Inwestycje – czy potrzebny nam doradca?

Jeśli posiadasz jakikolwiek kapitał i planujesz go powiększyć na pewno stawiasz sobie pytanie w co inwestować. Opcji wyboru jest wiele i trzeba poznać możliwości zanim się na coś zdecydujemy w co zainwestować. To oczywiste, że każda osoba chce jak najlepiej zainwestować pieniądze. To pieniądze właśnie pomagają nam zrealizować skryte marzenia.

Przede wszystkim akcje. To najpopularniejszy sposób pomnażania kapitału. Oczywiście pod warunkiem, że potrafimy to robić. Jeżeli nie mamy pojęcia jak inwestować na giełdzie, nie bierzmy na siebie tego ryzyka, albo udajmy się do dobrego doradcy finansowego - maklera papierów wartościowych, który nam pomoże i doradzi.

Pieniądze czasem rosną na drzewie
Innym sposobem pomnażania pieniędzy może być inwestowanie w waluty. To naturalnie także związane jest z ryzykiem, jednak jest ono mniejsze niż w przypadku grania na giełdzie. Tutaj także pomocny będzie doradca. Nie bójmy się zwrócić do takiej osoby, jeśli sami nie znamy się na inwestowaniu. Oczywiście, działania firmy doradczej bywają kosztowne, ale zwykle ich zarobki zależne są od tego czy dobrze zainwestują nasze środki. Z tej racji maklerom zależy na tym, aby jak najlepiej ulokować nasze fundusze.

Kiedy zastanawiasz się w co zainwestować 10000 i nic ci nie przychodzi do głowy, nie ma co się zastanawiać. Pieniądze, które tylko leżą na rachunku bankowym przynoszą straty. Należy je inwestować i pomnażać. Doradca z pewnością skomponuje dla nas świetny portfel inwestycyjny, być może poradzi metody, o których samodzielnie byśmy nie myśleli, przykładowo powie nam jak bezpiecznie zainwestować w złoto. Takie inwestycje w złoto (może zainteresuje cię skup złota Warszawa Targówek) to zawsze ryzyko i trzeba być tego świadomym.

Możemy naturalnie nie zgadzać się z sugestiami doradcy. Ważne, aby w końcu znaleźć z nim płaszczyznę porozumienia, określić poziom ryzyka, który będzie dla nas możliwy do przyjęcia i umówić się jakiego rodzaju ruchów nie wolno mu w naszym imieniu wykonywać.

Warto też pomyśleć o inwestowaniu w rozwój niewielkich przedsiębiorstw, albo konkretnych projektów. Jeżeli któryś wzbudzi naszą ciekawość warto umówić się na spotkanie z autorem pomysłu i porozmawiać o planach na najbliższy czas i możliwej współpracy. Jeżeli w dodatku będziemy mogli pomóc temu przedsiębiorcy, choćby wiedzą, lub innymi zasobami, niekoniecznie finansowymi, być może okaże się, że to inwestycja na długi czas i to przynosząca spore zyski. złoto - patrz szczegóły -
Treści źródłowe: efektywne-inwestycje.pl
Dodane przez: Maja Biernacka
22/06/09, 14:01:06