Własna firma - o czym pamiętać

Gdy zamierzamy otworzyć własną działalność gospodarczą, jest wiele rzeczy o których nie możemy zapomnieć. W każdym rodzaju działalności szczegóły mogą być inne, ale sporo z nich jest takich samych.

Odpowiednie rozpoznanie rynku

Istotne jest wykonanie odpowiedniego wywiadu przed startem działalności. Odwiedzenie lokali z naszej branży, przeanalizowanie ich stron internetowych da nam szansę spostrzec, jakie są zalety innych podobnych firm, a jakie są ich minusy. Może przy okazji wpadnie nam do głowy pomysł, jak usprawnić swoją działalność?

Troska o pieniądze

podatki
Gdy rozpoczynamy swoją działalność, musimy mieć odpowiedni kapitał. Mogą to być środki np. z dotacji, oszczędności czy kredytów. Tu trzeba zaznaczyć że rozsądnie jest unikać brania zbyt dużych pożyczek. Własny biznes wiąże się z ryzykiem i jeżeli nie rozwinie się prawidłowo to jest ryzyko dużych problemów ze spłatą pożyczki.

Rachunkowość

Podstawowym obowiązkiem prowadzącego działalność jest rozliczanie się z podatków i rozliczanie się ze swoich strat. W przypadku prostej działalności jest to raczej łatwe, ale przeważnie przy bardziej złożonych rodzajach działalności jest to już skomplikowany proces. Jak mówi pan Robert, którego obsługuje to biuro rachunkowe we Wrocławiu, bardzo ważne jest by przestrzegać wszystkich terminów. Kary mogą być spore, dlatego dobrze wynająć kogoś kto jest dobry w swoim fachu i jest na bieżąco ze wszystkimi nowościami w prawie.

Ale to nie wszystko

Profesjonalne biuro rachunkowe ma w ofercie na przykład prowadzenie przychodów i rozchodów, wypełnianie deklaracji podatkowych, sprawozdania finansowe, audyty oraz obsługę kadrową i płacową. Ciekawą propozycją dla ludzi, którzy chcą uruchomić własny biznes jest pomoc w rozpoczęciu działalności, czyli w złożeniu wymaganych dokumentów w US i Urzędzie Statystycznym oraz w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznym.

Jak najlepiej kontaktować się z klientem

Sporo nowych firm pomija nowoczesne sposoby kontaktu z klientem. Portale typu Facebook, Twitter czy Pinerest dają szansę dodatkowego kontaktu i przesyłania dodatkowych wiadomości. Dzięki temu może to wpłynąć pozytywnie na zyski naszej firmy i jej przychody.


Wyświetl większą mapę

Wyświetl większą mapę biuro rachunkowe we Wrocławiu
Treści źródłowe: biurorachunkowe.com.pl
Dodane przez: S.S.
18/07/12, 10:41:11