traktor

Urządzenia stosowane w rolnictwie

Traktory powinny być wygodne i efektywne, powinny być też przystosowane do długotrwałego działania w ciężkich warunkach. Dlatego są to urządzenia kosztowne, wiele osób nie jest w stanie kupić ciągnika oraz innych potrzebnych maszyn rolniczych. W gronie rolników posiadających niewielkie bądź średnie pole, niezwykle popularne jest wypożyczanie tego rodzaju maszyn tylko na okres kiedy są potrzebne. Wypożyczalnie z różnych powodów zaczęły odchodzić ostatnio do lamusa.
Ogród na wsi

Co wybieramy na rynku nieruchomości?

Najbliższy rok przyniesie poważne zmiany w krajowej gospodarce nieruchomościami. Nowa Rekomendacja S oraz ustawa deweloperska racze nie wpłyną pozytywnie na polepszenie kondycji rynku nieruchomości. Jakie mieszkania czy domy na sprzedaż będą cieszyły się popularnością kupujących w najbliższym czasie?
Kodeksy

Usługi prawne najwyższej jakości. Ciekawe informacje

Kancelaria prawna LEXPERTS jest to kancelaria prawa gospodarczego, a także kancelaria prawna polsko-niemiecka.Oferujemy doradztwo prawne najwyższej jakości merytorycznej, zgodnie z najlepszą wiedzą i sztuką prawniczą, oraz europejskimi standardami.
Okna dla luksusowych nieruchomości

Na jakie czynniki zwrócić uwagę wybierając mieszkanie?

Decydując się na rozpoczęcie poszukiwań pierwszego mieszkania, stajemy przed koniecznością dokonania wyboru pomiędzy nowym lokalem, który oferuje deweloper, a lokalem z tzw. rynku wtórnego. Mimo ogólnie obowiązującej opinii, która głosi, że „nowe jest lepsze”, wybór nie jest wcale prosty i wymaga spokojnego przemyślenia oraz analizy własnych potrzeb i możliwości.
Paragraf

Porady prawne dla firm

Kancelaria prawna LEXPERTS jest to kancelaria prawa gospodarczego, a także kancelaria prawna polsko-niemiecka, która specjalizuje się w zawiłościach prawa gospodarczego oraz zawiłościach prawa polsko-niemieckiego.
wnętrza

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

Podejmując decyzję o rozpoczęciu poszukiwań pierwszego mieszkania, musimy dokonać wyboru między nowym mieszkaniem, które oferuje deweloper a nieruchomością z tzw. rynku wtórnego. Mimo powszechnie obowiązującej opinii, która głosi, że „nowe jest lepsze”, decyzja nie jest wcale prosta i wymaga głębszego przemyślenia oraz analizy własnych oczekiwań i możliwości.
podatki

Własna firma - o czym pamiętać

Gdy planujemy otworzyć własną działalność gospodarczą, jest kilka rzeczy o których powinniśmy pamiętać. W każdym rodzaju działalności szczegóły mogą się różnić, ale pewne rzeczy są niezmienne.
Księgowość

Finanse w małych i średnich przedsiębiorstwach

Nad Wisłę nieubłaganie nadciąga kryzys. W minionych latach kryzys wypełzł z Ameryki i potłukł mocno Europę. To niełatwy okres dla przedsiębiorców. Jeżeli posiadasz prywatne przedsiębiorstwo, będziesz zmuszony podjąć wiele trafnych posunięć, by oddalić szansą na plajty. Świetnym wyjściem jest ogólna restrukturyzacja przedsiębiorstwa.
integracja w firmie

Popularność imprez firmowych

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na organizowanie co jakiś czas dla swoich pracowników imprez incentive. Pod tą nazwą skrywa się nic innego jak wszelkiego typu wyjazdy integracyjne. Czasami właściciele przedsiębiorstw zlecają zorganizowanie tego rodzaju wyjazdów działom zarządzania zasobami ludzkimi, a czasami decydują się na zlecenie takiego zadania firmie zewnętrznej. Funkcjonuje wiele takich firm, które specjalizują się w całościowym przygotowywaniu tego typu wyjazdów.
Inwestycje, nieruchomości

Historia kredytowa a kredyt

Co rozumiemy przez znaczenie słowa historia kredytowa, która może być dobra lub zła. Budujemy ją poprzez zaciąganie pożyczek, kredytów czy przekraczanie limitów w koncie. Dobrze budować pozytywną historię kredytową ponieważ ma to wpływ na udzielane nam kredyty . Jeżeli jednak nie jesteśmy dobrym kredytobiorcom czyli zalegamy z uregulowaniem zobowiązań bank w przyszłości może odmówić nam udzielenia kolejnej pożyczki.