Budowa
kopalnia

Obszary, gdzie są kopalnie odkrywkowe

Wiele razy mieliśmy okazję słyszeć, że Polska kopalniami stoi. Może dawniej tak się mawiało. Obecnie kopalnie zamykamy. Górnicy stale protestują, bo zabiera im się jedyne źródło utrzymania rodziny. A wiele osób się krzywi, bo twierdzi, że mogą zmienić kwalifikacje. Ale Ci ludzie, nie rozumieją tego, że ludzie pracujący na kopalni są tam zatrudniani z dziada pradziada i tak realnie nie dadzą rady się przekwalifikować. A wybycie z kraju i działanie w kopalniach w innych państwach jest dość ryzykowna i nie zawsze możliwa.
inwestycje

Tereny inwestycyjne - w jaki sposób działać dostając w spadku niepotrzebne tereny?

Życie kreuje różne scenariusze. Jedne wydarzenia mamy wyryte w pamięci, będąc jednymi z najlepszych dni jakich dane nam było doświadczyć, inne znowu chciałoby się z owej pamięci wykreślić. Lista cudownych wspomnień potrafi być bardzo długa. Pierwszy upragniony samochód, pierwsza miłość, wesele, otrzymanie wymarzonej pracy, narodziny dziecka to zaledwie niektóre z nich.
budowa

Profile stalowe z całą pewnością będą potrzebne na każdej budowie

Podczas budowy domu warto wyekwipować się we wszelkie niezbędne akcesoria oraz maszyny. Jest to w szczególności istotne, jeżeli planujemy wszystko zrobić osobiście. Ewidentnym jest, iż zatrudniając zawodową firmę budowlaną nie będziemy musieli się już niczym przejmować. Ich obowiązkiem jest odpowiednie przygotowanie się do pracy.
spawacz przy pracy

Pomieszczenia przemysłowe: które elementy powinny się w nich obowiązkowo być obecne?

Pomieszczenia przemysłowe to bez wątpienia jeden z najbardziej nietypowych rodzajów wnętrz. Przeznaczone są na produkcję, często będą mogły służyć również do składowania różnych towarów i produktów. Ich budowa jest rozmaita i zależna jest od przeznaczenia pomieszczenia.
dom

Odpowiednia odzież robocza jest podstawą. Teraz można ją nabyć również w sieci on-line!

Trudno wyobrazić sobie pracę pewnych grup zawodowych bez odpowiedniej odzieży ochronnej. Mamy tu na myśli szczególnie profesje, z którymi łączy się poważne ryzyko uszkodzenia ciała osoby pracującej. Do tego zawodów należą między innymi strażacy, budowlańcy czy operatorzy produkcyjni. Prócz chronienia urazami odzież robocza pełni jeszcze jedną istotną funkcję. Dzięki niej surowce czy produkty używane lub wyrabiane w trakcie pracy nie ulegają zabrudzeniu i skażeniu.
ocieplanie

Zasady BHP dla pracowników fizycznych

Naturalnie w tym artykule jak najbardziej nie chodzi się o to, aby w jakiś sposób pouczać doświadczonych przedsiębiorców budowlanych. Jednakże każdy musi wiedzieć jedną rzecz: w żadnym razie nie jest tak, że pozjadaliśmy wszelkie rozumy. Fakty są takie, że bardzo możliwe, iż najzwyczajniej w świecie nie mamy odpowiedniej wiedzy. Takiej wiedzy, która bardzo się przydaje. Chociaż naturalnie często odpowiednia wiedza istnieje, ale na nieszczęście nie chcemy z niej skorzystać. Fakty są takie, iż w żadnym wypadku właściciel firmy budowlanej nie powinien deprecjonować olbrzymiej rangi kwestii bezpieczeństwa.
styropian

Hale i inne budynki przemysłowe

Definicja budownictwa przemysłowego wynika głównie ze sposobu zastosowania budynku, do celów: wytwórczych, usługowych i składowania. Podstawami do podjęcia decyzji w sprawie rozpoczęcia tego rodzaju inwestycji, są: wielkopowierzchniowa działka o przeznaczeniu przemysłowym bądź usługowym, jak również dobre ulokowanie pod względem komunikacyjnym, powodujące, że np. hale przemysłowe są efektywną częścią łańcucha logistycznego.