Zakładamy działalność

Mocne wejście Twojej firmy
Zakładanie firmy, na przekór obiegowej opinii, wcale nie okazuje się takie skomplikowane. Wystarczy pamiętać o paru istotnych stopniach. Poniżej krótki artykuł, w którym opisane jest czytelnie, jak to zrobić.

Duża część formalności jest dostępna przez sieć.

Jeśli zainteresowała Cię ta sprawa, szybko sprawdź opracowanie (https://szukasz-pracy.pl/) a dowiesz się znacznie więcej szczegółów, które z pewnością wywołają u Ciebie szeroki uśmiech.

Powinieneś wejść na stronę na której znajduje się formularz CEIDG. Wykonanie dostępnej tam dokumentacji to rejestracja firmy w systemie REGON, ustalenie stawki podatkowej oraz wstawienie do ewidencji Urzędu Skarbowego. Jeżeli posiadasz już numer NIP, będzie on jednocześnie przyznany twojej działalności. W formalnościach internetowych musisz też wpisać profil działalności - wprowadza się numer Polskiej Klasyfikacji Działalności, który trzeba odszukać na odpowiedniej stronie.

Istotnym miejscem, gdzie musisz następnie uzupełnić dokumentacje, jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Na witrynie urzędu znajdują się dokładne instrukcje oraz dziesiątki ankiet do uzupełnienia. Dokładniej mówiąc – musisz określić za kogo planujesz opłacać składki ZUS - czy tylko za siebie (w przypadku jednoosobowej działalności), czy również za kadrę.

Jeśli chcesz zatrudniać pracowników, niezbędnymi instytucjami do odwiedzenia są Państwowa Inspekcja Pracy oraz Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Oba miejsca trzeba zawiadomić, że właśnie pracować zaczyna nasza działalność gospodarcza. W wypadku firm gastronomicznych niezbędne będzie załatwienie dodatkowych formalności, bo są one dokładniej dozorowane przez władze.

Dotacje unijne to ogromna szansa dla każdego przedsiębiorstwa, której nie można odpuszczać. Prawa unijne to trudna sprawa, więc warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm doradczych, które wspierają w zbieraniu dokumentów niezbędnych do otrzymywania wsparcia z Wspólnoty. O ile chcesz zrobić to samodzielnie, bezzwłocznie zajrzyj na witrynę , na której znajdziesz praktyczne instrukcje oraz świeże informacje dotyczące pomocy UE. Zakładanie firmy - znajdź informacje -
Dodane przez: B.S.
18/12/05, 12:15:02