Budowa
spawacz przy pracy

Pomieszczenia przemysłowe: które elementy powinny się w nich obowiązkowo być obecne?

Pomieszczenia przemysłowe to bez wątpienia jeden z najbardziej nietypowych typów pomieszczeń. Wykorzystywane są na produkcję, często służą również do składowania przeróżnych przedmiotów i produktów. Ich budowa jest rozmaita i uzależniona jest od przeznaczenia pomieszczenia.
styropian

Hale i inne budynki przemysłowe

Definicja budownictwa przemysłowego wynika głównie z metod użytkowania budynku, do celów: wytwórczych, usługowych i przechowywania. Podstawami do podjęcia decyzji w sprawie rozpoczęcia tego typu inwestycji, są: pokaźna działka o zastosowaniu przemysłowym bądź usługowym, a także korzystne położenie pod względem komunikacyjnym, dzięki czemu np. hale przemysłowe stają się efektywnym elementem łańcucha logistycznego.
ocieplanie

Zasady BHP dla pracowników fizycznych

Naturalnie w owym tekście bez cienia wątpliwości nie rozchodzi się o to by w jakiś sposób pouczać przedsiębiorców budowlanych. Jednak każdy człowiek powiedzieć wiedzieć jedną rzecz: w żadnym razie nie jest tak, że zjedliśmy wszelkie rozumy. Prawda jest taka, że wysoce możliwe, iż najzwyczajniej w świecie nie mamy odpowiedniej wiedzy. Tej wiedzy, która niezmiernie się często podaje. Choć naturalnie bardzo często wiedza teoretyczna jest, lecz na nieszczęście nie chcemy z niej skorzystać. Fakty są takie, iż nigdy posiadacz firmy budowlanej nie może za bardzo deprecjonować wielkiej rangi bezpieczeństwa.
budowa dróg

Budowa nowoczesnych dróg na grząskich terenach dzięki zagęszczaniu gruntów

Polska w ostatnim czasie nadzwyczaj szybko rozwija się, ścigając lepiej wykształcone zachodnie państwa. Szczególnie może być to zaobserwowane w poszerzaniu infrastruktury drogowej jak i kolejowej. Jeszcze parę lat temu w kraju istniało tylko kilka fragmentów autostrad, które kanonem dorównały drogom w państwach zachodnich. Prężnie zaczęto się usprawniać w chwili przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
dom

Odpowiednia odzież robocza jest podstawą. Teraz można ją nabyć również w sieci on-line!

Trudno wyobrazić sobie pracę pewnych grup zawodowych bez stosownej odzieży roboczej. Mowa tu w szczególności o profesje, które wiążą się z poważnym ryzykiem uszkodzenia ciała pracownika. Do typu zawodów należą między innymi strażacy, budowlańcy czy operatorzy w fabrykach. Poza chronieniem ciał pracowników przed potencjalnymi urazami odzież robocza pełni jeszcze jedną istotną funkcję. Dzięki niej substancje czy produkty wykorzystywane lub wytwarzane podczas pracy nie ulegają zanieczyszczeniu i skażeniu.
budowa

Profile stalowe z całą pewnością będą potrzebne na każdej budowie

W czasie budowy domu jednorodzinnego warto wyposażyć się we wszystkie niezbędne narzędzia oraz maszyny. Jest to przede wszystkim ważne, jeśli planujemy wszystko zrobić samodzielnie. Wiadomym jest, że zatrudniając fachową firmę budowlaną nie musimy się już niczym martwić. Ich obowiązkiem jest właściwe przygotowanie się do roboty.
inwestycje

Tereny inwestycyjne - w jaki sposób działać dostając w spadku niepotrzebne tereny?

Życie płata niespodziewane figle. Jedne chwile mamy wyryte w pamięci, będąc jednymi z najpiękniejszych dni jakich dane nam było doświadczyć, inne z kolei chcielibyśmy z owej pamięci wywabić. Litania cudownych wspomnień potrafi być bardzo długa. Pierwszy upragniony motocykl, pierwszy pocałunek, ślub, otrzymanie upragnionej pracy, narodziny dziecka to tylko nieliczne z nich.
kopalnia

Obszary, gdzie są kopalnie odkrywkowe

Wiele razy słyszeliśmy, że nasz kraj kopalniami stoi. Może dawniej tak było. Obecnie kopalnie są zamykane. Górnicy stale protestują, bo tracą oni jedyne źródło finansowania własnej rodziny. A wiele osób się krzywi, bo twierdzi, że mogą zmienić kwalifikacje. Jednak Ci ludzie, nie rozumieją tego, że górnicy na kopalni pracują tam z dziada pradziada i tak naprawdę nie są w stanie się przekwalifikować. A wyjazd z kraju i działanie w kopalniach w innych państwach jest dość ryzykowna i często nie jest możliwa.