Praca
Praca przy komputerze

Outsourcing rachunkowości, czyli jak zlecać usługi księgowe.

Outsourcing księgowości jest pewną czynnością, która polega na zleceniu swych rachunków jak również pozostałych elementów finansów profesjonalistom, w postaci firmy zewnętrznej. Tego rodzaju rozwiązanie jest chętnie stosowane przez coraz większą liczbę przedsiębiorstw. Najistotniejszym powodem ich popularności staje się potrzeba redukcji kosztów.

Obowiązki i prawa pracownika

Zatrudnienie każdego pracownika musi odbywać się na podstawie umowy. W zależności od pełnionej roli i charakteru pracy,wyróżnia się inne typy umów. Najczęstszą i najbardziej pożądaną umową mowa tu o umowie o prace. Dzięki niej pracownikowi przysługują wszystkie świadczenia oraz płatny urlop. Ponadto czas, gdzie pracownik jest chory jest również opłacany, możliwy jest jeszcze niekiedy zasiłek chorobowy. Ten rodzaj pracy podzieli się na dwa typy.
wypadek a odszkodowanie

Po co Polacy emigrują?

Bieżąca sytuacja na polskim rynku pracy jest fatalna. Nawet absolwenci cierpią na ogromne problemy ze znalezieniem odpowiedniej pracy. Jak się okazuje dyplom wyższej uczelni już nie przeciera szlaków do wielkiej kariery, tak jak to miało miejsce jeszcze parę lat temu. Dlatego dyplom magistra staje się już tylko powodem do dumy. Najsmutniejsze jest to, że najczęściej o przyjęciu na konkretne stanowisko decyduje odrobina szczęścia albo dobrze postawiony krewniak.
praca

Warto zatrudnić się w IT?

IT to angielski skrót od zwrotu „technologia informacyjna”. Branża ta jest ogromnie szeroka i dotyczy wszystkiego co związane z komputerami, stronami internetowymi oraz oprogramowaniem. Na dzień dzisiejszy jeśli firma nie ma strony WWW, uważa się ją za niezbyt znaczącą na rynku. Informatyzacja urzędów i instytucji państwowych, zarządzanie danymi spółek, czy konserwacja sprzętu komputerowego daje duża ilość miejsc na rynku pracy. Duże zarobki są jednym z powodów, dla których studia na kierunku informatyka są jednymi z najchętniej wybieranych studiów na kierunkach matematyczno-przyrodniczych. Analitycy rynku pracy są zdania, że zapotrzebowanie na profesjonalistów w Zakresie IT będzie ciągle wzrastało.
sędzia

Jakie możliwości pracy czekają na młodego prawnika

Często czytamy, że ktoś marzy o zostaniu prawnikiem. Droga do sukcesu jest tu rzecz jasna bardzo kręta i ciężka. Istotne jest doświadczenie i specjalizacja w kilku dziedzinach, co potwierdzi na pewno. Mimo to samo określenie prawnik jest bardzo ogólne. Jakie zawody mogą wykonywać absolwenci po tych studiach?
Praca przy komputerze

Praca w dziale service desk albo help desk

Bycie informatykiem otwiera niezwykłe perspektywy rozwoju, oferuje możliwość pracy w ogromnych korporacjach, jak i w niewielkich przedsiębiorstwach, jakie kuszą pieniędzmi oraz trwałością posady. Informatyk ma prościej w poszukiwaniu zatrudnienia od fachowców z innych dziedzin. Przegrywa z nim przykładowo inżynieria mechaniczna. Rzecz jasna wartości zawodu nie wolno zbyt prosto przeliczyć na zarobki. Różne atuty mogą być odpowiednie do wielu odrębnych od siebie prac, dlatego też żadnego zawodu nie można ignorować. Warto jednak popatrzeć na sprawę trzeźwo: szeroko pojmowany rynek IT jest w tej chwili bardziej pociągający od alternatyw.
praca

Profesjonalne rekrutowanie nowych pracowników

Jak doskonale wiadomo, sukces naszego przedsiębiorstwa w ogromnej mierze zależy od zaangażowania pracowników. Zgrana brygada jest wstanie uczynić rzeczy niemożliwe. Ale wiemy również, że nie tak łatwo obecnie wyszukać dobrych pracowników, którzy będą sumiennie wykonywali swoje obowiązki. W związku z ogromnym bezrobociem, tysiące osób poszukuje obecnie jakiegokolwiek zatrudnienia. Bardzo ciężko z takiego ogromu aplikacji wyłuskać odpowiedniego kandydata. W dodatku, rekrutacja pracowników wymaga od kierownictwa albo osoby za to odpowiedzialnej konkretnych umiejętności.
firma

Podstawowe informacje dla przedsiębiorców

Rejestrując firmę należy mieć na uwadze, że w ciągu jej funkcjonowania będzie należało mieć baczność na nadzwyczaj wiele elementów. Toteż zanim rozpocznie się działalność, trzeba poświęcić sporo uwagi na osiągnięcie wiedzy. Poniżej zaprezentowanych będzie parę elementów, o jakich powinien pamiętać każdy przedsiębiorca. Należałoby się z nimi zaznajomić.
praca

Sposoby szukania pracy

W czasach dzisiejszego kryzysu finansowego ciężko powziąćdecyzję jak najskuteczniej zadbać o swoją przyszłość, jak również o swoje pieniądze i co najważniejsze o dobrą pracę. Atrakcyjna praca tymczasowa czy prace jedynie dorywcze, na jakich można zarobić trochę pieniędzy? Aby trafnie wybrać najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią.
korporacje

Kim dokładnie bywa kierownik do spraw personalnych, jakiego typu posiada zadania oraz kto tak naprawdę jest najbardziej odpowiedni na to stanowisko?

Kierowanie ludźmi nie jest łatwą sprawą, jednakże egzystuje bardzo sporo ludzi, którzy to bardzo dobrze się w tym zadaniu czują i co więcej - potrafią to czynić w sposób, który nie wzbudza w jego pracowniku lęku i równocześnie mobilizuje go do roboty.