Obecna kondycja rynku kwiatów

W chwili obecnej na rynku kwiatowym możemy dostrzec kilka istotnych zachowań. Przede wszystkim coraz chętniej kupowane są sztuczne kwiaty, z kolei kwiaty cięte tracą udziały w sprzedaży. O tym skąd się wzięła taka sytuacja, oraz jakie są widoki na przyszłość, można przeczytać w poniższym podsumowaniu.

Kompozycja ze sztucznych kwiatów
Jeszcze trzydzieści lat temu rynek kwiatów żywych miał się wyjątkowo dobrze. Anturium czy konwalie były jednymi z popularniejszych odmian, natomiast kwiaty sztuczne nie miały znaczącego udziału w rynku. Było wiele przyczyn takiej sytuacji – handel z Azją nie był tak silnie rozwinięty, a sama jakość kwiatów (zerknij na sztuczne kwiaty hurt - rzuć okiem) pozostawiała wiele do życzenia. Dość powiedzieć, że od razu z daleka można było zauważyć, że kwiat jest sztuczny. Kupujący decydowali się na nie zatem niechętnie i kupowali żywe kwiaty.

Jednak przez ostatnie lata sytuacja mocno się zmieniła. Kupno rzeczy z Chin jest bardzo proste. Poza tym wyraźnej poprawie uległa jakość kwiatów sztucznych. Jak mówi nam reprezentant przedsiębiorstwa Fh-Akces, importera kwiatów sztucznych: - Chińscy partnerzy zdecydowanie postawili na wygląd i cenę i w wielu przypadkach nie można powiedzieć o tzw. chińskiej tandecie.

Więcej treści

UX - kluczowa kwestia w e-commerce

internet, strona internetowa
Żyjemy w czasach wszechobecnej sieci www, gdzie liczy się efektowność przekazywanych informacji Na przykład, strony internetowe konstruowane są w oparciu o odpowiednie reguły, które mają za zadanie stworzyć daną witrynę odpowiednio miłą w doświadczeniu dla użytkownika.


Spoglądając na wiele przykładów sztucznych kwiatów często stosunkowo ciężko rozpoznać od razu czy są to prawdziwe kwiaty, czy też sztuczne.
Inny przykład wykorzystania sztucznych kwiatów
Wykonawcy postawili na zaoferowanie jak najszerszego wyboru. Dlatego poza znanymi odmianami jak róże, storczyki, kalie znajdziemy także sporo sztucznych liści i dodatków. Tak spory wybór sprawia, że masa dekoracji i kompozycji robionych jest ze sztucznych kwiatów. Konsumenci często je kupują, gdyż dobrze się prezentują, koszty są podobne do żywych roślin a nie padną one po paru latach.

Obecne tendencje pokazują, że przez następne lata sekto kwiatów sztucznych będzie wciąż się rozwijał, a sytuacja na rynku kwiatów żywych będzie nadal mało ciekawa.
Treści źródłowe: fh-akces.pl
Dodane przez: Iwona Leciejewska
18/09/26, 07:12:02