Szkolenia PRINCE2

PRINCE2 – dużo osób poruszających się w środowisku biznesowo-ekonomicznym spotkała się z tą nazwą. Jednak nie wszyscy wiedzą co to tak właściwie jest? Dlaczego dobrze jest przejść szkolenie PRINCE2? Jeżeli chcecie Państwo znaleźć odpowiedzi na to i inne odnoszące się do tego zagadnienia pytania zapraszam do lektury zamieszczonego niżej artykułu.


Co to jest PRINCE2?

PRINCE2 (ang. Projects In a Controlled Environment, tzn. Projekty w sterowanym środowisku) jest podejściem do sterowania projektami bazującym na procesach, które w prosty sposób można zaadaptować do osobistych potrzeb firmy. Opisuje szczegółowo siedem procesów najwyższego rzędu, które dalej rozszczepiają się na pod procesy.

Każdy z etapów realizacji projektu jest dokładnie zaplanowany oraz przeanalizowany co pozytywnie wpływa na wynik. Jest to metoda będąca rekomendowanym standardem w krajach należących do Unii Europejskiej stworzona specjalnie dla zaspokojenia potrzeb administracji publicznej, choć równie chętnie stosowanym w przedsiębiorstwach prywatnych. Warto też wiedzieć, iż program jest stosowany przez wszystkie struktury NATO.

Warszawska, majowa konferencja o dociepleniu obiektów zabytkowych od wewnątrz
Dlaczego warto wdrożyć PRINCE2 w swojej organizacji?
- Planowane rozpoczęcie, przebieg oraz finisz projektu w sposób kontrolowany i zorganizowany,
- Przejrzysty podział ról, obowiązków oraz odpowiedzialności.
- Przebieg projektu jest kontrolowany stałym odwoływaniem się do nadrzędnego celu projektu określanym w metodyce 'uzasadnieniem biznesowym'
- Angażowanie głównego kierownictwa projektu tylko wtedy, gdy jest to konieczne – odbiór etapu, najważniejsze decyzje, istotne zmiany, itp.
- Zapewnienie wczesnego ostrzegania o możliwości wystąpienia problemów,
- Samoczynna kontrola wszelkich odchyleń od planu,
Odpowiednie zorganizowanie komunikacji,
- Pomimo tego, że analiza wymagań np. z nie jest bezpośrednio określana przez PRINCE2, w razie niepowodzenia projektu mamy możliwość szybkiego dotarcia do winnego.

Gdzie szukać?

Najszybszą drogą do odszukania kursów PRINCE2 jest Internet. Trzeba wpisać w wyszukiwarkę dobre frazy, na przykład: szkolenia prince2 bądź też prince2 egzamin i po chwili wyświetlą się adresy wielu stron proponujących wdrożenie Państwa w metodykę PRICE2. Koszt takiego szkolenia kończącego się egzaminem to około 3000 zł.
19/04/06, 07:20:02