Kursy
Zajęcia z dojazdem lektora

Nauka języka w szkole językowej

Dobiegły końca letnie miesiące, dzieci wracają do szkolnych ławek. To dobry czas, abyśmy i my pomyśleli o poszerzeniu wiedzy lub pozyskaniu zupełnie nowych umiejętności. Może zaczniemy naukę nowego języka obcego? Wrzesień to doskonały czas na rozpoczęcie kursu. Przede wszystkim należy najpierw zadecydować jakiego języka pragniemy się nauczyć.
książka

Zdobywanie kwalifikacji zaraz po liceum –Wrocław

Kończąc lat dziewiętnaście, młody człowiek zostaje postawiony przed koszmarnie ważnym wyborem, co w życiu robić. W okresie kryzysu, odnalezienie dobrze płatnej pracy jest ogromnym wyzwaniem, a wykształcenie ogólne w żaden sposób tego nie ułatwia. Jeśli dalej chcemy się kształcić, alternatywnym dla studiowania rozwiązaniem jest policealne studium, zwiększające znajomość rzeczy i w krótszym czasie gwarantujące uprawnienia do podjęcia pracy w konkretnej dziedzinie.
praca

Bezpieczeństwo i higiena pracy - podstawowe informacje

Z pojęciem bezpieczeństwa i higieny pracy (w skrócie BHP) można się spotkać ogromnie często. Termin ten został wymyślony i wdrożony dłuższy czas temu i znajduje zastosowanie w bardzo wielu zróżnicowanych lokalizacjach i sytuacjach. Określenie to zawiera zestaw konkretnych przepisów, dotyczących reguł niezagrażającej zdrowiu i życiu i poprawnej pracy w zakładzie produkcyjnym lub innym. Zasady BHP dotyczą w zasadzie każdego budynku, gdzie przebywa spora liczba osób przez dłuższy czas.
szkolenie

Rozmaite szkolenia sprzedażowe oraz szkolenia menedżerskie

W dzisiejszych czasach szkolenia sprzedażowe dla pracowników korporacji, zajmujących się menedżerowaniem zaliczają się niemal do obowiązków. Kierujący przedsiębiorstwami zobowiązani są do zdecydowania się na tego rodzaju szkolenia menedżerskie, które są według rynku doskonałej jakości. Niektórzy zadaje pytanie: dlaczego propozycje skierowana do kierownictw, managementu oraz brygadzistów, dotycząca kursów dokształcających oraz kierunkujących, w rodzaju takim jak szkolenia sprzedażowe, a dokładniej szkolenia menedżerskie, jest tak interesująca oraz popularna? Warto skorzystać z szansy, jaką dają szkolenia menedżerskie i nie rezygnować z dalszego kształcenia.

Korepetycje językowe z polskiego dla obcokrajowców oraz uczniów

Jak można się przekonać, język polski jest skomplikowany nie tylko dla ludzi spoza kraju. Oczywiście od uczniów, dla których polski stanowi język ojczysty, wymaga się czegoś dużo więcej, niż od przyjezdnych, którzy zwyczajnie pragną poznać ten język: interpretacji wierszy, znajomości literatury, historii najbardziej zasłużonych pisarzy, a także historii i przemian w sztuce: renesansu, romantyzmu i reszty nazw, które użyteczne są generalnie głównie na lekcjach i nigdy później. Nie jest to jednak trudne, a potrzebne do zaliczenia egzaminu maturalnego, choć wychodzi na to, że jednak nie wszyscy sobie z tym radzą. Często przydają się korepetycje język polski
aparat fotografa

Życie za kamerą - czy to możliwe

Sporo ludzi rozważa karierę fotografa. Chcą zgodnie z współczesną modą, zestawić pracę ze swoimi zainteresowaniami. Dowiemy się, czy da rady z tej profesji wyżyć oraz czy wciąż jest tu miejsce dla początkujących fotografów.
ratusz

Wrocław – dolnośląska stolica nauczania

Zdarza się, że podczas wielkich sprawdzianów przychodzi chwila słabości, fatalny dzień bądź po prostu brak szczęścia. Kiepsko napisany sprawdzian dojrzałości może sprawić, że nie zakwalifikujesz się na planowane studia.
nauczyciele

Jesteś nauczycielem? Pomyśl o kursie

Mało kto, że tysiące pedagogów poza pracą udaje się na szkolenia nauczycieli, by się dokształcać. Mnóstwo ludzi zazdrości pracy nauczycielom. W końcu nic w tym trudnego Trzeba zaledwie przekazywać informacje o konkretnych fragmentach materiału i wypełniać szkolne dzienniki i dokumenty. Czasami przygotować sprawdzian. Nauczyciel pracuje przecież zaledwie paręnaście godzin w tygodniu, dodatkowo ma pełne dwa miesiące wolnego - tylko pozazdrościć. To niezwykle mylne myślenie.
nowoczesna szkoła

Rozwój u nauczycieli

Dziś, kiedy technika biegnie do przodu z nieprzeciętną prędkością, wypada dopasowywać swój stan wiedzy i umiejętności do rosnących wymagań. Doskonałym przykładem takiego zawodu jest nauczyciel. Miejscem gdzie mogą oni udać się na takie kursy jest choćby taki ośrodek doskonalenia nauczycieli. Dlaczego jest to takie ważne?
Akustyka w szkole

Zawody przyszłości

Ogólna opinia jest taka, że do szkoły chodzą tylko dzieci. Dowodem przeciwległej tezy są szkoły dla dorosłych, które uczą osoby pragnące nadgonić oświatowe deficyty.
1 2 3 4