Nauka na Dolnym Śląsku

Wielu rodziców przyszłych studentów oraz osób dorosłych stoi przed dylematem doboru odpowiedniej szkoły. Na uczniów kończących szkoły średnie czekają nie tylko rodzime uczelnie ale także zagraniczne. Jak pokazują nam sondaże edukacja na dolnym śląsku jest na wysokim.
Moose - Centrum Języków Obcych

Uczenie się języków obcych

Warto uczyć się języków, ponieważ bardzo często są one przydatne. Umiejętność posługiwania się innymi językami wymagana jest w szkole, pracy, w kontaktach osobistych. Nic więc dziwnego, że w każdym mieście otwartych jest wiele szkół językowych.

Jak wybrać kurs językowy?

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wyszukać najodpowiedniejszą szkołę językową? Czy powinna być spora, proponować naukę wielu języków, czy bardziej odpowiednia będzie niewielka, zapewniająca tylko trzy lub cztery kursy? Czy lepiej żeby pracowali w niej polscy lektorzy po odpowiednich studiach, czy może osoby z innych krajów, którzy będą uczyć swojego ojczystego języka?
Prawo

Czy radca prawny to profesja z przyszłością?

Coraz bardziej wziętym zawodem staje się radca prawny. Aby nim zostać trzeba skończyć studia magisterskie na studiach prawniczych w naszym kraju bądź za granicą tylko wtedy gdy studia te uznane są za równorzędne w Polsce. Następnie ukończyć aplikację radcowską i zostać wprowadzonym na listę radców prawnych.
gazety

Gdzie uczyć się niemieckiego w Szczecinie

Musimy pomyśleć najpierw jakiego języka chcemy się nauczyć. Gdy nie mamy pomysłu, za to mamy chęć żeby spróbować czegoś nowego trzeba wpisać w wyszukiwarkę kursy językowe Szczecin. Wówczas dostaniemy wielką listę ofert kursów przeróżnych języków i być może pomoże nam to na coś się zdecydować. Nie ma żadnych przeszkód by rozpocząć naukę jakiegoś niekoniecznie popularnego języka - dla przykładu szwedzkiego albo węgierskiego.
pomiar

Praca geodety.

Co robi geodeta? Jakie istnieją rodzaje prac geodezyjnych? Jakie studia należy skończyć, żeby zostać geodetą? Na te problemy zaprezentuję rozwiązania w tym oto lapidarnym tekście. Zapraszam do lektury.
pomiar

Geodeta - zakres obowiązków

Na pewno choć raz, prowadząc auto, nagle zwolniliście, zauważając człowieka w żółtym plastronie, pochylającego się nad trójnogim statywem. Zaraz potem przekonaliście się, że to nie drogówka, a geodeta wykonujący swoje zadania. No właśnie, jakie?
Dokumenty

Pozycja na rynku biura tłumaczeń po wstąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej. Co się uległo zmianie?

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej może być oceniane na wiele sposobów, nie mało jest również osób, jakie są nastawione do tego dość negatywnie, nawet pomimo tego, że od tej ważnej decyzji minęło już ponad dziewięć lat. Na pewno istnieją jednak przedsiębiorstwa, jakie utęsknieniem wspominają dzień, w jakim zostaliśmy pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej, czas ten oznaczał bowiem wzrost znaczenia tych firm na rynku, co także przyczyniło się do wzrostu ich dochodów. Ich lista nie jest wcale krótka, kluczową pozycję ma biuro tłumaczeń.
Praca, biznesmen

Tłumaczenia

W okresie daleko idącej globalizacji, dobra znajomość choć trzech języków obcych wydaje się być fundamentalna. Niestety niezbyt wielu spośród nas dobrze wysławia się w przynajmniej jednym języku obcym. Najczęściej znany jest język angielski, jednak w zachodniej części kraju, również we Wrocławiu, ze względu na niedaleką odległość do granicy przeważa język niemiecki.
ratusz

Wrocław – dolnośląska stolica nauczania

Bywa tak, że podczas kluczowych sprawdzianów przeszkadza chwila słabości, gorszy dzień lub banalny brak szczęścia. Niedobrze napisany test maturalny może sprawić, że nie pójdziesz na upragnione studia.