Jesteś nauczycielem? Pomyśl o kursie

Prawie nikt nie wie, że tysiące pedagogów poza pracą w szkole udaje się na szkolenia nauczycieli, by się dokształcać. Mnóstwo ludzi zazdrości pracy pedagogom. W końcu co w tym skomplikowanego... Muszą tylko opowiadać o konkretnych fragmentach programu i wypełniać szkolne dzienniki i dokumenty. Czasem przygotować sprawdzian. Nauczyciel pracuje przecież ledwie kilkanaście godzin na tydzień, dodatkowo ma pełne dwa miesiące wolnego - tylko pozazdrościć. To niezwykle mylne myślenie. Niestety rozpowszechnione w społeczeństwie. Bardzo pomniejsza pracę nauczycieli i umiejscawia ich na niskim stopniu w hierarchii.

nauczyciele
Spróbujmy jednak tylko przez moment pomyśleć, żeby przekonać się, że praca nauczyciela jest niezwykle trudna, istotna i odpowiedzialna. Nasze pociechy chcemy powierzać tylko sprawdzonym, jak najbardziej odpowiedzialnym osobom. Zależy nam, aby otrzymały jak doskonałe wykształcenie, by kontaktowały się z osobami, które będą dla nich wzorcem i autorytetem. Dokładnie takiego rodzaju człowiekiem musi być nauczyciel. To nie jedynie zadawanie regułek do wykucia, odbębnianie sprawdzianów i wypełnianie dziennika. Nauczyciele biorą udział w wychowaniu i kształtowaniu osobowości naszej pociechy. Każda osoba, która podejmuje pracę jako nauczyciel, naprawdę z powołania, dobre o tym wie i chce wykonywać swoje obowiązki doskonale.

Z tego właśnie powodu kursy dla nauczycieli cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są to kursy omawiające wiele kwestii. Od technik przekazywania informacji do rozładowywania stresu albo dostrzegania objawów uzależnienia. Szkolenia nauczycieli zwykle są organizowane przez szkoły, w których są zatrudnieni, czasem jednak jest tak, że należy sfinansować je sobie z własnej kieszeni.

Więcej treści

Co możesz robić po skończeniu szkoły średniej lub zawodowej?

dziewczyna podczas nauki
Edukacja jest ze wszech miar istotna: ciężko żyć na polskim rynku pracy bez co najmniej posiadania średniego doświadczenia. Często mamy wielki kłopot ze znalezieniem zatrudnienia. Można śmiało powiedzieć, że choć edukacja to spory koszt oraz wiele pracy, to tak czy siak nigdy nie można myśleć, że wytężona praca nie jest warta poświęcenia. No dobrze, lecz co w takim razie powinna robić taka osoba, która chce nareszcie powiększyć własne kwalifikacje zawodowe? Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest zapisanie się do szkoły policealnej.


Wielu ludzi pracujących w zawodzie nauczyciela sprawdza regularnie szkolenia i kursy organizowane przez jakieś centrum doskonalenia nauczycieli. Tak naprawdę tego rodzaju instytucji - trudniących się poszerzaniem umiejętności nauczycieli jest kilka. Warto sprawdzać oferty kursów.

W dzisiejszych czasach oferta szkoleń jest bardzo mocno rozbudowana i dostosowana do potrzeb pedagogów. Dostępne są kursy (zobacz www.super-edu.pl/korepetycje/matematyka/pila) dla nauczycieli będącymi fachowcami w konkretnych dziedzinach. Są również kursy dla rad pedagogicznych, które skupiają się na wychowywaniu młodzieży i rozwiązywania problemów. W końcu nasze pociechy poza domem najwięcej czasu są w szkole, dobrze zatem by kadra prezentowała jak najlepszy poziom.

Idealny nauczyciel dokształca się nieustannie, by swoim uczniom przekazać wiadomości w najlepszy sposób, oraz zawsze móc im doradzić i pomóc a także być dla nich wzorem. To niełatwe, lecz przy odrobinie wysiłku - możliwe.
Dodane przez: S.D.
18/12/12, 07:15:02