Jakie wyróżnia się metody na złożenie zeznania podatkowego?!

Każdego roku podatnicy podatkowi są zobligowani do złożenia zeznania podatkowego. Pit 2016 można zanieść do Urzędu Skarbowego trzema sposobami. Sprawdź czy znasz je wszystkie oraz wybierz drogę rozliczenia wyjątkowo ci pasującą.


(przeczytaj informacje)
Pierwszą oraz niebywale powszechną drogą rozliczania podatkowego jest osobista wizyta w Urzędzie Skarbowym. Choć nie przepadamy za rozmowami z urzędnikami, to utrzymujemy, iż jest to najbardziej komfortowy sposób, gdyż tak postępowaliśmy od lat. Jednakże nie każdy ma czas, aby jechać do właściwej placówki, na pewno czekać kilka a może nawet kilkadziesiąt minut w kolejce, a potem jeszcze rozmawiać z nie zawsze miłym urzędnikiem.

Dlatego zdecydowanie bardziej wygodnym wyjściem jest PIT online, przede wszystkim dla osób, jakie każdego dnia chodzą do pracy, mają małe dzieci czy z innych powodów nie po drodze im do Urzędu. Na początku elektronicznie wypełniamy dokument, a potem za pomocą specjalnie udostępnionego systemu przesyłamy formularz. Na tym nasze zadanie się kończy, a co kluczowe możemy zrealizować swoją powinność nawet nie wychodząc z domu. Jest to w ostatnich czasach coraz bardziej reklamowane i rekomendowane rozwiązanie, gdyż redukuje kolejki w urzędach.

Wielu ludzi obawia się, iż nie posiada podpisu elektronicznego oraz nie będzie mogło wypełnić PIT-u takim sposobem. Szczęśliwie niniejszy podpis nie jest niezbędny. Ostatnią drogą składania rozliczenia podatkowego jest przesłanie dokumentów pod adres odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Trzeba pamiętać, by przesłać uzupełnione formularze listem poleconym, bowiem chcąc nie chcąc przesyłki często się gubią, a to za znaczące papiery, dlatego muszą trafić prosto w ręce adresata.

1 2