Nauka

W co się bawić z maluchem?

Dużo specjalistów do spraw wychowania ostrzega przed nowym zjawiskiem. Nasze dzieci oglądają za wiele TV i przesiadują za długo przed wyświetlaczami komputerów. Zabawki dla dzieci są coraz częściej zastępowane przez odtwórcze wpatrywanie się w kolorowe obrazki. Komunikaty obrazkowe zastępują książki, które skutecznie pobudzają wyobraźnie. Jeżeli posiadasz malucha, powinieneś przeczytać ten artykuł.
nauka

Język obcy - polecane metody nauki

Otwarcie granic krajów europejskich w znaczny sposób zwiększyło zainteresowanie Polaków językami obcymi. Bardzo szybko powstało dużą liczbę przedsiębiorstw które oferują naukę rozmaitych języków obcych, przede wszystkim angielskiego i niemieckiego. Liczba indywidualnych korepetytorów także wzrosła. Jak w takim natłoku firm znaleźć tę najlepszą?
sala lekcyjna

Kursy angielskiego w Londynie radują się zainteresowaniem

Obozy językowe Londyn pomagają osłuchać się z językiem

Nie ma prawdopodobnie jednostki, która nie rozumiałaby jak ważne okazuje się być osłuchanie się z konkretnym językiem, jeśli chcemy się go wyuczyć błyskawicznie i w stosunkowo niedługim okresie.
szkoła

Nadrób stracony czas - szkoła dla dorosłych

Nauka to dość istotna sprawa – oczywiście obecnie jest obowiązek nauki aż do osiągnięcia pełnoletniości, to znaczy mniej więcej do etapu, w jakim najczęściej młodzi ludzie podchodzą do egzaminu maturalnego. Niestety nie każdemu dane jest zakończyć liceum. Jest wiele przyczyn, dla jakich wiele osób nawet nie rozważa zakończenia liceum – niekiedy zmuszeni są zacząć pracę na własne utrzymanie już w tak młodym wieku, czasami nie pozwala na to stan zdrowia. Niektórzy, którzy przerywają naukę w liceum ogólnokształcącym wywodzi się z patologicznych rodzin, w których dzieje się wiele złych rzeczy – alkoholizm, przemoc... to się po prostu niestety dzieje.
Indywidualny kurs języków obcych

Gdzie chodzić na lekcje języka angielskiego lub niemieckiego we Wrocławiu?

Dwudziesty wiek był czasem olbrzymich przemian na globie. W ostatnich latach stulecia uaktywniła się globalizacja. Obecny glob, przynajmniej jego cywilizowana część, jest osiągalny dla jego obywateli. Dynamicznie zacieśniające się kontakty kulturowe, gospodarcze i polityczne spowodowały, że niezbędna stała się znajomość języków obcych. Dzisiaj trudno odnaleźć dobrą pracę, o ile nie potrafi się komunikować chociażby w języku Szekspira, który przez pozycję Zjednoczonego Królestwa i USA stał się pierwszym językiem uniwersalnym.
szkoła zaoczna dla dorosłych

Liceum zaoczne|Wybór interesującej ścieżki edukacji dla osób dorosłych

Wykształcenie jest niezwykle ważne dla człowieka – to niezaprzeczalna prawda. W naszym kraju ludzie są zmuszani do uczęszczania do szkoły do osiągniecia dorosłości. Po przekroczeniu tej bariery młody Polak może na wlasną rękę określić, czy będzie kontynuować edukację. Większość młodzieńców oczywiście decyduje się na zaliczenie szkoły średniej i przejście matury. Taka droga jest nieodzowna, by potem mieć szansę wybrania się na studia. Dzisiaj w naszym kraju jest duży niż demograficzny, zatem szkoły wyższe mocno zmniejszyły warunki dostania się na studia. To może okazać się potężną okazją dla wielu przyszłych absolwentów liceów.
nauka w grupie

Jak profesjonalnie uczyć się języków obcych?

Każdy rozsądny rodzic rozumie, jak istotna jest nauka języka angielskiego. Żyjemy w świecie, w którym rozumienie języków obcych otwiera drzwi do kariery. Teraz bez tego praktycznie ciężko jest mniemać o rozwoju zawodowym i ogromnych pieniądzach. Szczególnie jest to fundamentalne w nowoczesnej Polsce, w której to coraz trudniej jest o dobre wynagrodzenie.
praca

Zarządzanie Zasobami Ludzkimi - niezbędnik

Przed waszymi oczami treściwy poradnik dla osób, które pragną w przyszłości zostać specjalistą od kadr. W nim tłumaczę kilka niezbędnych pojęć powiązanych z tym obszarem.
Dzieci w szkole

Jaka szkoła średnia wydaje się najlepsza?

Edukacja to kwestia obecnie nieprzeciętnie ważna, która jednak nastręcza pewnych kłopotów
W dwudziestym pierwszym wieku wybranie dobrych szkół średnich nie jest zazwyczaj rzeczą prostą.
Książki

Weryfikacja umiejętności i wiedzy uczniów

Nauka nieodłącznie będzie się kojarzyć z dużą ilością powtórek i kontrolą wiadomości. Obecne edukacja szkolna jest nastawiona na sprawdzenie wiadomości za pomocą różnorodnych testów. Trudno powiedzieć, czy tego typu system jest praktyczniejszy, testy będą bowiem mieć swych przeciwników i zwolenników, ale dopóki są one oficjalnie stosowane, to nie ma wyjścia i trzeba się je nauczyć zdawać.
1 2 3 4 5 6