Czym się powinno charakteryzować najlepsze konto firmowe, na które parametry należy zwrócić uwagę podczas szukania.

Zakładając swoją firmę należy spełnić parę formalności. Jedną z nich jest założenie konta bankowego, z którego będą robione przelewy do urzędu skarbowego, zusu i klientów, i na jakie też będą wpływać uzyskane przychody. Obecnie nie ma żadnego problemu z tym, bo banki prześcigają się w zdobywaniu klientów, jednak ich propozycja bardzo się różni.

bankomat
Z tego też powodu przed wyborem warto przejrzeć jakiś odpowiednio przygotowany ranking kont firmowych, w oparciu o który można będzie porównać najważniejsze parametry tego typu konto. Dla większości właścicieli firm priorytetową rzeczą są opłaty za prowadzenie, tu banki mogą mieć bardzo różne modele. Zupełnie darmowych kont, czyli zarówno z kompletnym prowadzenie jak i przelewami jest bardzo niewiele, znacznie więcej oferowanych jest kont, które nie będą wymagać opłaty za rachunek, lecz wszystkie inne czynności, w tym przelewy, są już płatne. Do takich zalicza się na przykład mbiznes konto, jedno z pierwszych internetowych kont dla firm, do dnia dzisiejszego trzymające wysoki poziom - www.wybierarka.pl/lokaty/bgz-optima/lokata-bezkarna/712_685.


Więcej treści

Bankowość dla właścicieli firm

karta kredytowa
Zarówno średnie, duże jak i najmniejsze firmy wymagają określonych kont bankowych. Oferta dla biznesmenów jest różna od tej, którą udostępnia się jednostkom indywidualnym. Jako że w ramach firm obraca się znacznie większymi kwotami, banki w celu zachęcenia klienta udostępniają mu komplet atrakcji oraz ewentualnie gratisy w postaci urządzeń mobilnych – np. popularnych rodzajów tabletów. Takie konta przede wszystkim dają opcję prowadzenia wielu różnych pomniejszych kont, których zasady ustala sam użytkownik. Daje to opcję nieskomplikowanego śledzenia gotówki w ramach przedsiębiorstwa, co jest bardzo ważne dla średnich i większych przedsiębiorstw.
1 2