Tajemniczy klient - kim jest?

Z pewnością nie raz mijaliśmy go w przejściu, stał obok nas, w kolejce do kasy, przymierzał ciuchy lub też może nie raz dzwonił do nas z problemem, który tylko my – jako specjaliści w danym zakresie, możemy pomóc mu rozwiązać. I nie jednokrotnie albo chcieliśmy z całych sił, mu pomóc, albo też zmęczeni jego pytaniami marzyliśmy, aby tylko dał nam spokój. I jeśli ten drugi przykład, dotyczy właśnie nas uwaga! Mogliśmy mieć kontakt z mystery shopping.
Przekładając na polski to tajemniczy klient. Osoba, która ma ocenić sposób realizowania przez nas naszej pracy, czyli klasy usług proponowanych klientowi określonej firmy. Często takie zestawienie praktyki z narzuconymi formalnościami w jakiejś branży, musi mieć parę powodów. Dziś na rynku usług panuje duża konkurencja, w szczególności w sektorze telekomunikacyjnym.
zakupy
Firmy, chcąc zatrzymać przy dobie klienta, nie mogą pozwolić sobie na choćby małe uchybienia, w jakości ich obsługi. I tu jest pole do popisu dla tajemniczego klienta: osobę, która dokona transakcji, a potem oceni nas pod względem np.: posiadanej wiedzy o produkcie, podejścia do klienta, długości obsługi, umiejętności komunikacyjnych.

Miej świadomość, że nasze odsyłacze kierują tylko do w najwyższym stopniu interesujących witryn, na jakich znajdziesz wyłącznie przydatne wiadomości.Konkluzje z takich spotkań mają przyczynić się do badania satysfakcji klientów. Klient zadowolony to klient (nasz odsyłacz), który z pewnością do nas wróci. W marketingu nie jest sztuką zwabić klienta, ale sprawić, żeby został.

Następną przyczyną takiego działania jest konieczność sprawdzania podwładnych. Wiadomo nie od dziś, że jednym z fundamentalnych warunków funkcjonowania firmy jest jej zysk. A bez skutecznej sprzedaży, trudno o tym marzyć. Pracownicy firm, zatrudniających mystery shopping, muszą przez cały czas pilnować się i do każdego klienta zwracać się w taki sposób, jakby był tym jedynym. Nie jest to zajęcie proste, lecz taka jest właśnie branża usługowa, toteż nie każdy odnajdzie się w takiej roli. Tajemniczy klient pomaga doskonalić metody działania, trzymać swoją wartość, a w konsekwencji świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Nie trzeba się go bać.


Więcej treści

Świetny poziom a propozycje księgowych

podatki wzrosty zarobki
Dla zupełnych laików prowadzenie księgowości nie jest łatwą sprawą. Księgowość firmy jednoosobowej musi być prowadzona tak samo, jak ta dotycząca największych korporacji. Rzetelność odgrywa tutaj ważną rolę oraz wpływa znacząco na dalsze prosperowanie jednostki. Wskazane jest więc zatroszczyć się o współpracę Państwa przedsiębiorstwa z najlepszymi specjalistami. Spore doświadczenie czy imponujące możliwości, przedstawiane obecnie przez księgowych na rynku, zadziwiają przedsiębiorców szczególnie.
20/10/09, 11:19:05