Budowa
ocieplanie

Zasady BHP dla pracowników fizycznych

Naturalnie w tym tekście jak najbardziej nie rozchodzi się o to by jakoś pouczać przedsiębiorców budowlanych. Jednakże każdy powiedzieć wiedzieć jedno: w żadnym wypadku nie można myśleć, że zjedliśmy wszelkie rozumy. Fakty są takie, że bardzo możliwe, iż najzwyczajniej nie posiadamy wskazanej wiedzy. Tej wiedzy, która niezmiernie się często podaje. Chociaż naturalnie bardzo często odpowiednia wiedza istnieje, lecz niestety wcale nie chcemy z takowej korzystać. Prawda jest taka, iż w żadnym razie posiadacz przedsiębiorstwa budowlanego nie powinien za bardzo deprecjonować olbrzymiej rangi bezpieczeństwa.
budowa

Profile stalowe z całą pewnością będą potrzebne na każdej budowie

W czasie budowy domu jednorodzinnego ważne jest, aby wyposażyć się we wszelkie niezbędne przybory i maszyny. Jest to przede wszystkim ważkie, jeżeli chcemy wszystko wykonać samodzielnie. Ewidentnym jest, że zatrudniając profesjonalną firmę budowlaną nie musimy się już niczym zamartwiać. Ich obowiązkiem jest należyte przygotowanie się do roboty.
spawacz przy pracy

Pomieszczenia przemysłowe: które elementy powinny się w nich obowiązkowo być obecne?

Pomieszczenia przemysłowe to bez najmniejszej wątpliwości jeden z bardziej nietypowych typów pomieszczeń. Wykorzystywane są na produkcję, najczęściej będą mogły służyć również do składowania rozmaitych przedmiotów i produktów. Ich budowa jest zróżnicowana i zależna jest od przeznaczenia pomieszczenia.
inwestycje

Tereny inwestycyjne - w jaki sposób działać dostając w spadku niepotrzebne tereny?

Życie kreuje różne scenariusze. Jedne chwile zostają na długo w pamięci, będąc jednymi z najpiękniejszych dni jakich doświadczyliśmy, inne z kolei chcielibyśmy z owej pamięci wymazać. Lista cudownych wspomnień może być bardzo długa. Pierwszy wymarzony rower, pierwszy pocałunek, ślub, zdobycie upragnionej pracy, narodziny dziecka to tylko niektóre z nich.
kopalnia

Obszary, gdzie są kopalnie odkrywkowe

Wiele razy mieliśmy okazję słyszeć, że nasz kraj kopalniami stoi. Może dawniej tak się mawiało. Obecnie kopalnie są zamykane. Górnicy stale protestują, bo tracą oni jedyne źródło finansowania własnej rodziny. A wiele osób się dziwi się, bo twierdzi, że mogą się przekwalifikować. Jednak te osoby, nie wiedzą, że górnicy na kopalni są tam zatrudniani z pokolenia na pokolenie i tak naprawdę nie są w stanie się przekwalifikować. A wyjazd z kraju i praca w kopalniach w innych państwach bywa dość ryzykowna i często nie jest możliwa.
styropian

Hale i inne budynki przemysłowe

Definicja budownictwa przemysłowego wynika głównie ze sposobu zastosowania budynku, do celów: wytwórczych, usługowych i składowania. Podstawami do podjęcia decyzji w sprawie rozpoczęcia tego rodzaju inwestycji, są: wielkopowierzchniowa działka o przeznaczeniu przemysłowym bądź usługowym, jak również dobre ulokowanie pod względem komunikacyjnym, powodujące, że np. hale przemysłowe są efektywną częścią łańcucha logistycznego.
dom

Odpowiednia odzież robocza jest podstawą. Teraz można ją nabyć również w sieci on-line!

Trudno wyobrazić sobie pracę pewnych grup zawodowych bez odpowiedniej odzieży ochronnej. Mamy tu na myśli szczególnie profesje, z którymi łączy się poważne ryzyko uszkodzenia ciała osoby pracującej. Do tego zawodów należą między innymi strażacy, budowlańcy czy operatorzy produkcyjni. Prócz chronienia urazami odzież robocza pełni jeszcze jedną istotną funkcję. Dzięki niej surowce czy produkty używane lub wyrabiane w trakcie pracy nie ulegają zabrudzeniu i skażeniu.