VAT
podatki

Recenzja książki Leksykon VAT 2012.

Przedsiębiorstwa prowadzące biznesy w naszym kraju mogą odliczać VAT z większości zakupów, które mają wliczone, jako koszty. Przy opodatkowaniu tym obowiązuje tak nazywana zasada samo deklarowania, czyli opierająca się na tym, że podatnik sam oblicza i wpłaca do adekwatnego urzędu skarbowego wyliczony podatek VAT.
Księgowość

Optymalne zarządzanie finansami firmy

Bez względu na to, czy posiadamy małą lub dużą firmę, bez wątpienia oczekujemy pomocy w zarządzaniu naszymi finansami. Niezwykle ważne jest prawidłowe kierowanie firmą, jej kosztami, płynnością oraz kontrolowanie rentowności wykonywanych czynności.
Księgowość, rachunkowość

Czy faktycznie warto skorzystać z usług firm księgowych?

Założenie firmy, nawet w Polsce, w zasadzie nie należy do trudnych. Pewnie procedurę dałoby radę usprawnić, lecz sugerowanie, że typowy człowiek nie poradzi sobie z założeniem firmy jest w zupełności mylne. Można tak naprawdę powiedzieć, iż taka osoba, która nie będzie radziła sobie z założeniem firmy, w zasadzie powinna na trochę się chyba wstrzymać.
podatki

Połączenie firm a sprawozdanie finansowe

W dzisiejszej gospodarce rynkowej, odznaczającej się dużą liczbą rywalizujących ze sobą podmiotów gospodarczych oraz wieloma zależnościami pomiędzy elementami pośrednio lub bezpośrednio wpływającymi na koniunkturę, coraz trudniej przychodzi firmom utrzymanie udziału w rynku.