Wynagrodzenie
Sprzątanie biur

Praca łączona ze studiowaniem - sprzątanie przedsiębiorstw

Szczególnie istotne, biorąc pod uwagę utrzymywanie czystości w rozmaitych obiektach użyteczności publicznej lub firmowych biurach, jest to, by usługi były robione dokładnie. Solidne i wyjątkowo cenione na rynku firmy, oferujące sprzątanie biur w Warszawie, jak również dbanie o czystość osiedli w mieście i poza miastem, dostrzeżone zostały już przez wielu potrzebujących pomocy w tej branży. W szczególności te najbardziej renomowane firmy sprzątające rekomendowane są dalej, natomiast stałym klientom mogą zaproponować wyjątkowo atrakcyjne ceny za swoje usługi.
wypadek a odszkodowanie

Po co Polacy emigrują?

Aktualna sytuacja na rodzimym rynku pracy jest nieciekawa. Nawet młodzi ludzie po studiach cierpią na ogromne problemy ze znalezieniem odpowiedniej posady. Okazuje się, że dyplom dobrej uczelni już nie otwiera drzwi do wielkiej kariery, tak jak to było jeszcze parę lat temu. Dlatego tytuł magisterski jest jedynie powodem do dumy. Najbardziej przerażające jest to, że najczęściej o obsadzeniu konkretnego stanowiska decyduje trochę szczęścia albo dobrze postawiony znajomy.
programiści pracujący na spotkaniu

Z jakich przyczyn pracownicy IT mają ogromne szanse na korzystne życie zawodowe?

Programiści to taka grupa zawodową, która generalnie nie musi skarżyć się na brak zatrudnienia i kiepskie wynagrodzenie. Naturalnie są bardzo różni programiści, ale ogólnie programiści - w Polsce, a już szczególnie gdzieś za granicą - Skandynawia, Szwajcaria, Irlandia czy USA, potrafią zarobić znaczące pieniądze. Warto w takim razie starać się o to, aby być programistą. Tym programistą, który wykonuje profesjonalne usługi. Bo chyba wiadomo, iż taki programista, który najzupełniej nie zna się na językach programowania będzie nie miał możliwości związać swojego życia zawodowego z kodem.
Sprzątanie biur

Dorywcza praca na studiach

Mały odsetek studentów jest w tak dobrej sytuacji, że rodzice ich utrzymują. Większości ludzi nie stać na to, aby płacić za kolejne mieszkanie, bilety i zakupy dziecka. Takie osoby najczęściej od pierwszego roku studiów rozpoczynają pracę zarobkową, aby móc się utrzymać. Szczególnie, kiedy przeprowadzają się z innej miejscowości. Najczęściej studenci szukają dorywczych prac, które nie będą stanowiły przeszkody w nauce, zwłaszcza jeżeli zdecydowali się na dzienne studia.
Księgowość, finanse

Poradnik dla księgowych

Co roku tysiące młodych ludzi zaczyna pierwszą pracę. Nie istotne, czy jest to tymczasowa fucha na kontrakt, czy umowa o pracę (niestety spora rzadkość), młody pracownik powinien poznać kilka kluczowych informacji, związanych z systemem fiskalnym. Funkcjonują wszakże na świecie 2 rzeczy, których nie można uniknąć: podatki i zgon.
Karta, motywacja

Atmosfera w pracy a dobre funkcjonowanie spółki

Nastały niezwykle niespokojne dni dla wszystkich właścicieli firm. Ciągle trzeba walczyć z powiększającą się konkurencją. Klienci stali się dużo bardziej wybredni. Oprócz tego, wyskoczył kryzys, który wystraszył zarówno wspólników, jak i samych klientów, którzy w przerażeniu poczęli liczyć się z groszem. Jeżeli dodać do tego kiepskie morale pracowników, to maluje się nam prawdziwa katastrofa. Niestety, nie posiadamy większego wpływu na światową gospodarkę. Przyszłych klientów staramy się znęcić profesjonalnymi reklamami. Natomiast, klimat w firmie jest do uratowania.
szkolenia integracyjne

Jak szkolić z integracji

Jeżeli największe światowe firmy bardzo dbają o swoich pracowników, robią co w nich mocy, aby doskonale się czuli na stanowisku pracy, to oznacza, iż to naprawdę działa. W końcu gdyby od właśnie tego nie zależała choćby ich wydajność i efektywność, pewnie właściciele wielkich koncernów spokojnie znaleźliby bardziej interesujące wydatki. Całkiem często właściciele firm kompletnie nie wnikają w to jak funkcjonuje firma. Tzn. nie można powiedzieć, że to olewają, lecz nadal nie wszystkie firmy są tak zarządzane, iż po prostu szeregowy pracownik może być usatysfakcjonowany. W przypadku Polski nie rozchodzi się tylko o stosunkowo kiepskie wynagrodzenie!
Szef w biurze firmy

Jakie dylematy czekają przełożonych na stanowiskach kierowniczych?

Każdy kto nawet przez krótki czas w swoim życiu odpowiadał za właściwe funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa wie doskonale jak niełatwy bywa to obowiązek. I nawet nie chodzi tutaj jedynie o właścicieli takiego rodzaju przedsiębiorstw ale także o podwładnych, na których została nałożona odpowiedzialność, na przykład za wybrane maszyny czy też za nadzorowanie pracowników. Naturalnie ze zwiększoną ilością obowiązków powiązane są także większe zarobki, lecz mimo to nie każdy jest chętny do podjęcia się takich zadań.