Odpowiednia odzież robocza jest podstawą. Teraz można ją nabyć również w sieci on-line!

Trudno wyobrazić sobie pracę konkretnych grup zawodowych bez specjalnej odzieży ochronnej. Chodzi tu przede wszystkim o profesje, które łączą się z poważnym niebezpieczeństwem uszkodzenia ciała pracownika. Do zawodów o takim charakterze należą między innymi strażacy, budowlańcy czy operatorzy w fabrykach. Poza chronieniem ciał pracowników przed ewentualnymi urazami odzież robocza odgrywa jeszcze jedną ważną funkcję. Dzięki niej surowce czy produkty wykorzystywane lub wytwarzane w trakcie pracy nie ulegają zanieczyszczeniu i skażeniu.


dom
Odzież ochronna w gastronomii


Branżą, w której ubrania ochronne stanowią bezwzględną konieczność, jest z pewnością gastronomia. Ostre kryteria inspekcji sanitarnych nakazują, by osoby przygotowujące potrawy dla grup klientów zawsze miały na sobie czyste fartuchy oraz czapki, dzięki którym ich włosy nie będą miały kontaktu z jedzeniem - Empak. Profesjonalna odzież dla gastronomii powinna również gwarantować kucharzom i ich asystentom jak największy komfort pracy. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą dzisiaj przedsiębiorstwa trudniące się produkcją i sprzedażą ubrań roboczych. W ich asortymencie możemy znaleźć bluzy, spodnie, fartuchy, buty, zapaski oraz różne rodzaje osłon na głowę. Kupno odpowiedniej odzieży na pewno okaże się dobrą inwestycją. Materiały, z których szyje się tego typu ubrania są trwałe i odporne na plamy, co ma wielkie znaczenie właśnie w kuchni. Ponadto nabycie identycznych strojów dla kelnerów i kelnerek pomoże stworzyć profesjonalny wizerunek naszej restauracji.


pielęgniarki
Odzież ochronna w medycynie


Noszenie odzieży ochronnej jest absolutną koniecznością także w branży medycznej. Szpitale i przychodnie powinny być szczególnie dobrze zabezpieczane przed jakimikolwiek zanieczyszczeniami z zewnątrz, a lekarze i pielęgniarki, ze względu na ciężki charakter swojej pracy, potrzebują wygodnych i wytrzymałych ubrań. Dyżury pracowników służby zdrowia są długie i często nieprzewidywalne, dlatego tak istotny jest dla nich odpowiedni komfort i swoboda ruchu. Podobnie jak w przypadku odzieży gastronomicznej, producenci uniformów dla lekarzy i pielęgniarek kładą nacisk przede wszystkim na wysoką jakość i wytrzymałość materiału. Jeśli interesuje nas specjalistyczna odzież medyczna sklep internetowy powinien być miejscem (zdecydowanie pomocna strona, dobrze zajrzeć)od którego rozpoczniemy nasze poszukiwania.
16/07/19, 12:52:27