy dana instytucja ma taki status, wówczas możesz to łatwo sprawdzić w internecie - wystarczy przejrzeć bazę OPP, a bez wątpliwości znajdziesz tam swoją
finanse
organizację - pitonline.pl/Każda z nich ma przypisany numer KRS, który trzeba wpisać w zeznaniu podatkowym aby pieniądze trafiły w odpowiednie ręce.

Zwykle organizacje, na rzecz których można przekazać jeden procent swego podatku, mają umieszczone o tym wiadomości na swoich stronach internetowych. Zastanów się, komu chcesz pomagać tego roku - co roku bowiem możesz wspierać inną instytucję. Wydaje się, że jeden procent to niewiele, jeżeli jednak każdy z nas przekaże na daną instytucję nawet kilka złotych, bez wątpliwości zbierze się z tego całkiem spora kwota. Dzięki temu możesz wesprzeć potrzebujących - to przecież tak niewielki wysiłek.
18/07/12, 02:02:01