Prawo

Firma realizuje obszerny zakres usług

Założenie jednoosobowej działalności dosp., wymaga niezwykłej wiedzy i zdolności, które zezwolą nad wszystkim skutecznie panować. Nie jest to proste, dlatego że poza realizowaniem konkretnego zakresu zadań w poszczególnej branży, należy także zająć się kwestiami formalnymi, księgowością itp. Te czynności są skomplikowane, ponieważ wymagają wykonania prawidłowo z obowiązującymi w poszczególnym czasie przepisami. Stąd też księgowość dla jednoosobowych działalności gosp., wykonywana jest przez fachowców, którzy prosperują indywidualnie lub na rzecz biur rachunkowych.
praca

Prawo pracy

Prawo pracy to gałąź prawa, który obejmuje regulacje stosunków pracy pomiędzy pracodawcą a pracownikiem oraz zawiera regulacje dotyczące organizacji pracodawców i pracowników, układów zbiorowych, a także udziału pracowniczego i dialogu w zbiorowych stosunkach pracy.
praca urzędników

Konieczne w wielu firmach - co warto załatwić przy zakładaniu firmy?

Gdy stawiamy pierwsze kroki prowadzać firmę tak naprawdę o wielu rzeczach zupełnie nie wiemy. Jednak z każdym dniem okazuje się, że jednak nie jest tak tragicznie. Bo wiadomo, że non stop rozwijamy się. Na sto procent również musimy dowiedzieć się, czym tak w ogóle są znaki towarowe i czy w naszej sytuacji nie mamy może jakiegoś znaku, który chcemy jakoś zastrzec.
prawo

Pomoc prawnicza firm

Polskie reguły prawa bywają dla ogromnej ilości normalnych ludzi za bardzo zagmatwane, aby samemu się w nich zorientować. Czasami w niezwykle kłopotliwej sprawie potrzebna jest wsparcie adwokata, lub też doświadczonego doradcy prawnego. W dwudziestym pierwszym wieku wybranie odpowiednich prawników nie jest zwyczajowo kwestią banalną, szczególnie gdy chodzi o doradztwo dla firm. Obsługa prawna Wrocław czy mała, skromna kancelaria prawna? Wybór powinien być tutaj nieprzeciętnie oczywisty.
obraz przedstawiający prawników

Zawód adwokata - szczeble rozwoju

Bez wątpienia wielu tegorocznych abiturientów dokonało już wyboru odpowiedniego kierunku studiów. Ale nie wszyscy są jeszcze do końca pewni, którą ścieżką chcą iść w dorosłym życiu. Młodzi ludzie zdają sobie doskonale sprawę z tego, że jest to pierwsza tak istotna decyzja w ich życiu, stąd też są tą sytuacją bardzo zdenerwowani. Nie powinno się w takiej chwili wywierać presji na naszych dzieciach. Powinny one samodzielnie decydować o naszej przyszłości, nawet jeśli ich decyzja jest naszym zdaniem błędna.
Polska i Ukraina

Parę słów o tłumaczach

W okresie ogarniającej nas globalizacji, dobra znajomość minimalnie trzech języków zdaje się być podstawą. Niefortunnie niewielu z nas wystarczająco dobrze posługuje się przynajmniej jednym językiem obcym. Najczęściej używany jest język angielski, ale na zachodzie, między innymi we Wrocławiu, z uwagi na niedaleką odległość do granicy z Niemcami w przewadze jest język niemiecki. Ponadto wielu ludzi wyemigrowało, lub chce wyjechać za granicę szukać zatrudnienia nie znając wystarczająco języka, a to rodzi komplikacje. Przykładowo, nierzadko trzeba coś załatwić, napisać oficjalne pismo, przygotować CV. W tego rodzaju sytuacji przydatny jest tłumacz.
WWW

Porady prawników przez internet

W sieci łatwo odnaleźć informacje na niemal każdy temat. Część dostępnych wiadomości to zwykły szum informacyjny, jednak pojawia się także wiele stron WWW.
Kupno walut przez internet

Praca jako freelancer

Pytanie, które widnieje w temacie tego wpisu, jest niebywale kluczowe dla każdego absolwenta, który pragnie pracować jako informatyk. Trzeba od razu powiedzieć, że praca na etacie i działalność na własną rękę posiadają znaczące defekty i korzyści. Dalej przedstawię pokrótce właściwości tych modeli zatrudnienia.
prawo

Codzienne problemy każdego z nas we współczesnym świecie – w czym pomoże dobry prawnik Rzeszów.

Prawdą jest, że dzisiejsza rzeczywistość bywa bardzo skomplikowana. Wielu ludzi musi zmagać się ze złożonymi sytuacjami życiowymi, które stosunkowo ciężko jest rozwiązać, jeżeli nie zna się istniejących przepisów prawa. Podjęcie złej decyzji może skutkować obowiązkiem poniesienia niekiedy przykrych konsekwencji prawnych, które w skrajnych przypadkach mogą zrujnować finanse danej osoby, a nawet jej życie osobiste.
Umowa sprzedaży

Jak dokładnie nasze prawo chroni klientów przed nieuczciwymi praktykami właścicieli sklepów internetowych

Przedsiębiorca gdy sprzeda klientom różnego rodzaju usługi czy towary zawiera z nimi umowę kupna sprzedaży. W pewnych sytuacjach taka umowa ma formę papierową, są na niej wypisane wszystkie najważniejsze ograniczenia i regulacje. Lecz w przypadku zwykłej sprzedaży przeważnie nie spisuje się żadnych umów, więc w takiej sytuacji obowiązuje regulamin sklepu, w jakim dokonano zakupu.
1 2 3 4