Spadki cen na rynku nieruchomości

Koniec zeszłego i pierwsze półrocze obecnego to czas nurkowania w dół cen na rynku budownictwa. Coraz mniej kosztują metraże na rynku wtórnym i pierwotnym, niższe stawki są też za budynki willowe. Niezależnie, czy w grę wchodzi Łódź czy Katowice, sprzedaż mieszkań dotyka krach. Niezmienny poziom cen za m2 trzyma się jedynie w będących na fali częściach wielkich ośrodków miejskich. Nie inaczej jest w subrynku budownictwa apartamentowego.
apartament z tarasem
Sytuacja na rynku mieszkań jest spowodowana niskim popytem. On za to wynika obecnie z początku okresu urlopowego. Patrząc ogólnie odpowiedzialne za to są nieopłacalne oferty kredytowe i zbyt duża liczba oddanych metraży – silna saturacja rynku. Analizując krajowe statystyki cen, da się wychwycić, że województwem, w obrębie którego najmniej spadają ceny, zostało mazowieckie.

Gdy uznasz, że omawiany w tym miejscu artykuł jest wartościowy, kliknij ten link, a zobaczysz więcej pręty podobnych materiałów!

Nawet gołym okiem widać to, gdy po wpisaniu w wyszukiwarkę „nieruchomości mazowieckie” dostajemy niezmiennie jednakowe ceny drogich osiedli.
nieruchomości z wyższej półki w tym wypadku silnie zawyżają przeciętną, bo ciągle występuje niezły popyt na lokale w monitorowanych osiedlach stolicy. Bardzo popularne są prestiżowe części miasta, takie jak Żoliborz i Bemowo. Tam deweloperzy trzymają ceny na stabilnym, a czasem odrobinę wyższym niż poprzednio, pułapie. Jeżeli chodzi o mniej elitarne mieszkania Warszawa posiada w ofercie oczywiście też zwykłe budownictwo, rozsiane po w wielu dzielnicach metropolii.

Zadajecie sobie pewnie pytanie, czy to najlepsza chwila, by kupić własne lokum? Raczej tak. Analitycy dodają jeszcze, że tendencja zniżkowa może trwać nawet do ostatnich miesięcy roku. Trzeba zatem przemyśleć wstrzymanie się z zakupem, badając skrupulatnie raporty z rynku nieruchomości. Szczególnie można liczyć na mocniejsze spadki na rynku ”używanych metraży” i w budownictwie jednorodzinnym.


Więcej treści

Sprzedaż mieszkań na rynku nieruchomości

Inwestycje, nieruchomości
Od końca 2011 ceny powierzchni mieszkalnych spadają. Analitycy uważają, że ta tendencją zachowa się przez dłuższy okres, bardzo możliwe, że aż do przyszłego roku. Analogicznie wygląda sytuacja na rynku willowym. Tam gwałtowny spadek wystąpił parę miesięcy temu i widać go do dzisiaj. Czy okazuje się to w takim razie dobry czas, by kupić sobie własne M? Dużo wskazuje na to, że tak, choć może lepiej jeszcze poczekać, by natrafić na lepsze okazje. Za parę miesięcy niska sprzedaż mieszkań może wywołać kolejne obniżki cen.
Treści źródłowe:
19/06/08, 07:03:08