Weryfikacja umiejętności i wiedzy uczniów

Nauka nieodłącznie kojarzy się z dużą ilością powtórek i kontrolą wiadomości. Obecne szkolnictwo nastawione jest na weryfikację wiadomości przy pomocy najróżniejszych testów. Ciężko stwierdzić, czy tego typu system będzie lepszy, testy mają swych zwolenników i przeciwników, ale dopóki są one oficjalnie wykorzystywane, to nie ma wyjścia i należy się je nauczyć zdawać.

Przygotowania do matury
Przy egzaminach na zakończenie szóstej klasy czy gimnazjum nauczyciele wręcz uczą swoich uczniów, jakimi sposobami sobie z nimi radzić, bo tak naprawdę przeważnie bardziej liczy się znalezienie odpowiedniego klucza rozwiązania niż sama wiedza na dany temat. Ale na szczęście zdecydowana większość testów nawet jeśli nazywa się testami, to jednak wymaga od uczniów posiadana pewnego zasobu wiadomości.

Przykładowo testy z języka polskiego 4 które się przeprowadza na koniec czwartej klasy obejmują pełny zakres językowej wiedzy, którą uczniowie zyskują przez czas nauki. Sporo pytań będzie jednak wymagać posiadania należytej wiedzy, i jednak nie starcza tutaj zwykłe zaznaczenie prawidłowej odpowiedzi.

Analogicznie sprawa wygląda z językowymi testami. Typowe testy z jezyka polskiego 4 () mają określoną liczbę pytań, przy jakich należy wybrać odpowiednią odpowiedź, lecz oprócz tego pytania, na jakie należy udzielić bardziej wyczerpujących odpowiedzi. Przez to da się zweryfikować wiedzę ucznia na różnych płaszczyznach i sprawdzić, gdzie jeszcze będzie się musiał poprawić. Lecz aby dobrze zaliczyć tego typu sprawdzian wiadomości, czy będzie on miał formę testu, czy jakąś inną, to należy się do tego dobrze przygotować. Przy obcych językach ogromnie przydaje się , przy jego pomocy można się sprawnie i szybko uczyć nowego słownictwa i powtarzać do tej pory zapamiętane. Różnych słowników, czy to w formie tradycyjnych książek, czy w internecie jest całe mnóstwo i każdy bez żadnego problemu znajdzie odpowiedni dla siebie. Podczas nauki skorzystać również można z innych pomocy, przykładowo dla chemików konieczny wręcz będzie układ okresowy pierwiastków.


Więcej treści

Podstawówka jako źródło wiedzy o dziecku.

Piknik na łonie natury
Szkoła podstawowa to dla wielu dzieci wspaniały czas. Każdy okres to nowa, rewelacyjna wiedza, która poszerza dziecinną fantazję oraz pomysłowość. Podstawówka, jak każdy element szkoły dają również podwaliny dorosłości dzieci, właśnie dlatego tak istotne jest to, aby uczniowie dowiedzieli się wszystkiego, co niezbędne. poza tym niezwykle ważna jest kwestia przekazania dzieciom tych informacji.
19/03/06, 05:51:02