Praca
Gaśnica

Czy bezpieczeństwo pracowników jest ważną sprawą w prowadzeniu biznesu?

Wraz z wstąpieniem naszego kraju do struktur europejskich rzecz jasna wymagania co do zapewniania kwestii bezpieczeństwa z pewnością uległy znacznemu wzrostowi. Tymczasem raz za razem wiele firm w dalszym ciągu nie posiada odpowiednio rozwiniętych struktur odpowiedzialnych za bezpieczeństwa. Dla wielu pracowników bez wątpienia taka sytuacja nie jest korzystna. Jak zatem powinniśmy aktywnie oddziaływać na tą nadzwyczaj istotną kwestię?
nauka na szkoleniach

Dobre szkolenia jakości pracowników w przedsiębiorstwie

Bieżąca sytuacja ekonomiczna naszego kraju jest zatrważająca. Mnóstwo młodych ludzi nie umie odnaleźć dochodowej posady. Nie pomaga nawet dyplom dobrej uczelni i biegła znajomość języków obcych. Wiele korporacji nie zamierza przyjmować nowych ludzi. Oprócz tego, rośnie ilość masowych zwolnień. Przedsiębiorstwa są zmuszone oszczędzać, gdzie tylko mogą. Dlatego idealnym rozwiązaniem na pewne zatrudnienie jest po prostu otworzenie swojej działalności. Owszem, jest to bardzo ryzykowny krok, zwłaszcza teraz, kiedy naokoło szaleje kryzys. Jednak, przy uczciwym nakładzie pracy, jak również odrobinie szczęścia, możemy liczyć na duży sukces.
Praca przy komputerze

Czym się zajmują specjaliści z firmy Oracle

Oracle to wielka firma, która lokuje się na gałęzi informatycznej. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych działalności w Ameryce i na świecie, a jej potęga wynika z tego, że obsługuje wiele innych firm. Oracle jest wliczona do tak zwanej słynnej trójki korporacji komputerowych.
Ocena pracownika

Techniki pracy zawodowego managera- ocena 360 stopni

Ocena 360 stopni to pewien sposób działania, by ustalić umiejętności zatrudnionej osoby w świetle kryteriów zajmowanego przez nią stanowiska w przedsiębiorstwie. Wybrane w ocenie 360 stopni cechy osobowości, sposoby zachowań, jak również podejście do realizowanych zadań są wartościowane przez specjalistów. Całość odnosi się do wartości określanych oraz oczekiwanych na danym stanowisku, dlatego wynik może konkretnie zobrazować to, czy pracownik znajduje się na odpowiednim dla siebie i dla firmy miejscu.
Biznesmen

Co to jest ocena 360 stopni

Od dawna już podwładni podlegają kontroli. Ówcześnie wykorzystywano do tego celu sztywne zasady, a praca przeprowadzana była pod ostrym dozorem przełożonych. Obecnie, by uzyskać informacje na ile efektywnie pracujemy stworzone zostały różne modele oceny. Ocena pracownicza pomoże przełożonemu dokonać odpowiedniej selekcji, ale również dać nagrody tych najlepszych i dobrze ich zachęcać.
praca

Szukamy pracy w sieci

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć pracę. Stąd też osoby posiadające różne wykształcenie starają się podjąć się każdego zajęcia, również niezgodnego z wyuczonym zawodem. Bardzo często przeszukują mnóstwo witryn w Internecie w poszukiwaniu prac różnego rodzaju. Opiekują się dziećmi bądź też pracują, jako copywriterzy. Dzisiaj szalenie popularna jest praca freelancer. Polega ona na wykonywaniu pracy bez etatu jak i podejmowaniu się zadań na zlecenie. Jest to szalenie popularne w przeróżnych branżach.
pracownicy ochrony

Fachowe kursy na kwalifikowanego ochroniarza

Dużą sławą cieszą się szkolenia na kwalifikowanych pracowników ochrony, na których wolno pozyskać fachowe przygotowanie praktyczne i teoretyczne. W Sieci wolno odnaleźć niesłychanie sporo ofert szkoleń oraz kursów, jakie zakończą się wpisem na listę kwalifikowanych pracowników ochrony. Kwalifikowani pracownicy ochrony mogą wykonywać pracę w wielu rozmaitych firmach, instytucjach i przedsiębiorstwach, wskutek tego ewentualności zatrudnienia po takim kursie są faktycznie pokaźne.
plaża

Czy jest warte spełniać się w trakcie sezonu letniego jako ratownik?

Podobnież ratownicy wodni w zasadzie nie skarżą się na brak powodzenia - w końcu najczęściej mogą się podobać znaczącej części kobiecej populacji. I to jest duży atut bycia ratownikiem wodnym. Chociaż naturalnie raczej nikt nie wykonuje tego bardzo trudnego zawodu z tej przyczyny. Oczywiście są także kobiety, które są ratowniczkami, ale akurat owy tekst przede wszystkim traktuje o chłopakach, którzy chcieliby zostać ratownikami. W takim razie zastanówmy się czy ratownik wodny jest osobą, która jest tak naprawdę uradowana ze swojego życia zawodowego. W sumie nie ma jakichś fajerwerków, ale generalnie nie jest źle.
budka na plaży

Ratownik wodny - ważne informacje

Porada dla trochę bardziej wysportowanych osób - a może zostać ratownikiem wodnym? Wielce nobilitująca praca, w okresie letnim ratownicy wodni są praktycznie na wagę złota. Jednakowoż w bardzo dużym błędzie jest człowiek, który sądzi, że absolutnie każdy kto potrafi pływać poradzi sobie ze świadczeniem ratowniczych usług. W żadnym wypadku nie należy w taki sposób myśleć!
praca

Zarządzanie Zasobami Ludzkimi - niezbędnik

Prezentuję lapidarny przewodnik dla wszystkich, którzy planują kiedyś zostać specjalistą od kadr. W nim prezentuję kilka kluczowych haseł łączących się z tą dziedziną.