Uzyskałeś dochody w poprzednim roku? Pamiętaj aby rozliczyć PITa

Każda osoba która zamieszkuje teren Polski, również jeżeli nie jest tutaj obywatelem, a posiadała przychody w ubiegłym roku, ma obowiązek rozliczyć PITa za rok 2016. Jeżeli ktokolwiek nie dopełni tego przymusu, może liczyć się z poważnymi sankcjami finansowymi a także prawnymi, dlatego najsłuszniej wykonać tę czynność jak najprędzej. Obecnie mamy do dyspozycji liczne opcje rozliczania podatku, zarówno te klasyczne, jak i elektroniczne a także wirtualne. Która z nich będzie najlepsza dla ciebie?


Jeśli masz chociażby najmniejszą orientację w świecie komputerowym, najsłuszniejszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zaopatrzenie się we właściwy program PIT. Tego typu aplikacje do dostania są bezpłatnie po wpisaniu konkretnej frazy do naszej wyszukiwarki, wystarczy je pobrać i za 2016 onlinepit-tax.plPIT za 2016 online. Następujący teraz etap wykonania deklaracji podatkowej jest bardzo łatwy, gdyż program PIT jest intuicyjny. Trzeba podążać za instrukcją krok za krokiem. Na koniec trzeba wydrukować wypełniony PIT i przesłać do naszego urzędu pocztą. Jeśli jednak chcemy, możemy złożyć PIT 2016 drogą elektroniczną. Należy w tym celu zainstalować specjalny program i wypełnić zeznanie jak w przypadku standardowego programu. Następnie, korzystając z podpisu elektronicznego, można wysłać PIT bez potrzeby drukowania potwierdzenia.


Analiza podatkowa
Co jednak zrobić jeśli jesteśmy jednostką nieobeznaną z elektroniką, która nie wie jak pobrać program PIT? Nic w tym złego, możemy złożyć deklaracje w ten sam sposób, w jaki dokonywano tego przez lata. Wystarczy udać się do naszego urzędu skarbowego po odpowiedni druczek, który dostaniemy za darmo. Następnie musimy go dobrze wypełnić. Jeśli nie mamy pojęcia jak to się robi, możemy poprosić urzędnika o radę, jest on zobligowany jej nam udzielić. Lecz im bliżej daty składania zeznania PIT 2016, tym dłuższe kolejki w placówkach, dlatego możemy mieć kłopot z odszukaniem pomocy. Całe szczęście w czasie rozliczeniowym, bardzo wiele banków a także urzędów pocztowych proponuje bezpłatne wypełnianie zeznań przez odpowiednio wyszkolone osoby.


Jeżeli musisz rozliczyć własny podatek PIT 2016, możesz zrobić to, nie ruszając się z mieszkania, drogą wirtualną. Jeżeli nie posiadasz podpisu elektronicznego, musisz wydrukować formularz i wysłać drogą tradycyjną. Więcej pora http://pit-tax.pl/category/rozliczenie-pit-przez-internet/posługiwać się komputerem, możesz w swym oddziale skarbowym dostać właściwy druk a także pomoc w jego wypełnieniu.
18/07/11, 21:11:02