Rozliczanie podatku a pomoc charytatywna - czyli jak przekazać pieniądze potrzebującym

Pod koniec każdego roku wypada zrobić rachunek przychodów z ostatnich 12 miesięcy. Są tacy, którzy kalkulacje prowadzą ochoczo, aczkolwiek większość społeczeństwa do tego uciążliwego obowiązku jest po prostu zmuszana.
wypełnianie podatku przez internet
Czas rozliczania podatku od ubiegłorocznych dochodów nie należy do przyjemnych. Przeważnie w ostatniej chwili szukamy kompetentnej księgowej. Jednakże, kalkulację można przeprowadzić także samodzielnie. Aby należycie wypełnić druk PIT 2016 program, dostępny w wersji bezpłatnej, bez wątpienia okaże się pomocny - pity.

Więcej treści

Oświadczenia podatkowe przez Internet

rozliczanie podatku przez internet
Doroczne rozliczanie się z Urzędem Skarbowym to dla wielu nie mały wysiłek. Samodzielne, ręczne wypełnianie deklaracji podatkowej jest wyczerpujące i rodzi zagrożenie powstania wielu pomyłek, nie wspominając już o potrzebie spędzenia mnóstwa czasu w kolejkach na poczcie lub w urzędzie.


Należy jednak wnikliwie się z nim zapoznać, ponieważ najmniejsza nawet pomyłka mogłaby okazać się bardzo kosztowna. Nie warto więc przysparzać sobie dodatkowych zmartwień. Bywa jednak, iż do takich kwestii nie mamy głowy. W takim wypadku poszukanie doświadczonej księgowej zdaje się być koniecznością. Jeżeli więc decydujemy się już na wsparcie od osób postronnych, nie zapominajmy o ważnym szczególe.

Jeden procent od naszego podatku może zasilić wybraną przez nas fundację charytatywną. Lista jest bardzo długa. Przykładem może być instytucja dbająca o dzieci i ich dobro. Aby dołożyć się do tego szczytnego celu, wystarczy przy okazji wypełniania formularza PIT nanieść adekwatny numer KRS, który dla fundacji „Zdążyć z Pomocą” ma następującą formę: 0000037904. Jeżeli szczególnie drogi nam jest los dzieci, od razu zanotujmy sobie potrzebne dane.

Wypełnianie deklaracji podatkowych - zobacz - nie musi wiązać się jedynie z niemiłym obowiązkiem. Może również stanowić nieocenioną pomoc. Podopieczni różnorodnych organizacji z nadzieją czekają na ten niewielki gest dobrego serca.
17/08/18, 06:31:01