Jak poprawić standard obsługi klientów?

Przerośnięte ego w żadnym wypadku nie jest w porządku - w szczególności jeżeli rozchodzi się o prowadzenie firmy. W końcu jeżeli jakiś przedsiębiorca sądzi, iż klient nie jest najistotniejszy, pewnie po jakimś okresie czasu będzie miał wielkie problemy z uzbieraniem na ZUS! Można powiedzieć, że jeśli na poważnie podchodzimy do biznesu, w żadnym wypadku nie powinniśmy zapominać o kliencie. Wiadomo - nierzadko ciężko wytrzymać z klientami, bo chcą niewygórowanych cen oraz bardzo dobrej jakości, lecz takie jest już życie właściciela firmy. Jeżeli komuś to nie pasi, niech idzie na etat.
tajemniczy klient
Co w takim razie trzeba poradzić przedsiębiorcy, który chce ściągnąć do własnego biznesu sporo większe pieniądze? Naprawdę ważne jest to by na ten przykład zlecić zewnętrznej firmie przeprowadzenie badań marketingowych. Często badania marketingowe powodują, że po zapoznaniu się z końcowymi wynikami najzwyczajniej w świecie mocno odmieniamy swoje podejście do klienta. Bo weźmy w rachubę przykładowo sklep mięsny. Któż to wie, być może Polacy bardzo lubią mięso, które jest podawane przez młode ekspedientki? Co powoduje, iż znacząco wzrośnie sprzedaż mięsa w naszym sklepie? Bardzo prawdopodobne. Resztę na www.secretclient.com

Naturalnie nie należy brać na poważnie wzmianki o młodych ekspedientkach, bo to był wyłącznie taki przykład. Zasadniczo chodzi o to, aby potrafić wychwycić pragnienia ludzi. Na szczęście badania marketingowe są dzisiaj przeprowadzane w profesjonalny sposób, zatem jeśli zostaną tylko przeprowadzone przez ekspertów, zapewne końcowy raport sporo wniesie. Jednak nawet najbardziej skuteczne działania marketingowe zapewne nie dadzą efektów, jeśli nasi pracownicy, czyli podejmujący klientów, nie będą potrafili dobrze się zachować.


Więcej treści

Bankowość online - co warto wiedzieć?

laptop
Obecnie sieć WWW ma bardzo ważną funkcję, jakiej nie można przecenić. Towarzyszy ludziom na co dzień, stanowiąc zarówno źródło wiadomości i rozrywki, jak również duże ułatwienie w zwykłych czynnościach. Pewien czas temu rozwiązania opierające się na Internecie pojawiły się również w sferze bankowości. Dla dużej liczby ludzi był to strzał w dziesiątkę. Dla ludzi, którym nowoczesne pomysły nie pasują, w dalszym ciągu istnieje bankowość standardowa, opierająca się na realnych oddziałach i bezpośrednim kontakcie z zatrudnionymi tam ludźmi.


Najważniejsze jest to, aby klient jak zostać tajemniczym klientem został obsłużony przez dobrze wyglądającego człowieka, który cechuje się kulturą, przyjaznym usposobieniem, a na dodatek posiada znaczną wiedzę. A więc jeżeli ktoś sprzedaje samochody w salonie powinien umieć odpowiedzieć na naprawdę każde pytanie dot. motoryzacji. W ostatnim czasie coraz powszechniejszym gościem w najróżniejszych sklepach bądź salonach jest tzw. mystery client, rozchodzi się o badania marketingowe tajemniczy klient, na pewno warto korzystać z wykonywanych przez niego usług.