Budowa
styropian

Hale i inne budynki przemysłowe

Definicja budownictwa przemysłowego wynika głównie z metod eksploatacji budynku, do celów: produkcyjnych, usługowych i magazynowania. Punktem wyjścia do wyboru rozpoczęcia tego rodzaju inwestycji, są: pokaźna działka o przeznaczeniu przemysłowym bądź usługowym, a także dobre ulokowanie pod względem komunikacyjnym, dzięki czemu np. hale przemysłowe są efektywną częścią łańcucha logistycznego.
ocieplanie

Zasady BHP dla pracowników fizycznych

Oczywiście w owym artykule bez wątpienia nie rozchodzi się o to by jakoś pouczać przedsiębiorców budowlanych. Jednakże każdy człowiek powiedzieć wiedzieć coś podstawowego: w żadnym razie nie można myśleć, że zjedliśmy wszystkie rozumy. Prawda jest taka, że wysoce możliwe, iż najzwyczajniej w świecie nie mamy odpowiedniej wiedzy. Tej wiedzy, która niezmiernie się przydaje. Choć oczywiście często wiedza istnieje, lecz na nieszczęście nie chcemy z niej korzystać. Fakty są takie, iż w żadnym wypadku właściciel firmy budowlanej nie może deprecjonować wielkiej rangi kwestii bezpieczeństwa.
budowa

Profile stalowe z całą pewnością będą potrzebne na każdej budowie

W czasie budowy domu jednorodzinnego ważne jest, aby wyposażyć się we wszelkie niezbędne przybory i maszyny. Jest to przede wszystkim ważkie, jeżeli chcemy wszystko wykonać samodzielnie. Ewidentnym jest, że zatrudniając profesjonalną firmę budowlaną nie musimy się już niczym zamartwiać. Ich obowiązkiem jest należyte przygotowanie się do roboty.
spawacz przy pracy

Pomieszczenia przemysłowe: które elementy powinny się w nich obowiązkowo być obecne?

Pomieszczenia przemysłowe to bez najmniejszej wątpliwości jeden z bardziej nietypowych typów pomieszczeń. Wykorzystywane są na produkcję, najczęściej będą mogły służyć również do składowania rozmaitych przedmiotów i produktów. Ich budowa jest zróżnicowana i zależna jest od przeznaczenia pomieszczenia.
inwestycje

Tereny inwestycyjne - w jaki sposób działać dostając w spadku niepotrzebne tereny?

Życie kreuje różne scenariusze. Jedne chwile zostają na długo w pamięci, będąc jednymi z najpiękniejszych dni jakich doświadczyliśmy, inne z kolei chcielibyśmy z owej pamięci wymazać. Lista cudownych wspomnień może być bardzo długa. Pierwszy wymarzony rower, pierwszy pocałunek, ślub, zdobycie upragnionej pracy, narodziny dziecka to tylko niektóre z nich.
kopalnia

Obszary, gdzie są kopalnie odkrywkowe

Wiele razy mieliśmy okazję słyszeć, że nasz kraj kopalniami stoi. Może dawniej tak się mawiało. Obecnie kopalnie są zamykane. Górnicy stale protestują, bo tracą oni jedyne źródło finansowania własnej rodziny. A wiele osób się dziwi się, bo twierdzi, że mogą się przekwalifikować. Jednak te osoby, nie wiedzą, że górnicy na kopalni są tam zatrudniani z pokolenia na pokolenie i tak naprawdę nie są w stanie się przekwalifikować. A wyjazd z kraju i praca w kopalniach w innych państwach bywa dość ryzykowna i często nie jest możliwa.
dom

Odpowiednia odzież robocza jest podstawą. Teraz można ją nabyć również w sieci on-line!

Trudno wyobrazić sobie pracę pewnych grup zawodowych bez odpowiedniej odzieży ochronnej. Mamy tu na myśli szczególnie profesje, z którymi łączy się poważne ryzyko uszkodzenia ciała osoby pracującej. Do tego zawodów należą między innymi strażacy, budowlańcy czy operatorzy produkcyjni. Prócz chronienia urazami odzież robocza pełni jeszcze jedną istotną funkcję. Dzięki niej surowce czy produkty używane lub wyrabiane w trakcie pracy nie ulegają zabrudzeniu i skażeniu.