Kto korzysta z usług komornika

Coraz częściej odwiedzane miejsce kupowania różnych przedmiotów biurowych, maszyn specjalistycznych, samochodów, działek, ruchomości i wielu innych to niespodziewanie licytacje komornicze. Są przeprowadzane w całej Polsce. Licytacją zarządza komornik, który reprezentuje np. licytacje komornicze śląskie, ściślej mówiąc jest to np. komornik Rybnik i chce zgłosić do licytacji własności przejęte w ramach spłaty długu.
Pieniądze, Euro


Czynności komornika w procesie odzyskiwania długu od dłużnika jest etapem ostatnim, często nieuniknionym. Jeśli sytuacja wskazuje, że osoba, która zaciągnęła dług nie wykazuje choćby minimalnej zdolności i realnej woli spłaty należności, której oczekuje wierzyciel, komornik przystępuje do czynności egzekucyjnych. Często dług jest na tyle wysoki, że równoważną należności własnością ściąganą przez komornika jest auto, mieszkanie czy jakaś nieruchomość.

Jeśli chcesz poznać rozważane zagadnienie także pod innym kątem oraz szukasz analogicznych wiadomości, to więcej zobaczysz w treści.

Bywa, że jednak są to mniej cenne rzeczy – sprzęty biurowe, zupełnie nowe rzeczy przeznaczone do tego, by je sprzedać, czy maszyny przemysłowe.
Najistotniejszym walorem licytacji komorniczych są ceny licytowanych\wystawianych przedmiotów. Często ceną ,od której rozpoczyna się licytacja, są 3/4 wartości rzeczywistej. Licytacje nie są rozpowszechnione na tyle, by cena podskakiwała znacznie w górę, więc licytowanewłasności czy nieruchomości są kuszące dla potencjalnych klientów.

Województwo śląskie na stronie internetowej licytacji komorniczych w śląskim ma do zaoferowania wiele przejętych własności i nieruchomości, których licytacje ogłaszają komornicy z miast takich jak Bytom, Bielsko-Biała, Rybnik. I tak oto na przykład na hasło: komornik Rybnik czytamy, że umieszcza na licytacji nieruchomości w centrum miasta, pojazd i laptopa za trzy czwarte początkowej ceny.

I tak oto pod hasłem licytacje komornicze śląskie ogłaszanych jest dużo atrakcyjnych okazji. Do sprzedaży u komornika w Rybniku wystawiane są m. in. specjalistyczne maszyny przemysłowe z niewypłacalnych zakładów pracy, których sprowadzanie z zagranicy zapewne było problematyczne dla dłużnika – frezarki, szlifierki, przyczepy. Licytowanych jest także dużo sprzętów do pracy w biurze, takich jak laptopy, drukarki, skanery, których ceny są zaskakująco niskie.

Równie ekscytujące zagadnienia znajdują się w podobnym serwisie. Jeśli masz ochotę je przeczytać - zobacz pod linkiem praca w bibliotece, który jest tu.

Niespodziewanym elementem licytacji są często tzw. inne ruchomości, czyli przykładowo zestaw 1200 koszulek z zabawnymi napisami, czy „inna nieruchomość” - taką nazwą komornik określa działki zajęte budynkami młyna.
Dodane przez: G.S.
21/02/19, 07:24:05