Wynajmuj mieszkanie bezpiecznie

Bezpieczny wynajem to w pierwszej kolejności zmora właścicieli lokali. Nieodpowiedni najemcy mogą narazić ich na spore koszty, nie opłacając czynszu. W jaki sposób uchronić się przed konsekwencjami niesfornych najemców?

Więcej treści

Nowoczesne sposoby zarządzania firmą

spotkanie załogi, biznes
Obecnie system zarządzania ogromną firmą jest bardzo skomplikowany i funkcjonuje w oparciu o przeróżne wspomagające go mechanizmy. Trudno określić, gdzie przebiega granica pozwalająca definiować, że dana firma stałą się już korporacją. Trzeba przyjąć, że jest ona bardzo płynna.


Prawa lokatorów chronią przepisy ustawy, przez co nie można swobodnie uznać ich na bruk. Jednak najemcy, zalegający z czynszem i opłatami za media to paradoksalnie częsty kłopot. Polacy powszechnie inwestują w wynajem, znajdują zatem apartamenty do wynajęcia w Poznaniu i innych większych miejscowościach. Jak więc najlepiej chronić się przed nieprzyjemnościami?

Zadbaj o formalności

Umowa pomiędzy najemcą a wynajmującym musi okazać się rzeczywiście dokładna. Oprócz ich danych bezsprzecznie powinno się spisać dane o rachunkach stałych i dodatkowych oraz uszczegółowić daty rozliczeń, a także czas wygaśnięcia umowy. Powinno się też uszczegółowić, w których przypadkach umowę wolno zakończyć i określić czas wypowiedzenia. Właściciel ma także prawo poprosić o zaświadczenie potwierdzające zarobki. Przyzwoici najemcy znają przepisy, więc odetchną z ulgą, widząc profesjonalizm właściciela lokalu. Najem okazjonalny – najlepsze zabezpieczenie

Zawsze należy rozważać fiasko inwestycji. Jak poradzić sobie z nieuczciwym najemcą? Od 2010 roku istnieje najem okazjonalny. Różni się od zwykłego łatwiejszą procedurą eksmisji. W wypadku typowego najmu umowę należy rozwiązać dopiero po dwóch miesiącach braku opłat za najem. Tu rozpoczyna się nierzadko długa batalia o swoją własność: po bezskutecznych wezwaniach do zapłaty należy w formie pisemnej wystąpić o udostępnienie lokalu i skierować przypadek do sądu. Eksmisja wszak jest obwarowana koniecznością znalezienia mieszkania zastępczego dla lokatorów, a to bywa karkołomne.

Najem okazjonalny łączy się z tym, że chętni lokatorzy zobligowani są podpisać dokument o postępowaniu egzekucyjnym - potwierdzony notarialne. Chroni to wynajmującego przed problemami. W tym kontekście w sytuacji problemowej przypadek kierowany jest na drogę sądową i od razu rozpoczyna się eksmisja. Lokatorzy powinni wytypować adres, pod którym są w stanie zatrzymać się w razie takiej sytuacji. Procedury trwają więc dużo sprawniej, a szorstka forma dokumentów zdecydowanie zniechęca nieuczciwych lokatorów. naturalnie koszt notariusza to pokaźny nakład, ale powinno się to uznać za integralną część inwestycji.
Treści źródłowe: Zasypiam.pl
Dodane przez: S.S.
19/12/25, 07:09:09