Szkolenia PRINCE2

PRINCE2 – dużo osób poruszających się w środowisku biznesowo-ekonomicznym spotkała się z tą nazwą. Jednak nie wszyscy wiedzą co to tak właściwie jest? Dlaczego dobrze jest przejść szkolenie PRINCE2? Jeżeli chcecie Państwo znaleźć odpowiedzi na to i inne odnoszące się do tego zagadnienia pytania zapraszam do lektury zamieszczonego niżej artykułu.
Co to jest PRINCE2?

Więcej treści

Crowdfunding to opcja na zrealizowanie swojego przedsięwzięcia

Umowa biznesowa
Dokładne informacje w temacie tego, czym jest crowdfunding, pojawiają się w internecie z dużą systematycznością. Do dyspozycji osób zaciekawionych tą tematyką jest w internecie sporo stron, które prowadzone, przygotowywane i systematycznie aktualizowane są przez doświadczonych specjalistów. Profesjonaliści z zakresu tej formy finansowania różnych tematycznych projektów przez samą społeczność sieciową, która działa w formie wolontariatu, udzielają odpowiedzi na niezwykle nurtujące pytania.


PRINCE2 (ang. Projects In a Controlled Environment, tzn. Projekty w sterowanym środowisku) jest podejściem do sterowania projektami bazującym na procesach, które w prosty sposób można zaadaptować do osobistych potrzeb firmy. Opisuje szczegółowo siedem procesów najwyższego rzędu, które dalej rozszczepiają się na pod procesy.

Każdy z etapów realizacji projektu jest dokładnie zaplanowany oraz przeanalizowany co pozytywnie wpływa na wynik. Jest to metoda będąca rekomendowanym standardem w krajach należących do Unii Europejskiej stworzona specjalnie dla zaspokojenia potrzeb administracji publicznej, choć równie chętnie stosowanym w przedsiębiorstwach prywatnych. Warto też wiedzieć, iż program jest stosowany przez wszystkie struktury NATO.

Warszawska, majowa konferencja o dociepleniu obiektów zabytkowych od wewnątrz
Dlaczego warto wdrożyć PRINCE2 w swojej organizacji? - Planowane rozpoczęcie, przebieg oraz finisz projektu w sposób kontrolowany i zorganizowany, - Przejrzysty podział ról, obowiązków oraz odpowiedzialności. - Przebieg projektu jest kontrolowany stałym odwoływaniem się do nadrzędnego celu projektu określanym w metodyce 'uzasadnieniem biznesowym' - Angażowanie głównego kierownictwa projektu tylko wtedy, gdy jest to konieczne – odbiór etapu, najważniejsze decyzje, istotne zmiany, itp. - Zapewnienie wczesnego ostrzegania o możliwości wystąpienia problemów, - Samoczynna kontrola wszelkich odchyleń od planu, Odpowiednie zorganizowanie komunikacji, - Pomimo tego, że analiza wymagań np. z nie jest bezpośrednio określana przez PRINCE2, w razie niepowodzenia projektu mamy możliwość szybkiego dotarcia do winnego.

Gdzie szukać?

Najszybszą drogą do odszukania kursów PRINCE2 jest Internet. Trzeba wpisać w wyszukiwarkę dobre frazy, na przykład: szkolenia prince2 bądź też prince2 egzamin i po chwili wyświetlą się adresy wielu stron proponujących wdrożenie Państwa w metodykę PRICE2. Koszt takiego szkolenia kończącego się egzaminem to około 3000 zł.
20/04/11, 07:13:10