Czym się powinno charakteryzować najlepsze konto firmowe, na które parametry należy zwrócić uwagę podczas szukania.

Zakładając swoją firmę należy spełnić parę formalności. Jedną z nich jest założenie konta bankowego, z którego będą robione przelewy do urzędu skarbowego, zusu i klientów, i na jakie też będą wpływać uzyskane przychody. Obecnie nie ma żadnego problemu z tym, bo banki prześcigają się w zdobywaniu klientów, jednak ich propozycja bardzo się różni.

bankomat
Z tego też powodu przed wyborem warto przejrzeć jakiś odpowiednio przygotowany ranking kont firmowych, w oparciu o który można będzie porównać najważniejsze parametry tego typu konto. Dla większości właścicieli firm priorytetową rzeczą są opłaty za prowadzenie, tu banki mogą mieć bardzo różne modele. Zupełnie darmowych kont, czyli zarówno z kompletnym prowadzenie jak i przelewami jest bardzo niewiele, znacznie więcej oferowanych jest kont, które nie będą wymagać opłaty za rachunek, lecz wszystkie inne czynności, w tym przelewy, są już płatne. Do takich zalicza się na przykład mbiznes konto, jedno z pierwszych internetowych kont dla firm, do dnia dzisiejszego trzymające wysoki poziom - .


Więcej treści

Bankowość dla właścicieli firm

karta kredytowa
Zarówno średnie, duże jak i najmniejsze przedsiębiorstwa wymagają określonych kont w banku. Oferta dla biznesmenów jest różna od tej, którą prezentuje się osobom indywidualnym. Jako że na kontach firmowych obraca się o wiele większą gotówką, banki dla zwabienia klienta oferują mu komplet atrakcji oraz niekiedy gratisy w formie gadżetów elektronicznych – przykładowo szeroko wykorzystywanych modeli tabletów. Takie oferty przede wszystkim dają opcję posiadania dużej liczby różnych subkont, których granice ustala sam użytkownik. Daje to opcję łatwego obserwowania środków finansowych w obrębie przedsiębiorstwa, co jest niezwykle ważne dla średnich i większych przedsiębiorstw.

pieniądze
Darmowe konto z płatnymi operacjami przelewów bardzo dobrze sprawdza się w niedużych firmach, gdzie tych przelewów wykonuje się kilka na miesiąc. Jeżeli byłoby ich dużo więcej, to zdecydowanie lepiej będzie się zastanowić nad innym modelem opłat, czyli stałą, comiesięczną kwotą, w ramach jakiej będzie dostępny określony pakiet usług - sprawdź na stronie. Niektóre banki przykładowo dają już w takim pakiecie dowolną liczbę przelewów, inne tylko jaką określoną ich ilość, ale w przypadku częstszego korzystania z tego typu usługi na pewno będzie to bardziej opłacalne, niż płacenie za każdą transakcję. Dla niejednego właściciela firmy, zwłaszcza z branży handlowej albo usługowej, kluczową rzeczą jest także możliwość korzystania z oddziałów, w których da się wpłacać gotówkę. Brak oddziałów jest sporym ograniczeniem banków internetowych, wprawdzie próbują się one ratować wpłatomatami, lecz tych jest mało a poza tym często jest problem z ich działaniem, więc w przypadku na przykład prowadzenia sklepu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie otworzenie konta w banku najbliżej położonym od tego sklepu.
18/06/22, 09:37:02