Nie trzymaj pieniędzy w skarpecie!

Każdy wie, że pieniądze nie rosną na drzewach – jeśli tylko oczywiście nie jesteś celebrytą, bardzo znaną osobą w kraju czy niezwykle wybitnym naukowcem. Kiedy jesteś z przeciętnej rodziny i trapią cię normalne problemy, zapewne pracujesz, walczysz o utrzymanie godziwego bytu i zastanawiasz się, jak jeszcze próbować pomnożyć oszczędności, które jakimś cudem udało się nazbierać na koncie bankowym.

Rzecz jasna nie ma racji bytu trzymanie oszczędności w kopercie pod łóżkiem czy na końcu szuflady. Pewnie są w takim miejscu bezpieczne, jednak jeśli zostaną tam dostatecznie długo, ich rynkowa wartość zmniejszy się dokładnie o tyle, ile wyniesie w tym czasie inflacja. Teraz nabędziesz za oszczędności tysiąc bułek w piekarni, a w przyszłym roku jedynie dziewięćset – taka jest prawda i jest to bezwzględne. O ile jesteś świadom tej reguły, nie zechcesz trzymać oszczędności w domu – najlepiej schować je w banku bądź podobnej instytucji, która zajmuje się pomnażaniem i strzeżeniem środków.

Jeżeli potrzebne Ci następne miejsce, z którego będziesz uzyskiwać dane, to zalecamy to opracowanie. Przeczytasz w nim wiele tekstów na opisywany tu temat.

Najmniej wyszukany dostępny wariant, jaki można w tego typu sytuacji zastosować, to ulokowanie oszczędności na koncie oszczędnościowym, które zwykle ma zalety normalnego konta, a jednocześnie pozwala zwiększyć obecne tam środki o kilka procent w czasie roku.

Więcej treści

Z nami znajdziesz naprawdę niezłe konto w banku

Karty kredytowe i windykacja długów
Praktycznie każdy z nas ma obecnie otworzone konta w jakimś banku. Kiedy zarabiasz pieniądze, wtedy kategorycznie powinieneś pomyśleć o wyborze takiego banku, któremu zaufasz i któremu będziesz mógł bez obaw powierzyć własne pieniądze. Jeżeli dopiero zakładasz konto w banku albo zwyczajnie chcesz zmienić swój bank, wtedy niewątpliwie powinieneś nieźle przemyśleć tę sprawę – teraz na rynku jest obecnych sporo banków, a właściwie każdy z nich oferuje swoim klientom różne warunki.


Zyskowniejszą, praktycznie wcale nieobciążoną niebezpieczeństwem strat metodą jest założenie lokaty, co przyniesie trochę więcej procentów, ale utrudnia dostęp do znajdującego się na niej kapitału. Zwykle należy czekać do końca ustanowionego czasu trwania lokaty, w najmniej przyjemnym wypadku – jeśli środki potrzebne są na zaraz – bank zatrzymuje sobie odsetki. Można również skorzystać z funduszy inwestycyjnych, co można rozumieć jako inwestycje na giełdzie za pośrednictwem banku. Nastroje w funduszach są znacznie mniej szybkie niż na giełdach, chociaż jest zawsze szansa, że stracisz, ale kiedy pilnujesz tych wahań – zarobisz dużo więcej, niż na lokacie.

Pozabankowym sposobem na pomnożenie pieniędzy może być kupno obligacji. W skrócie słowach obligacje to papier potwierdzający, że państwo pożyczyło od ciebie pieniądze, jakie wykorzystuje do najróżniejszych celów: uszczelniania przecieków w budżecie, realizacji inwestycji i innych rzeczy, jakie robi państwo. Jak praktycznkredyty (zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości bez bik)a pożyczka, i ta jest oprocentowana, więc możesz spodziewać się, że po pewnym okresie zwrócą ci pieniądze z nawiązką.
Dodane przez: B.S.
20/05/10, 07:14:04