Najnowsze tendencje na rynku biur

Rosnąca z każdym dniem ilość inwestycji biurowych, stymulowanych wzrastającym zainteresowaniem, nie zdążyło jeszcze wywrzeć nacisku na kurczącą się po kryzysie podaż. Jakie właściwie są perspektywy w segmencie biurowym? Czy w minionych tygodniach powstały mające większy wpływ trendy, które warto mieć na względzie zanim zdecydujemy się wynająć biuro?

Po pierwsze: duże powierzchnie Bez wątpienia trendem na rynku biurowym są wielkopowierzchniowe lokale.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w ofercie? To oczywiście podobna tematyka, więc z pewnością też głęboko Cię zainteresuje.

Zwiększający się popyt zaczął ożywiać inwestycje deweloperów, którzy zdecydowali się nie jedynie na nowoczesne wykończenie, ale i na przestrzeń. Szukając w przeglądarce chociażby "biura do wynajęcia wrocław" ukażą się nam oferty wielkopowierzchniowej.

W związku z zainteresowaniem związanym z większymi przestrzeniami i coraz większej ilości globalnych firm uruchamiających swoje oddziały w Polsce rozwinęła się moda na biura "na zamówienie". Firma zawiera umowę na powierzchnię w budowli jeszcze w fazie projektu i dopasowuje pomieszczenia do indywidualnych potrzeb i według własnego projektu. Jest to nie tylko niesamowicie wygodne, ale też ekonomiczniejsze ze względu na niższe ceny nabycia w tej fazie inwestycji czy pre-let.

Po drugie: idący w górę.

Czy chcesz wyszukać pokrewny tekst? Jeżeli tak, to śmiało kliknij ten odsyłacz i zerknij na stronę, która zapewne też przypadnie Ci do gustu.

Począwszy od stycznia podnosi się również zapotrzebowanie na powierzchnie użytkowe. Najistotniejsze jest tu zwiększone zainteresowanie polskim rynkiem przez zagranicznych inwestorów, tworzenie centrali i oddziałów w największych polskich miastach i stymulowanie do działania krajowych przedsiębiorców.

Abstrahując od pewnych niedogodności związanych z komunikacją. Korzyść cenowa przesądza o tym, że najszybciej wynajmują się biura ulokowane poza centrum. Ono zaś zarezerwowane jest przez światowe wielkie firmy, których możliwości finansowe determinują wysokość cen najmu.

Po trzecie: mała oferta Kryzys nie przechodzi bez echa i zastopowania czy rezygnacja z zamierzonych inwestycji biurowych przyczyniła się do dużego spadku podaży. Skutkiem jest wyraźne ograniczenie w wyborze odpowiedniej nieruchomości o charakterze komercyjnym.

Więcej treści

Czas najwyższy na własne biuro

biuro
Zwiększająca się liczba inwestycji biurowych, nakręcanych rosnącym popytem, nie miało odpowiedniej ilości czasu jeszcze wpłynąć na kurczącą się po kryzysie podaż. Jaka jest sytuacja wśród biurowców?


Znajdując "lokale użytkowe Wrocław" wyświetli nam się odczuwalnie mniej ofert niż kilka lat temu. Nie zmieni się to szybko, gdyż pomimo, że liczba rozpoczętych inwestycji znowu zwiększa się, na wykonanie inwestycji potrzeba czasu.

Dodatkowe wiadomości dostępne są na stronach – lokale do wynajęcia Wrocław.
Dodane przez: Katarzyna Jakubów
19/09/06, 00:00:05