Obligacje korporacyjne, obligacje komunalne, obligacje skarbowe

Inwestycje, nieruchomości
Polska ze równym wzrostem PKB i kurczącym się zadłużeniem odznacza się na tle UE. Oznacza to, że obligacje skarbowe mogą się pochwalić większym wzięciem i posiadają zaufanie inwestorów, a obligacje korporacyjne dają niezłe zyski. W tym krótkim artykule opiszę trzy typy obligacji, bo ten rok to idealna okazja, by zainwestować i bezpiecznie zwiększyć swoje aktywa.

Obligacje skarbowe to papiery wartościowe, które wypuszcza państwo. Pieniądze uzyskane w ten sposób przeznacza się do spłacenia deficytu w finansach państwa i obsługi dawnych wierzytelności.

Sprawdź, co ma proponowana strona (https://platek-wspolnicy.pl/), którą przeglądasz. Informacje, które są na niej umieszczone, będą niewątpliwie cenne – kliknij więc tu!

Dobry okres w w naszym kraju sprawia, że inwestycja w nie wydaje się bardzo bezpieczna, bo państwo na pewno w przyszłości będzie wypłacalne. Oferowane są dwa typy obligacji skarbowych - oszczędnościowe (jedynie dla osób fizycznych) oraz rynkowe, przejmowane zazwyczaj przez przedsiębiorstwa i spółki.

Obligacje skarbowe mają określone czasy wykupu, od dwóch do dziesięciu lat. Znaczy to, że po upływie zapisanego czasu państwo jest zmuszone do zakupu od właścicieli tych papierów wartościowych. Oczywiście w międzyczasie da się swobodnie nimi obracać na rynku finansowym. Stopa procentowa zysku bywa różna, zależne od długości i od czasu emisji.

Obligacje korporacyjne to także papiery wartościowe, w których wypuszczający (firma prywatna) zobowiązuje się do zwrotu pożyczonej (przez nabycie papierów) kwoty i oprócz tego do wypłaty procentu profitu albo też np. wymiany obligacji na akcje, uznania prawa pierwokupu itp. Jest to uzależnione tylko od umowy zawieranej w momencie zakupu obligacji. Tymi papierami wartościowymi można handlować na rynku giełdowym, gdzie są dopuszczane do sprzedaży przez odpowiednią komisję.

Listy zastawne są emitowane wyłącznie przez banki hipoteczne. Mają dwa typy: listy hipoteczne i listy publiczne. Odróżniają się od siebie tym, że listy zastawne publiczne są gwarantowane przez określone instytucje, takie jak rząd czy Narodowy Bank Polski.


Obligacje skarbowe na serwisie

Więcej treści

Inwestycje – czy potrzebny nam doradca?

Pieniądze czasem rosną na drzewie
Jeżeli masz jakikolwiek kapitał i planujesz go powiększyć na pewno stawiasz sobie pytanie w co inwestować. Opcji wyboru jest wiele i należy poznać możliwości zanim się na coś zdecydujemy w co zainwestować. To oczywiste, że każdy człowiek pragnie jak najlepiej zainwestować pieniądze. To pieniądze właśnie pomagają nam zrealizować skryte marzenia.
22/08/04, 09:01:05