Nieruchomości użytkowe – trendy w branży

Intensywnie rozmawia się o kryzysie gospodarczym, ale póki co nie dostrzega się go na rynku lokali użytkowych. Szczególnie w warszawie, tak mocno rozwiniętym biznesowo polskim mieście, gdzie powierzchnie biurowe nadal sprzedają się właściwie od razu.
biurowiec
Kiedy idzie o biura Warszawa ma bardzo dużo do zaoferowania. Wynajdziemy tu powierzchnię użytkową doskonale dopasowaną do naszych potrzeb. Co więcej – w zasadzie wszyscy deweloperzy oferują dostosowanie powierzchni do indywidualnych potrzeb kupującego czy najemcy. Kiedy zdecydujemy się na zakup w trakcie budowy możemy mieć udział w projektowaniu przeznaczonej dla nas przestrzeni. Wtedy mamy gwarancję, że nasze biuro będzie miało dokładnie taką ilość pomieszczeń ile chcemy i o dokładnie takim przeznaczeniu, jakie zaplanowaliśmy.

Więcej treści

Jesteś nauczycielem? Pomyśl o kursie

nauczyciele
Prawie nikt nie wie, że gro pedagogów poza pracą decyduje się na szkolenia nauczycieli, by się rozwijać. Wielu ludzi zazdrości pracy nauczycielom. W końcu nic w tym skomplikowanego... Trzeba jedynie opowiadać o danych częściach materiału i wypełniać szkolne dzienniki i świadectwa. Czasami ułożyć klasówkę. Nauczyciel pracuje przecież zaledwie kilkanaście godzin na tydzień, dodatkowo ma pełne dwa miesiące wolnego - tylko pozazdrościć. To bardzo mylne myślenie.


Zanim zabierzemy się za wyszukiwanie ofert musimy pomyśleć czego potrzebujemy. Część ludzi pomija ten punkt, co w późniejszym okresie sprawia, że marnuje sporo czasu na oglądanie ofert absolutnie nie dopasowanych do ich potrzeb. Zaplanujmy ile potrzebujemy osobnych pokoi, czy potrzebujemy by w firmie mieć open space, czy potrzebujemy więcej niż jednego pokoju socjalnego itp. Każdy taki szczegół ma znaczenie przy wyborze lokalu. Gdy wyszukamy w sieci hasło „lokal użytkowy Warszawa” zobaczymy, że na rynku aktualnie królują biura o wielkiej powierzchni. Dużo otwartej przestrzeni może pomagać w pracy i kontakcie, ale może też być problemem – to jest oczywiście uzależnione od specyfiki funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorcy wciąż decydują się w większości na najem przestrzeni biurowej, zdecydowanie rzadziej na zakup. Jest to swego rodzaju asekurowanie się w razie zawirowań w przedsiębiorstwie. Kiedy zatrudniamy coraz większą liczbę pracowników prościej nam będzie wynająć większe biuro niż nabyć przykładowo kolejną część piętra. Tak samo w razie redukcji zatrudnienia. Kiedy firma się pomniejsza bardziej opłacalne jest jest przenieść się do mniejszego biura niż ponosić koszty pracy w wielkim. Kiedy chodzi o wynajem biur Warszawa zapewnia nam wielki wachlarz wyboru, zatem z pewnością znajdziemy zarówno niewielkie jak i duże przestrzenie. Zwłaszcza, że ciągle budują się nowe biurowce, a deweloperom zależy, by wszelkie powierzchnie były użytkowane. Rynek lokali użytkowych aktualnie ma się nieźle. Zobaczymy tak naprawdę dopiero w końcu roku, czy kryzys ma nań dostrzegalny wpływ.
Treści źródłowe:
19/01/07, 07:16:02