Praca w dziale service desk albo help desk

Bycie informatykiem otwiera rozmaite ścieżki rozwoju, oferuje możliwość pracy w gigantycznych korporacjach, jak i w niewielkich firmach, które kuszą pieniędzmi oraz niezmiennością posady. Informatyk ma łatwiej w szukaniu zatrudnienia od specjalistów z odrębnych dziedzin. Przegrywa z nim przykładowo inżynieria mechaniczna. Rzecz jasna ważności zawodu nie można za łatwo przeliczyć na pieniądze. Rozmaite zdolności mogą się okazać odpowiednie do wielu odrębnych od siebie prac, dlatego też żadnego zawodu nie wolno ignorować. Trzeba jednak popatrzeć na sprawę trzeźwo: szeroko ujmowany rynek IT jest obecnie bardziej obiecujący od alternatyw.


Praca przy komputerze
Sporo firm szuka świetnych specjalistów umiejących obsługiwać programy Sap, Java, Net,Wcf, Oracle, czy też Sharepoint. W ich pracy silnie przydaje się cierpliwość ,jak również kreatywność. Bardzo istotna jest również zdolność pracowania w grupie. Wielkie firmy często potrzebują dużej liczby specjalistów do analizy danych, odpowiednich wymogów biznesowych projektów w ramach ,business process management oraz rozwiązań określonych trudności powiązanych z branżą IT. Informatycy są także niezbędni do zaimplementowania aplikacji webowych w technologii JEE lub odmiennej.

Praca jako specjalista od service desk polega na jednostkowym diagnozowaniu jak również rozwiązywaniu problemów użytkowników w obszarze IT. Są to między innymi trudności. ze sprzętem komputerowym, siecią, akcesem do aplikacji komputerowych. Praca ta polega również na dogłębnym klasyfikowaniu zgłoszeń użytkowników zgodnie z zasadami SLA, jak i na stałym zarządzaniu kontami systemów informatycznych i konkretnymi uprawnieniami użytkowników do odpowiednich zasobów sieciowych. Bywa, że pracownicy na tym stanowisku zajmują się instalowaniem, konfiguracją programów, monitorowaniem systemów zgodnie z ustalonymi regułami. Czasem zakres odpowiedzialności takiej osoby jest tożsamy po części z pracownikami zatrudnionymi w obrębie help desk.

sii, serwery, outsourcing it
Ważny dla odpowiedniego rozwoju korporacji jest świetnie przeprowadzony audyt (przenieś mnie do strony) informatyczny, który wymaga nieraz dużych nakładów pracy. Przy tych działaniach także da się znaleźć zatrudnienie. Spora liczba firm oferuje przeprowadzenie tego typu audytu. Składa się na niego proces kolekcjonowania i określenia czy system informatyczny i związane z nim zasoby właściwie ochraniają majątek firmy, utrzymują spójność wszystkich danych. Audyt informatyczny służy ponadto dojściu do tego, jak realizowane są cele korporacji oraz w jaki sposób używane są mechanizmy monitoringu wewnętrznego. Normami używanymi przy tych działaniach są najczęściej: ISO 9001, ITIL, jak również COBIT.
20/11/05, 07:20:13