Mieszkania i biura w stolicy historycznego Śląska

Wartości lokali od pewnego czasu mocno maleją. Spadek jest zauważalny też w wypadku domów jednorodzinnych. Ceny wynajmu lokum i pokojów są mniejsze w zestawieniu z zeszłym rokiem. Lato bywa najtrafniejszą porą na poszukiwanie wynajmowanego zakątka, gdyż w październiku startuje rok akademicki, a to oznacza wzrost cen. Patrząc na lokale do wynajęcia we Wrocławiu to właśnie to miasto należy do czołówki najdroższych ośrodków miejskich w państwie. Za mieszkanie jednopokojowe we Wrocławiu trzeba zapłacić ok 1300-1400 zł. Opłaty za pokoje dla uczniów szkół wyższych wynoszą około 600 złotych miesięcznie.

Przykład otwartej przestrzeni pracy w biurze
Średnia cena, którą trzeba pokryć za wynajem lokum we Wrocławiu, wynosi 2100 zł. Lecz ceny zmieniają się w zależności od rejonu. Wenecja Północy zawiera 5 dużych dzielnic, które są nierzadko mylone z osiedlami. Najmniej rozległą dzielnicą, a równocześnie najelegantszą, jest rzecz jasna Stare Miasto. Za trzydzieści dni życia w lokum wyłożymy tam średnio 2700zł, a wynajęcie klitki jednopokojowej to nakład o dziewięćset złotych mniejszy. Centrum miasta to świetny punkt dla biur i firm. Sprawdzając wynajem powierzchni biurowych we Wrocławiu to wiele firm oferuje zbliżone cenniki, co pozostała część kraju, pomijając koszta stolicy.

Przykład nowoczesnego biura
Na następnym miejscu w rankingu cen lokali znajduje się Śródmieście. To dość oczywiste, gdyż w tej części spotkamy wiele malowniczych osiedli, głównie na obszarze Wielkiej Wyspy. Jest to płd-wsch. strona metropolii, pełna dawnej architektury i rozległych parków i łąk nadodrzańskich. Niedawno obok ogrodu zoologicznego postawiono nowoczesne osiedle mieszkalne, które jest dość popularnym wyborem. Na Wielkiej Wyspie ceny za metr kwadratowy są najdroższe w całym Mieście Stu Mostów. Najmniej kosztowne cztery kąty do wynajmu są za to w dzielnicy Psie Pole. Tu za miesiąc w garsonierze płaci się średnio 1250 złotych, a za 2-pomieszczeniowe mieszkanie prawie 1500.

Wszystkim pragnącym wynająć lub kupić mieszkanie w stolicy Silesii rekomenduję pośpiech. Korzystna sytuacja na rynku mieszkaniowym w końcu minie, a niebawem rzesze żaków ruszą w poszukiwaniu czterech kątów.

Więcej treści

Jesteś nauczycielem? Pomyśl o kursie

nauczyciele
Mało kto, że tysiące pedagogów poza pracą w szkole decyduje się na szkolenia nauczycieli, by się dokształcać. Wielu ludzi zazdrości pracy nauczycielom. Przecież nic w tym trudnego Muszą tylko opowiadać o danych częściach programu i wypełniać szkolne dzienniki i dokumenty. Czasem ułożyć klasówkę. Nauczyciel pracuje przecież zaledwie kilkanaście godzin na tydzień, do tego dostaje pełne dwa miesiące wakacji - tylko zazdrościć. To niezwykle błędne myślenie.


Źródło: sprawy spadkowe łódź
Dodane przez: Michał Kreczmański
18/07/12, 10:41:08