księgowości

Jak prędko oraz bez problemu stworzyć wyliczenie roczne?

Wiemy wszyscy, iż podatki płacić należy. To prawda ogólnie wiadoma. Każdy pragnie to zrobić prędko, żeby mieć to jak najszybciej zrobione. I najlepiej będzie, jak wykona to samodzielnie bez pomocy z zewnątrz.
zespół certyfikacyjny

Rozliczenia Pit w 2017 roku – jak uchronić się przed problemami

Rok rocznie w momencie złożenia do Urzędów Skarbowych deklaracji podatkowych wielu petentów napotyka na duże problemy.


Rozliczenia Pit w 2017 roku – jak uchronić się przed problemami

Pomimo sporego marginesu czasu na stworzenie deklaracji oddanie jej do Urzędu w terminie, coroczne kolejki przed okienkami wydają się wyciągać.
rachunki

W jaki sposób zatroszczyć się o zwrot nadpłaty podatkowej za pracę poza granicami naszego kraju?

Żyjemy w świecie, który określany jest jako wielka wioska. Zważywszy na otwarte granice wewnątrz Unii Europejskiej, mamy możliwość podróżowania prawie bez większych problemów. Ponadto, sprzyja temu także fakt wzrastającej popularności budżetowych przewoźników lotniczych.
rachunki

Rozliczanie podatku a pomoc charytatywna - czyli jak przekazać pieniądze potrzebującym

Pod koniec każdego roku wypada zrobić rachunek przychodów z ostatnich 12 miesięcy. Jedni kalkulacje prowadzą ochoczo, aczkolwiek większość społeczeństwa do tego niemiłego obowiązku jest po prostu zmuszana.
spotkanie biznesowe

Swój jeden procent możemy przekazać na 0000186434

Każdy kto w minionym roku uzyskał jakiekolwiek dochody, z obojętnie jakiego źródła, czy to z pracy, czy z emerytury powinien dobrze rozliczyć się z urzędem skarbowym. Chodzi tu o to, że powinien pokazać jak wiele zarobił i czy prawidłową sumę przekazał na rzecz państwa.
podatki

Kto dzisiaj kocha uiszczać podatki?

W obecnych dniach podatki uiszczać powinniśmy. Kiedy tego nie wykonamy, Urząd Skarbowy zacznie przesyłać do nas wszelakie pisma. A odnaleźć w skrzynce pocztowej takową wiadomość na pewno nie należy do miłych.
wczasy-morze

Bądź rekinem biznesu

Venture capital jest to miano zamienne dla inwestycji na niepublicznym rynku kapitałowym, znajdującym się w początkowej fazie rozwoju. Polega na finansowaniu innowacyjnych, ale przez to ryzykownych lokat.
Niebieska świnka skarbonka

Należności zwane „chwilówkami”

W życiu człowieka bywają takie momenty, gdy zachodzi nagła potrzeba uzyskania dodatkowej gotówki. Powody takich przypadków bywają różne, od niespodziewanej powinności odbycia zagranicznego wyjazdu aż po nieoczekiwaną niebezpieczną chorobę w rodzinie.
firma

Czym jest pit 11? Co zrobić, jeżeli pracodawca nie dostarczy nam tego dokumentu? Czy mimo to musimy złożyć deklarację podatkową?

Pit 11 to dokument, jaki musimy dostać od naszego pracodawcy do końca lutego. Są na nim uwzględnione nasze dochody z zeszłego roku. Na takiej podstawie trzeba wypełnić pit i wysyłamy do odpowiedniego urzędu skarbowego.


Czym jest pit 11? Co zrobić, jeżeli pracodawca nie dostarczy nam tego dokumentu? Czy mimo to musimy złożyć deklarację podatkową?

Wiemy już co zrobić z pit 11, a co jeżeli tego dokumentu pracodawca nam nie dostarczy? Niestety dzieje się tak.
ciężarówka

Bywają w życiu takie problemy, iż jesteśmy zmuszeni ratować się pożyczką

Nie ma zmartwienia, jeśli mamy sposobność szybko zaciągnąć kredyt w banku. Mniej ciekawie, jeśli na taki po prostu nie mamy szans.