Wybieramy torebkę do garderoby czy obuwia?

Torebka żeńska stanowi wizytówkę kobiety. Dziś torebka nie jest używana już tylko do pakowania gadżetów takich jak komórka, portmonetka, pudrów i różów czy klucze. Wielu stylistów wyraża opinię, że torebka jako dodatek świadczy o klasie i guście współczesnych pań. Styliści nęcą fasonami, kolorami i odcieniami, kształtami oraz finezyjnością torebek, które kupisz w hurtowni torebek.

torebka turkusowa

Hurtownia torebek chcąc nadążyć za modą, musi wciąż zmieniać swoją ofertę produktową, a jest w czym przebierać, gdyż rodzajów torebek jest coraz więcej: od wielkiej klasycznej torebki, kopertówki, z zróżnicowanych tworzyw, `ze skóry albo płótna po torebki damskie listonoszki.

W przeszłości kupowano torebkę do koloru i fasonów butów. Dziś moda ustanawia nieco inne warunki: buty i torby nie muszą mieć takiego samego tonu ani być z tego samego materiału, należy bowiem rozstać się z monotonią. Damy, które uwagę skupiają szczegóły, wybierają najczęściej torebki do koloru ubioru. Torebka jako składnik stroju, powinna współgrać i pasować do wybranej kreacji, może być przykładowo o jeden ton jaśniejsza lub ciemniejsza, a nawet kontrastowa, jeśli chcemy wzbudzić zainteresowanie.

Mimo wszystko dużo dam nalega na klasykę, sprowadzając torebkę i buty do wspólnego mianownika. Nic w tym osobliwego, gdyż tak naprawdę o wyborze torebki powinna decydować okazja, budowa ciała, styl i gust, a nawet humor. Torebka powinna być ozdobą stroju, ale należy dobierać ją do ubrania czy butów z taktem. Zbytnia dekoracyjność bądź zbyt mocny kontrast, może dać odmienny efekt od wyczekiwanego. Ponadto często zdarza się, iż kobiety wolą torebki uniwersalne, które są zgrane zarówno do większości ich ubrań, jak i butów.

Torebka niekoniecznie musi być dopasowana pod ton kreacji. Ważny jest gust, fason faktura czy też rodzaj materiału, z którego torebka jest zrobiona. Wybór rodzaju torebki wynika też często z przywiązaniem do marki, niektóre kobiety są zakochane w torebkach firmy bevers, a jeszcze inne nie wyobrażają sobie wyjść na spacer bez torebki David Jones. Pamiętajmy jednak, iż idealnie dopasowana torebka powinna nie tylko dobrze komponować się z ubraniem bądź też z butami, ale i być funkcjonalna oraz komfortowa.
Treści źródłowe: Torebki Damskie
19/06/07, 10:28:24