Do czego przydaje się agencja pracy

Wszelkiego typu firmy o wiele częściej korzystają z outsourcingu. Spowodowane jest to zazwyczaj tym, że takie działanie jest bardziej opłacalne, niż utrzymywanie niektórych działów w firmie. Świetnym przykładem może być doradztwo personalne.
agencja pracy
Przedsiębiorstwa zwykle zlecają na zewnątrz kwestie powiązane z kierowaniem zasobami ludzkimi. Z pewnością działają tak przedsiębiorstwa, których domeną jest przykładowo praca sezonowa. Zupełnie nie kalkuluje im się utrzymywać bez przerwy działu rekrutacji, jeżeli jakieś prace związane z zatrudnianiem ludzi wykonują raz do roku.

Więcej treści

Zatrudnianie nowych pracowników to trudny proces. W jaki sposób korzystać z usług agencji pracy?

office
Rekrutacja pracowników bywa procesem bardzo złożonym, często więc firmy wspomagają się w nim specjalizującymi się w danej dziedzinie agencjami. Jest to już praktyka bardzo popularna, że działy HR w firmie wspomaga agencja doradztwa personalnego. Agencje takie zwykle są wyspecjalizowane w rekrutacji określonego rodzaju pracowników, więc są wybierane w zależności od tego, czy na przykład jest to praca sezonowa, praca dla studentów czy też poszukiwany jest specjalista w określonej dziedzinie.


Rekrutacja pracowników to zaledwie jedna z gałęzi, którymi zajmują się agencje doradztwa personalnego. Możemy również skorzystać z takich usług jeśli idzie o inne kwestie powiązane z pozyskiwaniem pracowników. Przede wszystkim najważniejszą usługą tego rodzaju agencji jest outsourcing kadr i płac, więcej->http://www.randstad.pl/pracodawca/outsourcing-kadr-i-p%C5%82ac/outsourcing-p%C5%82ac. Oddając to zewnętrznym specjalistom nie musimy przejmować się niczym. Wszelkie umowy, rozliczenia, urlopy i podobne kwestie wykonuje dla nas firma z zewnątrz. Gdy mamy firmę, jest to rozwiązanie absolutnie warte uwagi. Naturalnie,możemy zatrudnić jakiegoś człowieka na stanowisku utworzonym specjalnie do kontaktowania się z firmą zewnętrzną i sprawdzania jej poczynań, lecz to i tak zdecydowanie bardziej opłacalne niż utrzymywanie - pokaż szczegóły - pełnego działu zasobów ludzkich.

Ostatnio popularne zrobiło się hasło payroll, które może być obce niektórym przedsiębiorcom. Jest to także jedna z usług proponowanych przez specjalistów doradztwa personalnego. Pod tą frazą kryje się nic innego jak całkowita obsługa kadrowo –płacowa. Wszystkie rozliczenia delegacji, naliczanie premii i tym podobne – wszystko to składa się na tę usługę. Linie biznesowe Payroll - więcej tutaj: Randstad - payroll.
1 2