Nauka języka dla obcokrajowców

nowoczesna szkoła
Jakiś czas temu opublikowano analizy specjalistyczne, z których płynie wniosek, że mowa Polaków jest jednym z najcięższych do nauczenia się języków na świecie. To żadne zaskoczenie. Możliwe, że krajanom to wszystko wydaje się absurdalne, ale by uzyskać obiektywną opinię, trzeba spytać kogoś spoza Polski. Przemyślmy to głębiej – jaka mowa posiada tak udziwnioną liczbę przypadków? W jakiej mowie pisanej znajdziemy tyle niuansów ortograficznych? Identycznie skomplikowany jest tylko język chiński. Co zatrważające, wyniki matur i obserwacje nauczycieli wskazują, że nierzadko nawet sami mieszkańcy Polski nie umieją bezbłędnie posługiwać się polszczyzną.

Przybyłeś teraz do Polski i chcesz ulepszyć swój język polski? Do wyszukiwarki przeklej sformułowanie „polski dla obcokrajowców Warszawa”. Jeżeli osiedliłeś się w innym mieście niż stolica, w tym haśle zmień po prostu nazwę miejscowości. Możesz też spróbować wstawić słowa po angielsku, najlepiej „polski dla obcokrajowców miasto”.

Jeżeli nie chcesz przeznaczać kasy na naukę polskiego, możesz spytać o wsparcie przyjaciela. Po surfuj również w sieci, spotkasz tam wiele bezpłatnych kursów polskiego. Wiedz, że najszybciej mowy Polaków nauczą cię dwie rzeczy. Przeczytaj parę wielkich polskich książek, takich jak chociażby Trylogia Sienkiewicza. Po drugie, rozmawiaj po polsku – warto konwersować z przyjaciółmi, którzy mogą cię szybko poprawić i powiedzieć, jak prawidłowo musisz się wyrażać.

Dostępne dla wszystkich kursy polskiego warszawa (link do strony) są nierzadko także organizowane przez uniwersytety, o ile studiujesz w Polsce w ramach stypendium. Jeśli masz szczęście, możesz spotkać obwieszczenia o niepłatnych lekcjach języka, prowadzonych przez wolontariuszy. polski zapraszamy do: Collegium Novum kursy maturalne
18/07/12, 10:41:20