Praca
Zarządzanie firmą

CRM i ERP - bardzo ważne narzędzia pozwalające na prawidłowe funkcjonowanie firmy

Zarówno system CRM, jak też ERP pełnią niezwykle ważne zadanie w każdej szanującej się firmie, gdyż są one odpowiedzialne za rejestrowanie jak również przetwarzanie wielu ważnych danych. Warto jednak mieć na uwadze, że rozwiązania te nieco się od siebie różnią, a w związku z tym wypada wiedzieć, jaką funkcję one pełnią jak również dlaczego są aż tak ważne. Pragnąc zagwarantować firmie sprawne funkcjonowanie nie można zapomnieć o systemach informatycznych, ponieważ praca bez nich jest dziś wręcz niemożliwa.
Gaśnica

Czy bezpieczeństwo pracowników jest ważną sprawą w prowadzeniu biznesu?

Wraz z wstąpieniem naszego kraju do struktur europejskich oczywiście wymagania co do zapewniania kwestii bezpieczeństwa bezsprzecznie uległy znacznemu wzrostowi. Tymczasem raz za razem wiele firm w dalszym ciągu nie posiada odpowiednio rozwiniętych struktur odpowiedzialnych za bezpieczeństwa. Dla wielu pracowników bez wątpliwości taka sytuacja nie jest korzystna. Jak w takim razie powinniśmy aktywnie oddziaływać na tą niezwykle istotną kwestię?
rozmowa kwalifikacyjna

Podstawowe wskazówki dla osób szukających pracy

Cenne porady dla osób, jakie poszukują zatrudnienia z pewnością będą w stanie przedstawić te osoby, jakie poszukiwały etatu przez długi czas i nie umiały wyszukać dla siebie satysfakcjonującego wakatu. Jak bowiem wiadomo, właśnie dzięki tej metodzie poszukiwania trafnych i nietrafionych rozwiązań da się sporo nauczyć oraz wyszukać wzorzec tego, w jaki sposób powinno się postępować, aby pozyskać sukces.
ergonomia miejsca pracy

Optymalne zorganizowanie miejsc pracowniczych jako baza do jak najlepszego wypełniania zadań

Nie podlega dyskusji, iż rozsądne przystosowanie stanowisk pracy to fundament do jak najlepszego spełniania obowiązków zawodowych. Parę lat wstecz nie koncentrowano się na tym zbyt szczególnie, natomiast ostatnio da się bez trudu spostrzec, że kwestia ta uległa odmianie. Przede wszystkim zaczęli sobie z tego zdawać sprawę przedsiębiorcy, jacy dążą do tego, by pracownicy mieli odpowiednie warunki do tego, by być w jak najwyższym stopniu kompetentnymi.
Praca przy komputerze

Organizacja obiegu dokumentów w przedsiębiorstwie

W każdej firmie funkcjonuje rotacja dokumentów. Nim nowoczesność wkradła się do biznesu, proces administrowania dokumentacją, odbywał się dłużej i był mało funkcjonalny. Odkąd są dobre programy komputerowe, praca przy dokumentacji staje się szybka oraz dużo bardziej oszczędna. Jednym spośród takich programów jest ms Sharepoint. Mówiąc ogólnie program służy zakładaniu platformy komunikacyjnej między pracownikami firmy (workflow) a pracownikami i ich otoczeniem.
komputer

Jak zapewnić obieg dokumentów w firmie?

Obieg dokumentów w naszej korporacji to kwestia niebanalna. Od ustalenia systemu i kontroli powinniśmy rozpoczynać kwestię obiegu danych w administracji całego przedsiębiorstwa. A także, w celu koordynacji, nie tylko danych papierowych, ale elektroniczny obieg dokumentów, najlepiej zapewnić firmie program do zarządzania dokumentami, np. MS Sharepoint.
Szkolenie menedżerów

Klucz do sukcesu i podnoszenia umiejętności przez wartościowe szkolenia dla menedżerów

Praca w charakterze profesjonalnego managera bez wątpienia może być doskonałą propozycją dla każdego, kto tylko pragnie cieszyć się posadą dającą mu zarówno znaczne zarobki jak i zwykłą satysfakcję. Warto jednocześnie zwrócić uwagę na to, że samo słowo „manager” może odnosić się do wielu rozmaitych branż, więc jeżeli sami jesteśmy tym zainteresowani to nade wszystko musimy dokładnie ustalić, gdzie tak właściwie pragniemy pracować – przecież wymagania na poszczególnych posadach tego typu mogą wyraźnie się od siebie różnić.
szkolenie firmowe w sali konferencyjnej

Które gałęzie potrzebują dodatkowych kwalifikacji?

Powszechnie wiadomo, że każdy z nas bezsprzecznie dąży do uzyskiwania jak największych profitów pochodzących ze swojej pracy. W życiu bowiem wielokrotnie okazuje się, że nasze zarobki w szeregu przypadków zdeterminowane są naszymi umiejętnościami, które jak wiadomo potrafią być nadzwyczaj różne.

Obowiązki i prawa pracownika

Zatrudnienie każdego pracownika musi mieć podstawę w postaci umowy. W zależności od pracy jaką się podejmuje, są różne umowy. Najczęstszą i najbardziej pożądaną umową jest umowa o prace. Dzięki temu pracownik ma wszystkie świadczenia oraz płatny urlop. Ponadto czas, w którym osoba przebywa na zwolnieniu lekarskim jest również opłacany, a niekiedy możliwy jest jeszcze zasiłek chorobowy. Taki charakter obowiązku podzieli się na dwa typy.
uczelnia

Jaki kierunek wybrać do studiowania?

Jeżeli w tym roku będziesz maturzystą i myślisz, że raczej nie uda ci się uzyskać wyniku, który da ci szansę studiowania na darmowym uniwersytecie, nie przejmuj się. We Wrocławiu od lat funkcjonuje wiele uczelni wyższych, na które wpuszczą cię praktycznie bez większych trudności.