Zatrudnianie nowych pracowników to trudny proces. W jaki sposób korzystać z usług agencji pracy?

Rekrutacja pracowników bywa procesem bardzo złożonym, nierzadko więc firmy wspomagają się w nim specjalizującymi się w danej dziedzinie agencjami. Jest to już metoda powszechnie stosowana, że działy zarządzania zasobami ludzkimi w firmie wynajmują do niektórych zadań agencje doradztwa personalnego. Agencje takie zwykle są wyspecjalizowane w rekrutacji określonego rodzaju pracowników, więc firmy wybierają je w zależności od tego, czy przedmiotem działań ma być praca sezonowa, praca dla studentów czy też poszukiwany jest specjalista w określonej dziedzinie.
agencja pracy
W Polsce działają różnego typu agencje pracy, stolica natomiast jest miejscem, gdzie zarejestrowanych jest wiele takich firm. Nie tylko dlatego, że jest najbardziej chłonnym w Polsce rynkiem pracy, ale też dlatego, że mające siedzibę w Warszawie agencje prowadzą rekrutację dla firm w całej Polsce. Więcej:

Jednak agencje pracy świadczą nie tylko takie usługi, jak doradztwo personalne i rekrutacja pracowników, w zakres ich działań wchodzą także inne zadania. Należą do nich choćby programy outplacementowe, czyli programy związane ze zwalnianiem pracowników. Wykorzystywane są one zarówno przy zwolnieniach grupowych, jak i indywidualnych. Firmy korzystają z nich w celu wspomagania swoich klientów, którzy z powodów kryzysu rozstają się z pracownikami, aby procesy te zachodziły w sposób możliwie najbardziej bezkonfliktowy, jak i wyzwolenie mechanizmów, by zwalniani pracownicy jak najszybciej znaleźli nową prace.

Więcej treści

Konsultuj i poprawiaj umiejętności - skuteczne rozwiązania dla firm

Biznes, mężczyźni
W tym oto krótkim tekście omawiamy zagadnienia z dziedziny biznesu, które są niezwykle ważne w ostatnich latach. Musi poznać je każdy manager planujący osiągnąć sukces w współczesnym, trudnym ekonomicznie świecie. Namawiamy do lektury.


Netbook SN10E2
Ponieważ nasze społeczeństwo się starzeje i zmianom ulega jego struktura demograficzna, agencja doradztwa personalnego również wspiera klientów w zarządzaniu wiekiem swoich pracowników w taki sposób, aby móc utrzymać pracowników w starszym wieku i zarazem rekrutować młodych. Innym zadaniem agencji doradztwa personalnego jest prowadzenie szkoleń dla swoich klientów. Wiecej w agencji : Randstad. Są to szkolenia różnego typu, a związane z zarządzaniem kapitałem ludzkim. Przykładem są choćby szkolenia dotyczące systemu ocen pracowników, funkcjonujących systemów motywacyjnych, ale również tego, jak prowadzić negocjacje handlowe, jak zarządzać pracownikami (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-co-to-jest-podatek-vat-zasady-jego-dzialania) (zobacz promesa) działu handlowego. Oddzielną grupą są szkolenia związane z bezpośrednią obsługą klienta.
18/08/31, 07:11:03