PIT-37 i PIT-36 - a więc, co musimy wiedzieć wewnątrz podliczeniu PIT 2016 / 2017

Jaka osoba wypełnia deklaracje PIT o numerkach trzydzieści sześć oraz 37? Jak istniej możliwość zrobić to najłatwiej? Czy naprawdę wypełnianie deklaracji jest takie ciężkie?
segregatory z dokumentami
Jeśli jesteś ciekaw tych konkretnych rzeczy, to przeczytaj nasz felieton - o wszyściutkim Ci opowiemy!

Jeśli chodzi o zaczynające pytanko we wstępie, to rozdzielimy je na dwójkę cząstek. Zaczniemy od pit 37, z powodu faktu, że bywa to najczęściej wypełniany PIT roczny, który jest skierowany do person, które to rozliczają się wraz z fiskusem, czyli są to pracownicy na etat, zleceniobiorcy, emeryci oraz renciści, których to jest coraz bardziej dużo - sprawdź wiecej o pitach.

Omijając jednak ten temat, są zmuszeni oni posiadać dochód z takich rzeczy jak dla przykładu: wynagrodzenie ze stosunku służbowego lub stosunku pracy, emerytury lub renty, świadczeń przedemerytalnych oraz zasiłków przedemerytalnych, czy stypendiów, nie napomykając już o prawach autorskich i innych prawach majątkowych i tak dalej.

Więcej treści

Podatek za wynajem kalkulator to błyskawiczny sposób na prawidłowe obliczenie.

jak obliczyć podatek
Aktualnie wynajem lokalu daje znaczące zarobki od których trzeba wyprowadzić podatek.
Właściciel lokalu, który podjął decyzję związaną z prywatnym wynajęciem, ma możliwość zdecydować się na jedną z dwóch możliwości opodatkowania. Jest to ryczałt od dochodów ze stawką która wynosi 8,5% na zasadach ogólnych, których stawka wynosi 18% lub 32%.


Więcej: tekst o pitach 2016
1 2