Prince 2 metodą na udany projekt.

Wielu ludziom zdaje się, że nie ma nic prostszego niż zarządzanie. Szkoły wyższe masowo uruchamiają kursy takie jak zarządzanie przedsiębiorstwem z które w swoim znaczeniu muszą wyedukować grupę przyszłych dyrektorów. Jednak tylko uczenie się na studiach, podczas których najwięcej siedzenia w książkach niż zajęć praktycznych, to za mało. Decydujące są oprócz wiedzy przede wszystkim doświadczenie, a o to trudno będąc studentem.


książki
Doskonałym rozwiązaniem są oprócz uczciwej edukacji nadprogramowe kursy. Jednym z bardziej pożytecznych jest szkolenie Prince 2. Jeśli zamierzamy być członkiem zespołu ten typ szkolenia jest przeznaczony dla nas. Prince 2 pomoże tym wszystkim, którzy mają styczność z projektami. Ta rewelacyjna technika, sprawdzi się niemal w każdym projekcie. Będzie przydatna, na etapach, które potrzebują polepszenia własnych pomysłów. Projekty wykonywane zgodnie z wyznacznikami Prince 2, muszą cechować się się takimi elementami inicjowanie i zakończenie projektu.

Prince 2 sprawdza się zarówno przy sterowaniu projektami państwowymi jak i komercyjnymi zwłaszcza z takich gałęzi jak informatyka, fuzje firm. Wykonana dzięki takiemu kursowi, analiza wymagań stawianych przed rozpoczęciem projektu, pozwoli ocenić możliwość ich osiągnięcia, a także sprawne kontrolowanie jego realizacji.

komputery
W Polsce istnieje mało uwierzytelnionych miejsc, w których można zdać zaliczenie Prince2. Certyfikat certyfikat  tuv 1176 z odbytego szkolenia daje możliwość każdej firmie podwyższyć szansę na właściwe uniknięcie niespodzianek przy prowadzeniu projektu, właściwy wybór metod rozwiązań dopasowanych do swoich potrzeb, polepszyć pracę w projekcie, oraz realizowanie działań na wysokim poziomie, uzasadniać punkty projektowe, standaryzacje dokumentacji.

Obecnie metoda Prince2 cieszy się dużym, w szczególności przy staraniu się o środki unijne. Jest to wygodne narzędzie, tam gdzie odbywa się audyt bezpieczeństwa informatycznego. Przeprowadzenie audytu pozwoli na sprecyzowanie zaleceń tyczących się późniejszego rozwoju organizacji, którą oceniamy.

Warto zatem zainwestować odrobinę czasu w Pricne2, aby szkolić kompetencje, które później będą przynosiły wymierne skutki w realizowanych projektach.
21/03/03, 07:25:20