Pracownik podczas jazdy wózkiem widłowym

Gliwice. Przyszłość jest tu

„Gliwice. Przyszłość jest tu”. Tak brzmi hasło miasta. Jednak, czy rzeczywiście w tym mieście na Górnym Śląsku spotka nas doskonała przyszłość? Należy liczyć się z tym, iż Gliwice na swoją obecną pozycję pracują zaledwie od parunastu lat, a zaczynały od olbrzymiego bezrobocia związanego z restrukturyzacją a także upadłością przemysłu ciężkiego, kopalń czy huty.
obliczanie kredytu za pomocą kalkulatora

Nie taki PIT straszny jak nam się wydaje

Nikogo nie trzeba przekonywać do dobrych stron elektronicznego składania deklaracji rocznej PIT. W własnym domu, sprawnie, a co ważne, bez wizyt w urzędzie skarbowym, na poczcie spełnimy nasz coroczny obywatelski obowiązek.
artystyczne malowanie ścian

Mural - reklama z czynnikiem artystycznym

Czym jest mural? Etymologicznie nazwa wywodzi się z języka hiszpańskiego. Oznacza kolosalne malowidło, zrealizowane na ścianie domu.


Mural - reklama z czynnikiem artystycznym

Początkowo funkcjonował on jako czysta sztuka, wyrażał cele oraz wyobrażenia autora.
Biznesmen

Jak często wykonywać ocenę pracowników?

Dzisiaj pozyskanie odpowiedniego pracownika bywa bardzo istotnym składnikiem funkcjonowania każdej firmy. Kiedy jednakże odszukamy już tego typu osobę, która świetnie sprawdzi się na danym stanowisku, musimy również zadbać o ciągły wzrost jej kwalifikacji. Dokonuje się tego zwykle za pomocą różnego typu szkoleń, najpierw jednakże trzeba posiadać wiedzę na temat tego, w jakich kategoriach rozwój osób pracujących w naszej firmie nie przebiega tak jakbyśmy tego oczekiwali.

Firma windykacyjna

Windykacja to w skrócie próba odzyskania swojego mienia w sposób określony w przepisach prawa z pomocą sądu lub bez niej. W celach zaspokojenia swoich roszczeń w wielu przypadkach przekazuje się odzyskanie długów przedsiębiorstwom specjalizującym się w tej branży. Firma windykacyjna ma wiedzę i doświadczenie niezbędne do sprawnego przeprowadzenia udanej windykacji.
Umowa biznesowa

Oceniamy finanse przyszłych kontrahentów

Kiedy mamy zamiar, z kimś podpisać umowę często są pewne lęki. Żyjemy w czasach, kiedy wiele firm stara się dorobić się na łatwowierności innych. Z tego powodu konieczne jest przysłowiowe chuchanie na zimne. Jeśli chcemy z kimś robić interesy nie zapominajmy, że można wszystko przeanalizować zanim dojdzie do podpisania umowy.
Firma konsultingowa

Zarządzanie procesami a coaching i konsulting

Aktywność na rynku taka jak coaching cieszy się sporym zainteresowaniem. Bycie gotowym na rozmaite warunki oraz na różną ewentualność managerów poszczególnych firm leży w gestii tak zwanych coachów, którzy są doświadczonymi ekspertami. Prezentują oni na spotkaniach grupowych zróżnicowane, doskonałe i nieskomplikowane techniki, dzięki którym pracownicy managementu mogą nauczyć się postępowania również w szczególnie trudnych sytuacjach.
Questing – niezapomniana przygoda dla całej rodziny

Wyjazdy firmowe - znakomita okazja do integracji pracowników.

Obecnie coraz więcej zakładów pracy zwraca uwagę na rozliczne kwestie. W odpowiedzi na ich różnorakie zamiłowania, swoją ofertę przygotowało także setki innych firm. Na przykład wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google takie hasło jak organizacja imprez integracyjnych, by zaobserwować jak dużo możliwości wsparcia mamy.
Teczki ofertowe

Artykuły promocyjne dla każdej firmy

Co kilka metrów aktualnie natykamy się na reklamy. Są wszędzie i w różnej formie. Od wielkich billboardów przy ulicach, poprzez citylighty, całe strony w czasopismach, pendrive’y czy innego rodzaju gadżety Jeżeli posiadamy firmę, która zajmuje się dystrybucją czegokolwiek – produktów czy usług – to nie ma znaczenia, najistotniejszym nośnikiem reklamy są teczki ofertowe.
design

Jak zostać elektrykiem?

Elektrycy trudnią się m.in. remontem tzw. elektrycznych instalacji. Ażeby wykonywać taki zawód, w ogóle nie jest konieczne specjalne wykształcenie, aczkolwiek ci, którzy zdecydują się takowe uzyskać, na pewno mogą kalkulować na dobrze płatną pracę.


Jak zostać elektrykiem?

Elektrycy w powszedniej pracy będą mieć niechybnie kontakt z elektrycznymi instalacjami.