Prawo
Umowa sprzedaży

Jak dokładnie nasze prawo chroni klientów przed nieuczciwymi praktykami właścicieli sklepów internetowych

Przedsiębiorca gdy sprzeda klientom różnego rodzaju usługi czy towary zawiera z nimi umowę kupna sprzedaży. W pewnych sytuacjach taka umowa ma formę papierową, są na niej wypisane wszystkie najważniejsze ograniczenia i regulacje. Lecz w przypadku zwykłej sprzedaży przeważnie nie spisuje się żadnych umów, więc w takiej sytuacji obowiązuje regulamin sklepu, w jakim dokonano zakupu.
praca

Prawo pracy

Prawo pracy to dział prawa, który odnosi się do stosunków pracy między pracodawcą a pracownikiem oraz zawiera przepisy dotyczące organizacji pracodawców i pracowników, układów zbiorowych, a także partycypacji pracowniczej i porozumienia w zbiorowych stosunkach pracy.
prawo

Codzienne problemy każdego z nas we współczesnym świecie – w czym pomoże dobry prawnik Rzeszów.

Prawdą jest, że dzisiaj rzeczywistość bywa bardzo skomplikowana. Wiele osób zmuszonych jest do radzenia sobie ze złożonymi sytuacjami życiowymi, które względnie ciężko jest rozwiązać, jeżeli nie zna się najważniejszych przepisów prawa. Podjęcie niewłaściwej decyzji może skutkować koniecznością poniesienia niekiedy dotkliwych konsekwencji prawnych, jakie w skrajnych przypadkach mogą zrujnować finanse danej osoby, a nawet jej życie osobiste.
Kupno walut przez internet

Praca jako freelancer

Zagadnienie, które możesz przeczytać w temacie tego tekstu, jest niebywale ważne dla każdego absolwenta, który chce pracować jako informatyk. Trzeba z miejsca powiedzieć, że robota na etacie i freelance wykazują solidne defekty i zalety. Dalej opiszę jasno atrybuty tych modeli zatrudnienia.
Recykling dokumentów

Czym jest niszczenie dokumentów?

Należy mieć na uwadze, że jeżeli jesteś właścicielem firmy, musisz we wszystkich przypadkach zadbać o wszystkie dokumenty. Akurat co do tego trudno mieć wątpliwości - niezadbanie o dokumenty bardzo źle świadczy o nas samych. Zresztą fakty są takie, iż często to jest tak, że za brak należytego nadzoru możemy ponieść karę pieniężną! Dużo bardziej odpowiednim rozwiązaniem jest to by po prostu skorzystać z usług takich firm, które trudnią się utylizacją dokumentów.
prawo

Dobry adwokat i profesjonalna kancelaria radcy prawnego

Adwokat, to osoba, której kluczowym zadaniem jest zaświadczanie biegłej pomocy prawnej. Pomoc ta zdoła polegać w szczególności na udzielaniu rad prawnych, występowaniu w imieniu Konsumenta przed sądami bądź urzędami, obrabianie projektów aktów prawnych, oraz także wyrabianie opinii prawnych.

Wiedza z Internetu

W Internecie nie ma problemu ze znalezieniem informacji na niemal wszystkie zagadnienia. Niektóre materiały to tylko szum informacyjny, jednak pojawia się także bez liku serwisów np. na temat prawa zawierających wartościowe informacje i praktyczne porady prawne.
WWW

Porady prawników przez internet

W sieci nie ma problemu ze znalezieniem informacji na większość tematów. Część dostępnych wiadomości to tylko szum informacyjny, tymczasem jest także wiele stron WWW.
sala konferencyjna

Gdy potrzebujesz tłumacza we Wrocławiu

W zglobalizowanym świecie nierzadko musimy skorzystać z usług wszelkiego rodzaju tłumaczy. Zwłaszcza we Wrocławiu, który jako jedno z najszybciej rozwijających się miast polski jest odwiedzany przez wielu zagranicznych gości. Zarówno do obsługi konferencji, do sporządzenia prelekcjo czy też do przetłumaczenia lub potwierdzenia zgodności odpisów zagranicznych dokumentów- tłumacz jest często koniecznością. Niestety poszukując odpowiedniego często spotykamy się z wieloma możliwościami. O co w tym wszystkim chodzi???? Kiedy potrzebujemy jakiego tłumacza/tłumaczenia??? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie Państwo w poniższym tekście.
Młotek sędziego

Porady prawne – pomysł na rozwiązanie większości Twoich trudności

Prawo towarzyszy nam od milleniów. Zważywszy na teorię, wg której jest to zbiór nakazów i zakazów, można nawet powiedzieć, że funkcjonuje ono w niepisanej wersji nawet od pierwszych lat istnienia ludzkości. Z biegiem czasu stopniowo rozwijało się, stając się znacznie bardziej trudnym. Współcześnie chcąc samemu rozstrzygnąć wybrane kazusy, zwykle należy posiadać odpowiednią wiedzę w tej dziedzinie.
1 2 3 4